Προς το περιεχόμενο

Ακομα ενα βιντεο (HD) για διαγωνισμο!


SlayermanGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπεριζω και παλι ολη την μουσικο-κοινοτητα!  :)

 

Με αφορμη εναν καινουριο διαγωνισμο (εδω το link του:http://www.youtube.com/watch?v=EQLnqpN3sW4) που εμφανιστηκε στο YouTube αποφασισα να λαβω μερος με την παρακατω συμμετοχη! Οσον αφορα την ποιοτητα (εξαιρώντας τον φωτισμο) ειναι ενα βημα παραπανω απο τα προηγουμενα βίντεό μου (ειναι γραμμενο με *ελαττωματικη* HD cam και τον Mesa Boogie+Shure SM57)... Ελπιζω να σας αρεσει!

 

Προτεινω να το ανοιξετε στο YouTube σε HD:

 

 

Περιμενω τα σχολια σας και τις αποψεις σας και ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

(Σημ. μιλάω για το HD βιντεάκι) Η lead κιθάρα δεν δένει καθόλου με τα επίπεδα των οργάνων στο backing track. Με ανάγκασε να ανεβάσω την ένταση για να ακούσω την κιθάρα σε σημείο όπου γίνεται εξαιρετικά ενοχλητικό το track ειδικά προς το τέλος.

 

Για το lead πραγματικά θεωρώ οτι δεν μορώ να εκφέρω άποψη μέχρι να ξεχωρίσει σωστά στην παραγωγή και να έρθει σε καλύτερη θέση σε σχέση με τα υπόλοιπα όργανα.

 

 

υ.γ.1 ωραία κιθάρα

υ.γ.2 ωραία κιθάρα

υ.γ.3 ωραία κιθάρα

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να είναι λίγο πιο χαμηλά απ'όσο πρέπει, αλλά τίποτα δραματικό... Παίζεις και πάλι παπάδες και ακούγεται μιά χαρά!! Δηλώνω φαν σου! SlayermanGR ftw!!!

Μιά ενστασούλα στο 1:00-1:06 του video που γίνεται κάτι περίεργο...

Καλή σου επιτυχία και πάλι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω Jasemeister, να'σαι καλα ρε φιλε, αυτα τα #@(!*$&@ τα ηχειακια μου ειναι τελειως αχρηστα... Στα ηχεια σου ακουγεται μπασατα και δυνατα το backing track?

Ουφ παμε για reupload γαμωτο, ελπιζω το reup να ειναι πιο ανταξιο των προσδοκιων μου! :'(

 

Darshan ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια...  :)  Οσον αφορα το 1:00-1:06, εεε ηθελα σαν παιδι κι εγω να βγω λιγο out  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες το κομμάτι αδικείται από την ηχογράφηση.

Για το παίξιμό σου ... τι να πω !!! Μπράβο σου για το ταλέντο και τη δουλειά που έριξες. Το κομμάτι Howe-ίζει λιγάκι ή ιδέα μου είναι;

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα !

 

ΥΓ1 στο 1:06 εκτός από την εξωτική κλίμακα ακούγεται στο background κάτι σαν pitch-shifter;

ΥΓ2 όρθιος ακούγεσαι το ίδιο καλά με καθιστός αλλά δε δείχνεις ... αποστειρωμένος  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους το εκανα reupload, με βοηθησε ενας φιλος με τη μιξη με τις γνωσεις του και τα ηχεια του, να ειναι καλα! Αν μπορουσε να με βοηθησει κι ενας admin να βαλω το καινουριο λινκ στο πανω πανω post θα ημουν ευγνωμων! :)

 

[...]

 

Και ευχαριστω οσους "ανεχτηκαν" την προηγουμενη αθλια εκδοση!  :)

 

 

 

(το νέο video είναι στο αρχικό post -H.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Much better now  :)

 

Τώρα διακρίνεται η lead κιθάρα. Το μοναδικό που με χαλάει κάπως στο παίξιμο είναι οτι σε μερικά sliding notes που κάνεις ακούγονται "διστακτικά", σαν να βρίσκεις τη νότα εκείνη τη στιγμή με το αυτί αντί να εμπιστέυεσαι το χέρι σου οτι θα βρει το τάστο (αν δεν το εξήγησα καλά πες μου).

 

Το υπόλοιπο είναι  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια και για την κριτικη σας, με βοηθανε πολυ απο ολες τις αποψεις!

 

Jasemeister, για να ειμαι ειλικρινης εχω πολυ περισσοτερη εμπιστοσυνη στο αυτι παρα στα χερια μου, αφου τα τελευταια δεν τα νιωθω και πολυ "ανετα" τον τελευταιο καιρο (ειτε απο ελλιπη χρονο για "συντηρηση" ειτε απο κακομεταχειριση τοσα χρονια), αλλα να σου πω, μονο σαν φιλοφρονηση μπορω να δω το σχολιο σου  :)

 

Να ειστε καλα για το χρονο που αφιερωσατε για να δειτε το vid και να αφησετε ενα σχολιο, το εκτιμω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου