Προς το περιεχόμενο

Οικονομικοί modelling ενισχυτές για αρχάριους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Amplitube σε Mac ήταν πολύ καλύτερο, με ελάχιστο lag, και χωρίς να χρειαστεί να περάσω απολύτως τίποτα.

και το Guitar Rig το ίδιο θα είναι, με ελάχιστο lag ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και το Guitar Rig το ίδιο θα είναι, με ελάχιστο lag ;)

 

Πιθανόν, αλλά ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα....  :)

 

 

 

EDIT:

 

4. Δεν επιτρέπεται η προώθηση και αναζήτηση πειρατικού λογισμικού και μουσικής ή οτιδήποτε άλλο παραβαίνει τον νόμο, μέσα από τη σελίδα.

 

Earendil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάλατε λίγο στο τριπάκι για να δοκιμάσω και άλλα προγράμματα...  :)

Μεχρι στιγμής με software έχω δοκιμάσει το guitar rig στο PC (με τους drivers του Asio4all), αλλά το lag ήταν απαράδεκτο.

Το Amplitube σε Mac ήταν πολύ καλύτερο, με ελάχιστο lag, και χωρίς να χρειαστεί να περάσω απολύτως τίποτα.

Σημείωση: και για τα δυο χρησιμοποιώ το usb καλώδιο του Rocksmith.....

 

 

 

Το ότι έχεις καθυστερήσεις οφείλεται σε κακό interface. Αυτά τα πράγματα λύνονται μια και έξω με μία αξιοπρεπή κάρτα ήχου. Δε χρειάζεται να δώσεις πολλά. Με γύρω στα 100 ευρώ παίρνεις μια maudio και καθαρίζεις για ερασιτεχνική χρήση.

 

Ασχολείσου με τα software και θα μας στέλνεις ευχαριστήρια μηνύματα μέχρι το 2300.  :o

 

Αυτά φυσικά αν θες να είσαι portable και versatile. Όσοι είναι απολύτως κατασταλαγμένοι αγοράζουν το setup που θέλουν (καθόλου φτηνό - ενισχυτές, καμπίνες, εφέ) και παίζουν μόνο με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά φυσικά αν θες να είσαι portable και versatile. Όσοι είναι απολύτως κατασταλαγμένοι αγοράζουν το setup που θέλουν (καθόλου φτηνό - ενισχυτές, καμπίνες, εφέ) και παίζουν μόνο με αυτό.

 

Αυτό το ρημάδι το versatility είναι που θέλω. Αργώ πάαααααααρα πολύ ακόμα μέχρι να πω "καταστάλαξα" στο τι θέλω, και αν φτάσω και σε επίπεδο που να το πω ποτέ αυτό. Εδω επαγγελματίες και ακόμα ψάχνονται.

Θα το ψάξω πάντως και από πλευρά software. Δεν το είχα δει εξ'αρχής ως σοβαρή επιλογή, οπότε ευχαριστώ για την πρόταση!  :)

 

 

Πάντως, και για να επιστρέψουμε στο αρχικό θέμα, μου κάνει εντύπωση που δεν έχω ακούσει κάτι ακόμα για τον Vox VT20+ και τον Orange Crush PiX 20LDX. Κανείς που να τους έχει δουλέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου