Προς το περιεχόμενο

Νεο ξεκινημα...απο ηλεκτρικο ηχο σε ακουστικο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αποφασισα να κινηθω σε ακουστικα μονοπατια εχοντας ενα υπεραξιοπρεπεστατο ηλεκτρικο rig...το θεμα ειναι ομως οτι δεν γνωριζω τιποτα...θελω να κινηθω σε λατιν ηχους,τανγκο,τζαζζ και λιγοτερο μπλουζ γιατι εχω πηξει με την ηλεκτρικη στα μπλουζ...ενδιαφερομαι φυσικα για ενα καλο οργανο και εναν καλο ενισχυτη...

 

δεν ξερω αν αξιζει να  παω στην αγορα ενισχυτη ακουστικης μιας και εχω εναν πολυ καλο ηλεκτρικης με εξαιρετικο καθαρο καναλι...εσεις θα μου πειτε φυσικα...

 

ετσι χρειαζομαι μια καλη ακουστικη δεν ενδιαφερομαι να πουλαω ξανα και να παρω κατι αλλο και ιστοριες αλλα κατι που θα μεινει....

 

απο ενισχυτες ακουστικων δεν εχω ιδεα...βλεπω κι αυτοι φτανουν μεχρι τρελλες τιμες και μου κανει εντυπωση καθως μιλαμε για μεγαφωνο απ οτι εχω καταλαβει με ενα eq επανω...

 

δωστε μου τα φωτα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για τα στυλ που αναφέρεις, ίσως να χρειάζεσαι ηλεκτροκλασική.

 

Το βασικότερο πρόβλημα που εγώ έχω όταν παίζω live με ακουστική, είναι ο ήχος στα μόνιτορ. Είναι θέμα τύχης-venue,ηχολήπτη- αν θα ακούω κάτι που θυμίζει το-καλό-όργανο που έχω. Θεωρώ πως αυτή θα είναι και η βασικότερη χρήση ενός καλού ακουστικού ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου