Προς το περιεχόμενο

Ronnie James Dio: This Is Your Life (Tribute album)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Στο παρακάτω link θα βρείτε πληροφορίες για το tribute CD που κυκλοφορεί σιγά σιγά,στο οποίο συμμετέχουν τεράστια ονόματα του χώρου και το έσοδα θα διατεθούν σε ίδρυμα κατά του καρκίνου,του ίδιου του Θεού Dio.

 

Εδώ θα ακούσετε τον Corey Taylor στη φωνή και έναν από τους αγαπημένους μου κιθαρίστες (Satchel από τους Steel Panther) να κάνουν μια καταπληκτική διασκευή στο ''Rainbow in the Dark'',ένα πραγματικά ιστορικό κομμάτι.

 

http://www.guitarworld.com/exclusive-song-premiere-corey-taylor-covers-dios-rainbow-dark-featuring-steel-panthers-satchel

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έσοδα θα διατεθούν σε ίδρυμα κατά του καρκίνου,του ίδιου του Θεού Dio.

 

 

Μαλλον στη γυναικα του Wendy θα διατεθουν η οποια εκμεταλλευεται στο επακρο το ονομα του θεου Dio ακομα και μετα θανατον  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χαρακτηριστικό πόσο λίγοι ακούγονται οι θεοί Halford και Hughes στη θέση του Dio...

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χαρακτηριστικό πόσο λίγοι ακούγονται οι θεοί Halford και Hughes στη θέση του Dio...

 

Δέν νομίζω κανείς να μπορεί να τραγουδήσει το Catch The Rainbow όπως ο Dio.Τέτοια ψυχή σε τραγούδι δέν έχω ξαναακούσει.O Glenn μπορει να τραγουδιστάρα αλλά νομίζω πως δεν υπήρχε περίπτωση να το ξεπεράσει...

Long Live Rock 'n' Roll!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χαρακτηριστικό πόσο λίγοι ακούγονται οι θεοί Halford και Hughes στη θέση του Dio...

 

 

Όλοι οι κορυφαίοι τραγουδιστές πέρα από φωνάρες είναι και έξυπνοι, γι'αυτό γράφουν μελωδικές που τους "αβαντάρουν". Ειδικά ο Halford είναι το απόλυτο παράδειγμα αυτού, το έκανε κατά κόρον. Παρόμοιο πρόβλημα θα είχε και ο Dio τραγουδώντας το Painkiller πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίες οι προσεγγίσεις των καλλιτεχνών.

 

Κάποιες δεν ήταν τόσο πετυχημένες κατά τη γνώμη μου (The Last in Line και Catch The Rainbow) αλλά δεν έχει και πολύ σημασία.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου