Προς το περιεχόμενο

guitar cabinet 1x12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Καλησπέρα-ενδιαφέρομαι για καμπίνα κιθαρας 1χ12 για να συνδεω επανω το  kemper .Η αλυσίδα θα ειναι kemper -   τελικος-καμπίνα. Επειδη δεν εχω ιδεα ενδιαφερομαι για καμπίνα μεχρι 250 ευρω με εναλλακτική μεγαφώνου να μπει το tonker αλλα δεν θελω απο την αρχή αλλαγές.Αρα θα πρεπει να έχει ικανοποιητικο μεγαφωνο απο την αρχη στα 8   Ω.Δεν θελω στοχευμενη καμπινα πχ μονο για μεταλ αλλα καποια που να εχει καλα καθαρα και βρώμικα αν γίνεται αυτό . Ευχαριστώ.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Ιγνάτιε.

 

Ψάχνω και εγώ 1Χ12 καμπίνα. Απλά είμαι σε δίλημμα 1Χ12 Vs 2X12 στο θέμα του όγκου.

Έχεις προβληματιστεί για αυτό; Το βάρος, που είναι  ανασταλτικός παράγοντας για μένα δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα-ενδιαφέρομαι για καμπίνα κιθαρας 1χ12 για να συνδεω επανω το  kemper .Η αλυσίδα θα ειναι kemper -   τελικος-καμπίνα. Επειδη δεν εχω ιδεα ενδιαφερομαι για καμπίνα μεχρι 250 ευρω με εναλλακτική μεγαφώνου να μπει το tonker αλλα δεν θελω απο την αρχή αλλαγές.

Αντώνη, αφού σου αρέσει το Tonker, φτιάξε (ή πάρε έτοιμη αν και δεν είναι σπουδία δουλειά η diy) καμπίνα και κότσαρε έξαρχής το μεγάφωνό σου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντώνη, αφού σου αρέσει το Tonker, φτιάξε (ή πάρε έτοιμη αν και δεν είναι σπουδία δουλειά η diy) καμπίνα και κότσαρε έξαρχής το μεγάφωνό σου.

Κωστα απλα δεν ξερω τίποτα απο ποιότητες κατασκευης καμπινων οποτε δεν ξερω ποια  unloaded  να δω και το τονκερ ειναι στον    deluxe. Απλα υπαρχει σαν προοπτική.  Ενδιαφέρομαι μονο για 1Χ12 μου αρκει δεν θελω βάρος ογκο κόστος.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντώνη, μια λύση που μου ήρθε στο μυαλό τώρα που είδα το post σου και τη θεωρώ ιδανική είναι ο Tech 21 Power Engine 60 αν μπορείς να τον βρεις μεταχειρισμένο. To γνωρίζεις φαντάζομαι το μηχάνημα! Ειλικρινά απορώ γιατί τόσο καιρό δεν στο είχα προτείνει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ψάχνεις κάτι σε full range;

  δυο    full range που εχω ακούσει μου ακούστηκαν πολυ πλαστικά ψηφιακά. Ενα elv  zlxκαι ένα cosmo 1X12.εχω αρχίσει να ανησυχώ για τα αυτιά μου.Αλλοι ορκιζονται σε αυτα εγω δυο που δοκιμασα απογοητευτηκα. Ισως πρεπει να δοκιμασω και άλλα,  αλλα ποση διαφορα να έχουν. ; Εκτος εαν συνδέω -ρυθμιζω κάτι λαθος

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντώνη, μια λύση που μου ήρθε στο μυαλό τώρα που είδα το post σου και τη θεωρώ ιδανική είναι ο Tech 21 Power Engine 60 αν μπορείς να τον βρεις μεταχειρισμένο. To γνωρίζεις φαντάζομαι το μηχάνημα! Ειλικρινά απορώ γιατί τόσο καιρό δεν στο είχα προτείνει :P

τελικό ψιλό βολεύομαι γιατι να τον πληρώσω;  ασε που εχω διαβασει κακές κριτικές για το ηχείο τους.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με budget μέχρι τα €250 δεν έχεις και πολλές επιλογές, εκτός άμα πας σε μεταχειρισμένο.

 

Έχεις δει σχετικά θέματα στο: http://www.kemper-amps.com/forum/ ?

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικό ψιλό βολεύομαι γιατι να τον πληρώσω;  ασε που εχω διαβασει κακές κριτικές για το ηχείο τους.

 

Για να τα έχεις όλα σε ένα και να πουλήσεις αυτά που δε χρειάζεσαι μετά! Εγώ θα έλεγα τουλάχιστον να το βρεις κάπου και να το δοκιμάσεις :) Eγώ την πούλησα την καμπίνα μου να ξέρεις, ο ήχος ήταν μια χαρά αλλά δεν ξεχώριζαν και πολύ οι ενισχυτές οπότε ακυρώνεται σε κάποιο βαθμό το μηχάνημα...θα πάρω nearfield monitors που ήθελα εδώ και καιρό και θα το χρησιμοποιώ με αυτά και στο μέλλον ίσως πάρω κάνα Matrix Q12 (frfr cab)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου