Προς το περιεχόμενο

Midnight in Paris guitar theme cover


Fenderikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στο forum! Από τότε που είδα το φιλμ μου κόλλησε το κομμάτι και το έψαξα λίγο. Το είδος δεν το είχα μελετήσει καθόλου και είναι το πρώτο κομμάτι gypsy jazz που παίζω. Τελευταία μελετάω πολύ τα ρεμπέτικα και κόλλησα στο τέλος του κλιπ λίγο ταξιμάκι...  :D

 

Και μια αναφορά στα τεχνικά, είναι ηχογραφημένο πάνω σε μπακιτράκι με κιθάρα: Martin d28, mic: Rode nt1a,

mixer: mackie vlzpro, soundcard: maudio delta 66.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. Καλημέρες!!  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδος δεν το είχα μελετήσει καθόλου και είναι το πρώτο κομμάτι gypsy jazz που παίζω.

 

???

 

Δέχομαι αιτήσεις για να του ρίξουμε το karma. Έτσι, για να ηρεμήσουμε.  ;D

 

Μας ξεπουπούλιασες ελαφρώς Fenderiko. Μπράβο σου. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχες μερικες 'πρασινες',το βιμπρατο σου εχανε λιγο οπως επισης θα μπορουσες να εχεις καλυτερο ηχο απο τον ενισχυτη...

 

 

 

παω να πεσω απο τον ισθμο με τη κιθαρα να δω ποιος θα σκασει πρωτος κατω....!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια!! Να είστε καλά και να χαμογελάτε!  :) Εγώ χαμογέλασα ιδιαίτερα με τα σχόλια του noe13 και του earendil.  ;D

 

Προσπαθώ όσο μπορώ και όπως μπορώ να κάνω τις μέρες μου καλύτερες και λόγω ανεργίας, το τελευταίο διάστημα αφιερώνω αρκετό χρόνο στον εξάχορδό μου φίλο. Ουδέν κακό αμιγές καλού όπως έλεγε κι ο δάσκαλός μου...

 

Στο φίλο Les Paul να πω με κάθε επιφύλαξη ότι από το λίγο που το έψαξα, η gypsy jazz έχει και τριάρια κομμάτια όπως αυτό.

 

Ευχαριστώ ξανά για τα καλά λόγια!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου