Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες / οργανα ως χειραποσκευές - ξεχάστε το!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οφφτοπικ

Αυτό θα κάνω ρε SF... άνοιξα και άλλο θέμα σχετικά με το τι θήκες να πάρω για να τις στείλω με DHL και ήλπιζα να επενέβεις αλλα εις μάτην.... αν θες ρίξε μια ματιά και ρίξε και τα φώτα σου...

 

double boxing σε χαρτοκουτες και θα εισαι μια χαρα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ρώτησα, αλλά το θεωρώ απίθανο να μου δημιουργήσουν θέμα. Τη Δευτέρα, θα την πάρω πάλι σε μια πτήση της Aegean.

Φυσικότητα και ευγένεια θέλει.

Θα σας πω τι έγινε....

 

Μην το θεωρείς απίθανο και καλύτερα ρώτα από πριν.Την έχω πατήσει επειδή και εγώ το θεωρούσα απίθανο κάποτε.Συμφωνώ με αυτό που λες για την ευγένεια,αλλά δυστυχώς δεν σημαίνει οτί απαραιτήτως θα σε αφήσουν να την περάσεις...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μην το θεωρείς απίθανο και καλύτερα ρώτα από πριν.Την έχω πατήσει επειδή και εγώ το θεωρούσα απίθανο κάποτε.Συμφωνώ με αυτό που λες για την ευγένεια,αλλά δυστυχώς δεν σημαίνει οτί απαραιτήτως θα σε αφήσουν να την περάσεις...

 

Έχεις δίκιο αλλά δεν έχω όρεξη να ψάξω άλλη λύση. Αν με βάλουν να πληρώσω (που δεν πιστεύω δηλαδή) ... θα πληρώσω.  :)

 

Πάντως μόνο μια φορά έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα και ήταν σε εσωτερική πτήση στην Αμερική. Αναγκάστηκα να κάνω gate check μια κιθάρα που ήταν σε σκληρή θήκη. (Την έδωσα δηλαδή στην πόρτα του αεροπλάνου, την αποθήκευσαν στο χώρο αποσκευών και μου την έδωσαν κατά την άφιξη - όπως γίνεται π.χ. με τα παιδικά καροτσάκια).

 

Αυτό το τελευταίο πριν 5-6 χρόνια το έχω κάνει και με έναν τεράστιο ενισχυτή rivera 2Χ12 50kgr ;D για τον οποίο δεν είχα ούτε κάλυμμα και με το να τον εμφανίσω στο gate δεν πλήρωσα ούτε υπέρβαρο. Βέβαια τώρα όλα είναι πιο σφιχτά με τις αποσκευές κλπ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με προβλημάτισε αυτή η συζήτηση και καλού-κακού έριξα ένα κατσαβίδι στο νεσεσέρ με τα ξυριστικά.

 

Strat είναι, αν δω τα δύσκολα θα βγάλω το μανίκι και θα τη βάλω στη βαλίτσα με τα ρούχα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το τελευταίο πριν 5-6 χρόνια το έχω κάνει και με έναν τεράστιο ενισχυτή rivera 2Χ12 50kgr ;D για τον οποίο δεν είχα ούτε κάλυμμα και με το να τον εμφανίσω στο gate δεν πλήρωσα ούτε υπέρβαρο.

 

:o 

 

Δεν παίζεσαι...  ;D  Και δεν έπαθε τίποτα;

 

Strat είναι, αν δω τα δύσκολα θα βγάλω το μανίκι και θα τη βάλω στη βαλίτσα με τα ρούχα.  ;)

 

"Fender Strat είσαι"...  ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

:o 

 

Δεν παίζεσαι...  ;D  Και δεν έπαθε τίποτα;

..

 

 

Είχα κάνει απατεωνιά. Κράτησε άλλος τον ενισχυτή, πήγα και έκανα check in (και έδωσα βαλίτσα) χωρίς να αναφέρω την ύπαρξή του, και ΜΕΤΑ πήρα τον ενισχυτή και πήγα στο gate εμφανίζοντάς τον ως ....χειραποσκευή.  ;D

 

Ξεκίνησα να γράφω την ιστορία αλλά θυμήθηκα ότι την έχω ξαναγράψει:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=4607.msg269642#msg269642

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προβλημάτισε αυτή η συζήτηση και καλού-κακού έριξα ένα κατσαβίδι στο νεσεσέρ με τα ξυριστικά.

 

Strat είναι, αν δω τα δύσκολα θα βγάλω το μανίκι και θα τη βάλω στη βαλίτσα με τα ρούχα.  ;)

 

Πρόσεξε μόνο πού θα είναι το νεσεσέρ.

Μην περάσεις την κιθάρα και σε δέσουν για το κατσαβίδι ;D

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή και εγώ είμαι του εξωτερικού,όταν ήρθα αγγλία για σπουδές είχα πληρώσει 20 κιλά και έσκασα στο αεροδρόμιο με 36 κιλά βαλίτσα και μια κιθάρα παραμάσχαλα :P. στην βαλίτσα είχα desktop pc οθόνες κλπ και η προστασία τους ήταν τα σώβρακα μου :P. τότε δεν με έβαλαν να πληρώσω απλά σε μια άλλη τσάντα από μαγαζί μου είπαν να βάλω την οθόνη και με περάσανε, απλά αυτό έγινε το 2009, από τότε κάθε φορα που πηγαινοερχόμουν έφερνα και από μια κιθάρα και κατέληξα να τις έχω όλες εδώ πλέων... δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι θα γίνει αν αποφασίσω ποτε να γυρίσω (απίθανο). αυτό που σκέφτομαι είναι πως μικρομεσαίες μπάντες ταξιδεύουνε με ολόκληρους εξοπλισμούς από κράτος σε κράτος? εγώ τότε αναγκαστικά να πουλήσω τον ενισχυτή μου για να πάρω κάτι που πουλιέται εύκολα σε αξια ενισχυτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή και εγώ είμαι του εξωτερικού,όταν ήρθα αγγλία για σπουδές είχα πληρώσει 20 κιλά και έσκασα στο αεροδρόμιο με 36 κιλά βαλίτσα και μια κιθάρα παραμάσχαλα :P. στην βαλίτσα είχα desktop pc οθόνες κλπ και η προστασία τους ήταν τα σώβρακα μου :P. τότε δεν με έβαλαν να πληρώσω απλά σε μια άλλη τσάντα από μαγαζί μου είπαν να βάλω την οθόνη και με περάσανε, απλά αυτό έγινε το 2009, από τότε κάθε φορα που πηγαινοερχόμουν έφερνα και από μια κιθάρα και κατέληξα να τις έχω όλες εδώ πλέων... δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι θα γίνει αν αποφασίσω ποτε να γυρίσω (απίθανο). αυτό που σκέφτομαι είναι πως μικρομεσαίες μπάντες ταξιδεύουνε με ολόκληρους εξοπλισμούς από κράτος σε κράτος? εγώ τότε αναγκαστικά να πουλήσω τον ενισχυτή μου για να πάρω κάτι που πουλιέται εύκολα σε αξια ενισχυτή...

 

 

Και γω την ίδια μλκία έκανα.. τα μάζεψα όλα εδώ αλλά προέκυψε στρατός κατόπιν ανεργείας και ενώ το πλανο ήταν να έχω δουλεια, να πληρώσω το πρόστιμο και να μην ασχοληθώ την έκατσα τη βάρκα...

 

Λοιπον, σήμερα έκλεισα το εισιτήριο μου και ξαναμίλησα με aegean. Της είπα της κοπέλας ότι αντιβαίνει στους κανονισμους, μου λεει τι να σας πω αυτή ειναι η πολιτικη της εταιριας, ρωτησα αν ισχύει για ολες τις εταιριες και μου ειπες πως δε ξερει. Αρα ισως να ειναι μονο για aegean αυτό (που εν πασει περιπτωση πιανει μεγάλο μέρος από τα ταξίδια μας).

 

Τα ιδια παλι δηλ, είτε cargo ειτε κλείνεις θέση.

 

Στο τελος τη ρώτησα αν πρεπει να τη δηλώσω ως ενήλικα ή βρεφος και εισεπρεξα ενα αφοπλιστικο "πρεπει να κλείσετε το ιδιο εισιτήριο με το δικο σας"

 

ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ, ΟΡΓΑΝΩΝΟΥΜΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚA ΤΟΥΡ ΚΑΙ ΜΠΟΫΚΟΤΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ AEGEAN.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου