Προς το περιεχόμενο

PRS SE Custom 24 60th Ann στα 655€!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι το κανεις αυτο βραδυνιάτικον αδερφε!!! :/

 

Επειδη εχω την classic vibe, και τωρα τρωγομαι για prs ξερεις τι ζημια μου κανεις;;;

 

Πω, αντε τωρα να σβησω το GAS...

 

Ειχα δει στο youtube πώς πραγματικα κατασκευαζονται και οι american prs και επαθα πλακα!

 

Οκ korean, αλλα εχουν το κατι τις τους αυτες οι prs ;)

 

Aυτο το video λες? http://entertainment.howstuffworks.com/5088-assembly-line-prs-guitars-video.htm

 

Αν δεν εχεις παιξει με PRS πρεπει να το κανεις. Εχει ιδιαιτερο στησιμο, που την βαζει σε μια κατηγορια μονη της. Φαντασου εγω εχω μια ευκολοπαιχτη Ibanez Prestige της σειρας S απο το 2004/5, με Wizard II neck και 22 ταστα, της οποιας το neck παροτι δεν ειναι τοσο wide οσο μιας RG ωστοσο ειναι επιπονο για τον αντιχειρα μου. Με την PRS ενιωσα right at home. π.χ. Eυκολο thumb mutIng χωρις κοπο, ελαχιστο stretching μιας και εχει μικρο scale κ.ο.κ.

 

Θεματα ειχε κυριως με το τρεμολο το οποιο δεν ειναι για ηρωισμους και βανχαλενισμους και με τους οχι αρκετα hot μαγνητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλορίζικη εύχομαι dimmer!

 

Πιστεύω αισθητικά η Whale Blue, με ένα set μαγνήτες με nickel covers θα είναι super!

 

Thanks! Εμενα παλι θα μου αρεσε να εχει zebra!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο το video λες? http://entertainment.howstuffworks.com/5088-assembly-line-prs-guitars-video.htm

 

Αν δεν εχεις παιξει με PRS πρεπει να το κανεις. Εχει ιδιαιτερο στησιμο, που την βαζει σε μια κατηγορια μονη της. Φαντασου εγω εχω μια ευκολοπαιχτη Ibanez Prestige της σειρας S απο το 2004/5, με Wizard II neck και 22 ταστα, της οποιας το neck παροτι δεν ειναι τοσο wide οσο μιας RG ωστοσο ειναι επιπονο για τον αντιχειρα μου. Με την PRS ενιωσα right at home. π.χ. Eυκολο thumb mutIng χωρις κοπο, ελαχιστο stretching μιας και εχει μικρο scale κ.ο.κ.

 

Θεματα ειχε κυριως με το τρεμολο το οποιο δεν ειναι για ηρωισμους και βανχαλενισμους και με τους οχι αρκετα hot μαγνητες.

 

Φίλε dimmer, πολλες φορες εχω εμπιστευτει το ενστικτο μου και εχω βγει σωστος...

Δεν ξερω γιατι, αλλα (αν και δεν εχω παιξει ακομα με prs) κατι με τραβαει προς αυτες, λες και ειναι για μενα...

 

(Ξερω ξερω, "τι βλακειες γραφεις, σοβαρος μουσικος" θα ακουσω... ;D )

 

Ναι, αυτο το βιντεο εχω δει και ειδα πραγματα που λεω, να καταλαβα γιατι ειναι πανακριβες ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε dimmer, πολλες φορες εχω εμπιστευτει το ενστικτο μου και εχω βγει σωστος...

Δεν ξερω γιατι, αλλα (αν και δεν εχω παιξει ακομα με prs) κατι με τραβαει προς αυτες, λες και ειναι για μενα...

 

(Ξερω ξερω, "τι βλακειες γραφεις, σοβαρος μουσικος" θα ακουσω... ;D )

 

Ναι, αυτο το βιντεο εχω δει και ειδα πραγματα που λεω, να καταλαβα γιατι ειναι πανακριβες ;)

 

Σε καταλαβαινω και με μενα το ιδιο εγινε!  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx φιλε για την συμπαρασταση ;)

 

Να δω τωρα πώς μαζευουν τα λεφτα...

 

Και οταν μαζευτουν, σιγα μην πανε σε κιθαρα...

 

Τεσπα... Με το GAS με βλεπω να μενω :(

 

Αλλα πού θα παει!!!

 

 

Λοιπον, με το καλο να τη δεχτεις την κοπελια!!!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις την παραλάβεις γράψε τις εντυπώσεις σου για το φίλο droneblack γιατί αν περιμένει από εμένα να δοκιμάσω αυτή που πήρε ένας φίλος μου σώθηκε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου εχει κολήσει 2 μερες

όταν με το καλο έρθει,οποιος θέλει κατοπιν συννενοησεις μπορει να ερθει για δοκιμη!

2014-03-28_00_45_58.thumb.png.904b7527d11422fbae100fe1223bf980.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.musiciansfriend.com/guitars/prs-se-custom-24-electric-guitar/h70029#pr-header-back-to-top-link

 

Ειναι δυνατον στα reviews στο παραπανω eshop να μην βρισκεται Ενας να πει καποιο αρνητικο για αυτη την κιθαρα;;;;!!!!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρινοντας απο τη δικια μου μπορω να πω οτι η ποιοτητα των SE ειναι παρα πολυ καλη. Στο παρελθον ειχα παιξει με μερικες αμερικανικες και η SE δεν με απογοητευσε καθολου, ενα χρονο μετα την εχω τελειως stock. To μονο που δε μ'αρεσει ειναι τα χαμηλα ταστα αλλα αυτο ειναι προσωπικο θεμα. Αν σε καποιον αρεσουν οι PRS οι SE δε νομιζω να τον απογοητευσουν, το αντιθετο...Θα τον "κολλησουν" πιο πολυ με την εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου