Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για βελτιώσεις σε Blackheart Little Giant


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, σωστές είναι.

 

Προσωπικά θα σου πρότεινα αυτόν τον συνδυασμό:

12ΑΧ7

ΕL84

 

Μεγαλύτερη διαφορά θα δεις από την V1 (προενίσχυση) - οι TungSol θεωρώ ότι είναι κορυφαίες από τις μοντέρνας παραγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το master volume καταλαβαίνω πως μπορεί να βοηθήσει , το άλλο kit κάνει τίποτα ? Κατάλαβες τη διαφορά που περιγράφει ο κατασκευαστηής ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε jj και ο δικος μου (κεφαλη) και εβαλα ehx 12ΑΧ7-ΕL84 μου ακουγοταν πολυ καλυτερα,το μεγαφωνο του μου αρεσε πολυ και οταν τον εδωσα το μετανιωσα,εκανα μια diy καμπινα στις ιδιες διαστασεις και βρηκα στις αγγελιες και ενα ιδιο μεγαφωνο.Το ειχα δωση μονο και μονο γιατι δεν μπορουσα να τον χαρω στην πολυκατοικια .

Δες και εδω για μοντες http://www.guitarnuts.com/amps/bh5h/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια τα υλικά του κιτ δεν κοστίζουν ούτε 10ευρώ...

 

Όσο για τις οδηγίες εγκατάστασης, υπάρχουν παντού στο διαδίκτυο, αφού αυτά είναι mods πολύ διαδεδομένα σε παρόμοιους ενισχυτές (πλατφόρμες για τροποποιήσεις) όπως ο Epi Valve Jr, o Fender Champion 600 και άλλοι.

Στην ουσία όλες οι αλλαγές γίνονται με γνώμονα το κλασσικό και αξεπέραστο 5F1 Fender Tweed Champ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου