Προς το περιεχόμενο

απατη απο αγγελια στο smartnoiz


glefas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δε ξερω που το πας και τι ακριβως προσπαθεις να καταφερεις αλλα δε θα σου κανω την χαρη να απαντησω….υποθετω ελληνικα διαβαζεις καλα…οποτε πιστευε οτι φανταζεσαι….

 

Τιποτα απολυτως φιλε μου ... δεν σε ξερω και απο χτες. Δεν εχω να κερδησω κατι.

 

Απλα επειδη μου αρεσουν τα ξεκαθαρα πραγματα και δω ειναι λιγο μπλεγμενα προσπαθω να τα απλοποιησω....

 

Οχι τιποτα αλλο ... να ξερω και με τι ανθρωπους εχω να κανω αν αυριο μεθαυριο χρειαστει να γινει ΜΙΑ - ΚΑΠΟΙΑ συναλλαγη... ;)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τιποτα απολυτως φιλε μου ... δεν σε ξερω και απο χτες. Δεν εχω να κερδησω κατι.

 

Απλα επειδη μου αρεσουν τα ξεκαθαρα πραγματα και δω ειναι λιγο μπλεγμενα προσπαθω να τα απλοποιησω....

 

Οχι τιποτα αλλο ... να ξερω και με τι ανθρωπους εχω να κανω αν αυριο μεθαυριο χρειαστει να γινει ΜΙΑ - ΚΑΠΟΙΑ συναλλαγη... ;)

 

Οχι φιλτατε, δεν εχεις κανενα δικαιωμα να ανακρινεις κοσμο για να ξερεις με τι ανθρωπους εχεις να κανεις. Ηταν που ήταν παρατραβηγμένο το θέμα με τον captain dog, από μια παρεξήγηση, ήρθες κι εσυ ως πολιτική αγωγή να "στριμωξεις τον κατηγορουμενο" και το αποτελείωσες.

 

Πολυ καλα σου λεει, δεν εχεις κανενα δικαιωμα να ρωτας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλτατε, δεν εχεις κανενα δικαιωμα να ανακρινεις κοσμο για να ξερεις με τι ανθρωπους εχεις να κανεις. Ηταν που ήταν παρατραβηγμένο το θέμα με τον captain dog, από μια παρεξήγηση, ήρθες κι εσυ ως πολιτική αγωγή να "στριμωξεις τον κατηγορουμενο" και το αποτελείωσες.

 

Πολυ καλα σου λεει, δεν εχεις κανενα δικαιωμα να ρωτας...

 

Ενταξει φιλε μου αν εσυ εγκρινεις και εισαι υπερ των απαντησεων του , και με τον πιο τροπο κανει συναλλαγες ο κυριος και πως συμπεριφερεται ... τι να πω . Τοτε να προσεχουμε και σενα!!!

 

Επειδη ομως μπορει να ειμαι ο επομενος που θα συμπεριφερθει ετσι (ο εκαστοτε πωλητης), η που παραλιγο να χασω και γω δυο κεφαλες κιθαρας σε μια παρομοια περιπτωση ...

 

Δεν κρινω ... απλα αντιδρω στον ασχημο χειρισμο του και στις μετεπειτα απαντησεις του που απο μονες τους κρινοντε και κανουν ΚΡΑ για εναν ΜΗ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΠΩΛΗΤΗ!!

 

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

παραλιγο να χασω και γω δυο κεφαλες κιθαρας σε μια παρομοια περιπτωση ...

 

 

 

 

Γιατι να τις χασεις? δε θα επαιρνες χρηματα γι'αυτες? και ο αλλος φιλος που βιαστηκε να πουλησει και το εδωσε φτηνα δικο του λαθος παλι ηταν. Αν ειχες τα χρηματα στο χερι θα την ειχες αγορασει την κεφαλη, εφ οσον λες στον πωλητη να περιμενει ουτε εκεινος σε ξερει αν εισαι αξιοπιστος η οχι οποτε καλλιστα μπορει να κανει με το πραγμα που πουλαει οτι θελει. Δεν μπορεις να τον δεσμευεις με αερα κοπανιστο και να εχεις απαιτησεις μετα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει φιλε μου αν εσυ εγκρινεις και εισαι υπερ των απαντησεων του , και με τον πιο τροπο κανει συναλλαγες ο κυριος και πως συμπεριφερεται ... τι να πω . Τοτε να προσεχουμε και σενα!!!

 

Απλά ρε συ, δε σου πεφτει κανενας λόγος πως κανουμε τις συναλλαγες μας και πως συμπεριφερόμαστε. Ουτε μπαμπας μας εισαι, ουτε ο Ροβεσπιέρος να να περασεις απο λαϊκο δικαστήριο όποιον σου φαινεται υποπτος. Ελεος ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να τις χασεις? δε θα επαιρνες χρηματα γι'αυτες? και ο αλλος φιλος που βιαστηκε να πουλησει και το εδωσε φτηνα δικο του λαθος παλι ηταν. Αν ειχες τα χρηματα στο χερι θα την ειχες αγορασει την κεφαλη, εφ οσον λες στον πωλητη να περιμενει ουτε εκεινος σε ξερει αν εισαι αξιοπιστος η οχι οποτε καλλιστα μπορει να κανει με το πραγμα που πουλαει οτι θελει. Δεν μπορεις να τον δεσμευεις με αερα κοπανιστο και να εχεις απαιτησεις μετα.

 

Εχω 2 'Α' κεφαλες που υστερα απο πολυ κοπο τις απεκτησα σαν προσωρινα υποκαταστατα (που μου κανουν μια χαρα)μεχρι να βρεθει η κεφαλη που θελω. Ωραια μεχρι εδω?

 

Τι να το κανω λοιπον αν εχω τα λεφτα ,αλλα η κεφαλη που θελω βγαινει 1-2 φορες το χρονο σε αγγελεια? Και φιλε με προσβαλλεις εν μερη με τα λεγομενα σου γιατι δεν με ξερεις...... οσοι εχουν κανει συναλλαγες μαζι μου δεν τους εχω απογοητευσει ποτε. Και για να ξερεις εγω παντα οταν ειναι για μεγαλα ποσα σε πραγματα που εχω παρει παντα εδινα ενα μικρο ποσο μπροστα , το εκλεινα ... τα υπολοιπα τα εδινα λιγα λιγα και παντα ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΑ στο τελος. ΡΙΣΚΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!! και ποτε δεν εχω κρεμασει πωλητη να ζητησω χρηματα πισω. ειμαι του σκεπτικου οτι θα το παρω και αν μην το θελω αφου το εκλεισα και θα το πουλησω μετα εγω. Ποσοι το κανουν αυτου? ΚΑΝΕΝΑΣ. Οποτε κανενας δεν εχει δικαιωμα να κρινει ειδικα εμενα για το ποσο αξιοπιστος η οχι ειμαι!!! Το οτι ετυχε μια φορα να μην εχω καθολου χρηματα αλλα να ηθελα σαν τρελλος αυτη τη κεφαλη ... αν δεχοταν θα του εδινα την μια απο τις δυο σαν ενεχειρο.

 

Ελπιζω να σε καλυψα...

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φιλε με προσβαλλεις εν μερη με τα λεγομενα σου

 

 

που ακριβως? εσυ ξερεις αν εγω ειμαι αξιοπιστος η οχι? δεν το ξερεις. Οποτε να προσβληθω κι εγω επειδη εσυ δεν ξερεις αν εγω ειμαι αξιοπιστος η οχι? δε νομιζω. θα στο πω κι αλλιως, Πωλητης δινει κεφαλη. ο Α αγοραστης του λεει οτι θα την παρει αλλα πρωτα να περιμενει να πουλησει τις δικες του, ο Β αγοραστης του δινει ζεστο χρημα εδω και τωρα. Αν εσυ διαλεγες τον Α παω πασο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ακριβως? εσυ ξερεις αν εγω ειμαι αξιοπιστος η οχι? δεν το ξερεις. Οποτε να προσβληθω κι εγω επειδη εσυ δεν ξερεις αν εγω ειμαι αξιοπιστος η οχι? δε νομιζω. θα στο πω κι αλλιως, Πωλητης δινει κεφαλη. ο Α αγοραστης του λεει οτι θα την παρει αλλα πρωτα να περιμενει να πουλησει τις δικες του, ο Β αγοραστης του δινει ζεστο χρημα εδω και τωρα. Αν εσυ διαλεγες τον Α παω πασο

Υπάρχουν αυτοί που βλέπουν τις αγγελίες σαν δημοπρασία...υπάρχουν κι αυτοί που τις βλέπουν σαν συναλλαγή με έναν άνθρωπο.

 

(Φυσικά δεν εννοώ να κρατάς αυτό που πουλάς για τον κάθε τυχάρπαστο που θα στο ζητήσει...θέλει και λίγο "κόψιμο" η ιστορία και προσωπική κρίση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ακριβως? εσυ ξερεις αν εγω ειμαι αξιοπιστος η οχι? δεν το ξερεις. Οποτε να προσβληθω κι εγω επειδη εσυ δεν ξερεις αν εγω ειμαι αξιοπιστος η οχι? δε νομιζω. θα στο πω κι αλλιως, Πωλητης δινει κεφαλη. ο Α αγοραστης του λεει οτι θα την παρει αλλα πρωτα να περιμενει να πουλησει τις δικες του, ο Β αγοραστης του δινει ζεστο χρημα εδω και τωρα. Αν εσυ διαλεγες τον Α παω πασο

 

Νομιζω οτι το ανεφερα πιο πανω οποτε ειναι λιγο ατοπο το παραδειγμα σου.

Οτι : με βαση τα λεγομενα του ηταν πολυ επιλεκτικος στο σε ποιον θα ηθελε να δωσει τον ενισχυτη του. Οποτε δεν ηθελε να τον δωσει σε εναν συλλεκτη απο Θεσσαλονικη που απλα θα καθοταν ο ενισχυτης. Δεν ηθελε να τον δωσει σε εναν αλλον που θα εφευγε για συναυλιες με αυτον. Και ομως ηρθε σπιτι μου για να συμφωνησει μαζι μου... Μιλησα για σενα? Αν και εσυ κανεις τετοιες χειριστικες διαδικασιες στις συναλλαγες τοτε ... να μιλησω και για σενα! Και στην δικη μου περιπτωση ο αλλος μπορουσε να πειστει οτι ΘΑ ΤΗΣ ΠΟΥΛΗΣΩ γιατι σαν πρωτη λυση του προτεινα να κανουμε ανταλλαγη και τις δυο για την δικη του... και χωρις χρηματικη διαφορα πανω απο 100 ευρω που θα προεκυπτε απο αυτον. Οποτε ο καθενας στην θεση του θα καταλαβαινε οτι θα εκανα οτι μπορουσα για να εχω τον συγκεκριμενο ενισχυτη.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αυτοί που βλέπουν τις αγγελίες σαν δημοπρασία...υπάρχουν κι αυτοί που τις βλέπουν σαν συναλλαγή με έναν άνθρωπο.

 

(Φυσικά δεν εννοώ να κρατάς αυτό που πουλάς για τον κάθε τυχάρπαστο που θα στο ζητήσει...θέλει και λίγο "κόψιμο" η ιστορία και προσωπική κρίση)

 

+ 1.000.000

 

Γι αυτο το λογο αλλωστε εχω σαν προσωπικο κανονα ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ εξαποστασεως. Για να γνωριζω αυτον που συναλλασομαι.

Δουλευα σε σαντουιτσαδικο. Εκαναν εξυπηρετηση να φερνουν εκει το εκαστοτε προιον(οσοι μπορουσαν). Αλλα κερνουσα τα φαγοποτια ωστε να πουμε και καμια κουβεντα!!!

 

Γιατι οι αγγελιες ειναι για αλληλοεξυπηρετηση μεταξυ μας εκτος ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ. Και ας λενε καποιοι σε σελιδες με αγγελιες στο FB οτι ΕΙΜΑΙ/ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΠΟΡΟΙ ΚΑΙ Π@Π@ΡΙΕΣ!!!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου