Προς το περιεχόμενο

Έχουν δημιουργηθεί μέσα από το Noiz.gr συγκροτήματα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήθελα να μάθω αν από τα μέλη-επισκέπτες του Forum έχουν δημιουργηθεί συγκροτήματα-σχήματα-συνεργασίες, διάφορα project κλπ.

 

Δεδομένου ότι είμαι νέος στο Noiz (2 χρόνια) οι πιο παλιοί θα γνωρίζουν περισσότερα, δεν έχει πέσει κάτι τέτοιο στην αντίληψη μου.

 

Καλό θα ήταν να μάθουμε τι και πως? κάποια ιστορία.. δλδ πως ξεκίνησε μια τέτοια συνεργασία μέχρι που έφτασε και αν υφίσταται ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο η Παράγκα φτάνει για να επισκιάσει όλα τα υπόλοιπα ;D

 

Δες και εδώ με αρχηγό τον Audiokosta

http://www.noiz.gr/index.php?topic=189903.0

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν δημιουργηθει σιγουρα... Εγω ξερω εναν ανθρωπο που εχει σχημα μεσω νοιζ ... Επισης ξερω εναν που εχει δοκιμασει 11 ντραμερ μεσα στο τελευταιο 6μηνο μεσα απο αγγελια στο νοιζ και ακομα χωρις ντραμερ ειναι(κριμα κιολας ,ειναι πολυ καλοι μουσικοι )....

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο η Παράγκα φτάνει για να επισκιάσει όλα τα υπόλοιπα ;D

 

 

Εντάξ το πιασα το υπονοούμενο της παράγκας... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν δημιουργηθει σιγουρα... Εγω ξερω εναν ανθρωπο που εχει σχημα μεσω νοιζ ... Επισης ξερω εναν που εχει δοκιμασει 11 ντραμερ μεσα στο τελευταιο 6μηνο μεσα απο αγγελια στο νοιζ και ακομα χωρις ντραμερ ειναι(κριμα κιολας ,ειναι πολυ καλοι μουσικοι )....

Δηλαδή δεν ταίριαξε κανένας?(όχι οτι είναι εύκολο) λέμε τώρα... ίσως με την κατάσταση που βιώνουμε ...(αποστάσεις-έξοδα) αλλά μπορεί και ο άλλος να είναι απαιτητικός η τέλος πάντων από πλευράς επιπέδου περίπου όλοι θέλουμε να είμαστε κοντά δεν ξέρω τι παίζει... έντεκα drummer είναι αρκετοί πάντως.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Είμαι πολύ φρέσκος στο νόιζ από το καλοκαίρι και έχω την χαρά από τότε να δημιουργήσω ένα προτζεκτ μεσα από το νόιζ το οποίο υφισταται και θα συνεχίσει να υφισταται μια και ιδέες υπαρχουν και όρεξη αλλά και καλή σχεση φιλία και συνεργασία.

    Οταν πρωτομπήκα στο νόιζ ο βασικός λόγος που έκανα εγγραφή ήταν για να ανεβάσω τις συνθέσεις μου και να πάρω το αναλογο feedback από μουσικους και στην τελική να ακούσει και κανας ανθρωπος την μουσική μου πέρα από τα ντουβάρια μου.

  Από το πρώτο που ανέβασα μετά από μια δυο μέρες πηρά πμ,από το Χαρυ ότι ήθελε να γράψει αληθινά τύμπανα στο τραγούδι που έιχα ανεβάσει.Το ένα τηλ οδηγησε στο άλλο,η μια σύνθσεη στην άλλη και να σου που μέτα από 7 μήνες έχουμε ολοκληρώσει 3 τραγούδια και πάμε για τεταρτο συν κάτι άσχετα με γυναικεία φωνή που πάμε να ξεκινησουμε ,συν όλο το υλικό που περιμένει να γίνει.

  Να μην ξεχάσω βέβαια ότι αυτή η συνεργασια ή προτζεκτ δεν θα μπορούσε να είναι ολοκληρωμένη χωρίς το μαγικο αγγιγμα του Γιωργου(longshadow)που μιξάρει και γενικά αναδεικνυει τις συνθεσεις .

    Δηλ στην ουσία είναι δουλειά τριών ανθρώπων καθαρά νοιζαδικη υπόθεση που γνωριστηκαν μέσω του φόρουμ και δημιουργούν μέσω αυτού.Οτι καλύτερο στην παρούση αλλά σιγουρα δεν συγκρινεται με τηναισθηση μιας αληθινης μπαντας με προβες κτλ,αλλά και αυτό υπάρχει με άλλα ατομα αρα είμαι καλυμένος δημιουργηκά τουλάχιστον πλήρως.Αυτά πάνω κάτω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνονται γκρουπ μέσα από τις κλίκες ....

Ή κλίκες μέσα από τα γκρουπ;

ή μήπως κλίκες μέσα από τις παρέες;

ή παρέες μέσα από τα γκρουπ;

 

Καταραμένο Ίντερνετ, μας τα χεις κάνει kolo.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο τα μέλη των εκάστοτε συγκροτημάτων, που έχω συμμετάσχει όσο και το δάσκαλό μου (Black Llama), τους έχω βρει μέσω του noiz.

 

Αυτό ξέρουμε, αυτό εμπιστευόμαστε! (άνοιξαν θέσεις μέσω ΑΣΕΠ για την κλίκα ή να συνεχίσω το γλύψιμο;  :P ;D :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη ''Κλίκα'' με την γνωστή κακιά έννοια σίγουρα δεν ακούγεται καλά σε κανέναν ούτε το κύκλωμα ούτε το καρτέλ ;D

 

Η λέξη και η έννοια της παρέας που μοιράζεται κάτι κοινό εμένα προσωπικά μου αρέσει και δεν νομίζω να αποσκοπεί κάπου.

 

Κατά πόσο υπάρχουν αυτά μεσα στο noiz, εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο.

 

Αυτό που έχει ενδιαφέρον είναι να δούμε αν μέσω του fORUM κάποιοι συνάδελφοι μπορούν να εκφραστούν φτιάχνοντας μουσική και προχωρώντας σε διάφορα σχήματα και συνεργασίες που σε άλλες περιπτώσεις να μην γινότανε.Μπορεί κάποιοι μουσικοί να μην μπορούν από κοντά με πρόβες, με τις γνωστές τριβές και διαμάχες των γκρούπ να αισθάνονται άβολα και το noiz να τους φαίνεται πιο βολικό.Κάποιοι έχουν θέματα με το χρόνο με τις δουλειές τους άλλοι έχουν κουρασθεί η βαρεθεί κλπ.

 

Τα 2 χρόνια που είμαι στο FORUM σίγουρα έχω κάνει τις αντιπάθειες μου ελπίζω και το ανάποδο.Κι εγώ δεν λέω, δεν είμαι αθώα περιστερά.Οι κουβέντες καμιά φορά ενοχλούν με τον τρόπο που διατυπώνονται και δημιουργούνται παρεξηγήσεις χωρίς λόγο.Προσωπικά δεν έχω τίποτα με κανέναν, με μερικούς συνάδελφους δεν ταιριάζουν οι μουσικές μας προτιμήσεις so what?? αυτό δεν είναι λόγος όμως για να μιλήσω αποτομιάρικα η να τον προσβάλλω η να κατακρίνω την μουσική του αξία η προτίμηση.Για φαντάσου να ακούγαμε όλοι τα ίδια θα είχαμε σκυλοβαρεθεί, που και που βέβαια ίσως χρειάζεται καμιά αντιπαράθεση αλλά σε κόσμια επίπεδα.

 

Το ζητούμενο είναι η επικοινωνία και ειδικά η μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήθελα να μάθω αν από τα μέλη-επισκέπτες του Forum έχουν δημιουργηθεί συγκροτήματα-σχήματα-συνεργασίες, διάφορα project κλπ.

 

Κάνουμε και τίποτα άλλο; Όρεξη να έχεις να παίζεις/ γράφεις  ;)

 

Και σχήματα και συνεργασίες και project (δια όλα τα γούστα)  ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου