Προς το περιεχόμενο

PRS SE Custom 24 60th Ann στα 655€!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και τα κλειδια ΑΛΛΑΓΜΑ. Δεν κραταει κουρδισμα καθολου.

 

Δεν κατασκευαζονται ΠΟΥΘΕΝΑ στο κοσμο τοσο κακα κλειδια.ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να φταινε αυτα,τσεκαρε το nut & περνα σωστα τις χορδες ,αν εχει τρεμολο η κιθαρα σεταρε το σωστα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε το ένα είναι, είτε το άλλο, για 650 ευρώ κιθάρα αυτά είναι απαράδεκτα πράγματα. Αν μπορείς, την πας πίσω εκεί που στην πουλησαν και στην σετάρουν / διορθώνουν όπως πρέπει.

 

 

 

edit: Τώρα είδα ότι την παρήγγειλες. Τέλεια. Τους την επιστρέφεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια. Τους την επιστρέφεις.  

 

Στελνεις δηλαδη την κιθαρα πισω γιατι δεν εχει καλο  setup...για να σου στειλουν μια που θα ειναι ΚΑΙ αυτη ΑΣΕΤΑΡΙΣΤΗ (καμμια κιθαρα σε αυτα τα λέφτα δεν ειναι σεταρισμενη απο το εργοστασιο) ΠΟΛΥ λογικο... ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μονο εγω εχω SE μοντελο που δεν εχει προβλημα; Δε μπορω να καταλαβω γιατι ολοι θελουν να αλλαξουν κλειδια και nut στις SE. Η δικια μου ταξιδεψε 20 μερες απο Αμερικη και ηρθε με τελειο (για το γουστο μου) setup (χαμηλα οι χορδες). Το μονο που εκανα ηταν να τη κουρδισω γιατι την ειχαν ξεκουρδισει για το ταξιδι. Τα κλειδια κανουν τη δουλεια τους, το nut επισης. 

 

Επισης οι SE μετα απο ερωτηση που εκανα στην εταιρεια μου ειπαν οτι ερχονται με D'Addario χορδες οι οποιες μου αρεσουν τοσο ωστε μετα απο 15 χρονια χρησης DR θα τις δοκιμασω και στις αλλες κιθαρες μου.

 

H δικια μου ειναι αυτη https://www.prsguitars.com/2012/sekorinaone/specs.php εχει πιο χοντρο μπρατσο και σταθερη γεφυρα οποτε διαφερει απο τη δικια σου αλλα κλειδια και nut πρεπει να ειναι τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βιδες στα κλειδια ειναι σφιχτες και στο νατ φαινεται να εχει γινει καλη δουλεια. Πιστευω με το σεταρισμα να λυθει το προβλημα. Δηλαδη σε κανεναν αλλο δεν ξεκουρδιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου δεν ξεκουρδιζει χωρίς χρήση τρεμολο μετά απο 2 ώρες παιξιμο. 

Δοκίμασα σήμερα απο περιέργεια με το τρεμολο σε σκληρή χρήση ξεκουρδιστικαν τα καντινια εντελώς.

Δεν της εχω κάνει σεταπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στελνεις δηλαδη την κιθαρα πισω γιατι δεν εχει καλο  setup...για να σου στειλουν μια που θα ειναι ΚΑΙ αυτη ΑΣΕΤΑΡΙΣΤΗ (καμμια κιθαρα σε αυτα τα λέφτα δεν ειναι σεταρισμενη απο το εργοστασιο) ΠΟΛΥ λογικο... ;D ;D ;D

 

 

ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ ότι είναι θέμα σεταρίσματος (που υπερβάλεις όταν λες όταν καμία κιθάρα σε αυτά τα λεφτά δεν έχει καλό σετάρισμα - όταν σε αυτά τα χρήματα τώρα πια αγοράζεις Gibson), όταν ο ιδιοκτήτης της μιλά για χαμηλής ποιότητας κλειδιά και ίσως να έχουμε κακο-κομμένο nut. Που τα 2 τελευταία, υποθετικά, προβλήματα ονομάζονται "κατασκευής" και όχι σεταρίσματος.

 

Εγώ θα την έστελνα πίσω, αν όντως ήταν αυτά τα προβλήματά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

for the record: έχω την SE single cut Korina και δεν ξεκουρδίζεται είτε βαράω είτε την έχω βδομάδες στη θήκη.

 

Η ποιότητα κλειδιών, νατ κλπ καλή, μου φαίνεται πολύ δύσκολο να ωφείλεται σ αυτά το ξεκούρδισμα.  ???

 

Το μόνο που φοβάμαι είναι πως αν χρειαστεί να ρυθμίσω το intonation κάποια στιγμή θα ναι πακέτο μ αυτό το σύστημα του "μονοκοματου καβαλάρη".

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου