Προς το περιεχόμενο

Unbuffer και fuzz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω τρόπο να βάλω το fuzz phrase στον εξοπλισμό μου διατηρώντας όσο γίνεται τον ήχο του και δυσκολεύομαι. Μετά από ψάξιμο στο ιντερνετ είδα ότι πολύ λένε ότι για να δουλέψει ένα fuzz χρειάζεται πριν από αυτό unbuffer ώστε να προσομοιάζει στο σήμα της κιθάρας όσο πιο πολύ γίνεται. Έχει χρησιμοποιήσει κανένας κάτι τέτοιο? Απο οικονομικά διάφοροι λένε για το radial dragster.....

rck1.thumb.jpg.d7f5fd7b338f6b3e7bb272c8a399585a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτο πρωτο απο ολα τα πεταλια και θα εισαι μια χαρα,μη βαλεις κανενα πεταλι με Buffer μπροστα απο αυτο,το καλωδιο που λινκαρε ο  AuditoryDriving  ειναι ασχετο με το θεμα μας 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα όταν το βάλω πρώτο δηλαδή, στα πόδια μου, είναι ότι το σήμα πάει μετά στην GSP, μετά περνάει απο το midi switch και από εκεί καταλήγει στον ενισχυτή και γίνεται ο ήχος βράστα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρα fuzz και μετά ότι άλλο αγαπάς,αν έχεις και wah κοτσάρισε το μετά το fuzz.

 

Ή εκτός αν το βάλεις όπου  θέλεις για τους χ,ψ λόγους όπως λες και'συ και μπροστά από το fuzz(από κιθάρα προς fuzz) βάλεις το εξής κυκλωματάκι που είναι un buffer

 

http://www.muzique.com/news/amz-un-buffer/

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι μου λέει ότι η GSP σου κάνει τη ζημιά...

εγώ θα έβαζα ένα bypass looper στη GSP ώστε to fuzz face να παίζει κατ'ευθείας στον ενισχυτή.

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλωδιο που λινκαρε ο  AuditoryDriving  ειναι ασχετο με το θεμα μας  

 

δεν το κάνει hi-z αυτό οπότε το φαζζ θα ναι σαν να βλεπει κιθάρα όπου και να μπει, αρκει το καλώδιο να μπει πριν απ αυτό;

 

(και ειπαν μετα αυτοί και ειπαμε εμεισ κτλ κκτλ, ελπιζω να ειναι κατανοητη η προταση)

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fruno μπορείς να μου στείλεις photo πως είναι το κύκλωμα μέσα να το φτιάξω? Μου περισσεύει ένας μαγνήτης κιθάρας και πιάνει το χεράκι μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου