Προς το περιεχόμενο

Γιατί καλή μου Fender;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φυρανες.. :lol: δυο ιδια headstock μου εβαλες να συγκρινω.. :lol: :lol:

 

Υποθέτω' date=' το δεύτερο θα έπρεπε να είναι αυτό:

 

[img']http://www.squierjv.info/Tim%20Pershing%20%20Greco/Tele%20Headstock-large.jpg[/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο το headstock αγορι μου ανηκει σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ κιθαρα :lol: οχι σε strat :lol: :lol: οποτε ειναι ΙΕΡΟ & δεν το αγγιζουμε.. :lol: :lol:

 

Παντως σοβαρα μιλωντας ταιριαζει παρα πολυ στο σπαρτιατικο χαρακτηρα της tele ,η strat ομως που ειναι "υπερβολικη" & φουτουριστικη κιθαρα θελει το κατι τις παραπανω...δηλ. ενα ωραιο pre 70's large headstock :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

riotshield Αν και πολύπαιγμένη η συγκεκριμένη "tele" μόνο τέλε δεν την λες... Πιο πολύ Τελε-στρατο-πωλ τραβελοκάστερ κάνει...

 

ε,και?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα ηλεκτρονικά κτλ αυτός ο συνδιασμός 70's strato neck με telecaster body εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αυτη εχει τοσο σχεση με την tele οσο η Kατερινα Γιουλακη με την Ιζαμπελ Ατζανι.. :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα βρε Αλχημιστούλη... χαλάρωσε! :P :lol:

 

Και αυτό μέσα στην Ιστορία της φίρμας είναι... και εμένα μου κακοφαίνεται (το τσαρούχι...)' date=' αλλά...

 

¶σε που ευνοεί το sustain η μεγαλύτερη μάζα στο headstock (αποδεδειγμένο και εύκολα αποδείξιμο πειραματικά, για όποιον γουστάρει να δοκιμάσει).

 

Γι'αυτό, σε πιο γκαζιάρικες Strat, ίσως είναι καλύτερο (ο taq θα μας πει γι'αυτά, είναι ο επίσημος Strato-κάφρος του forum :P :P ).[/quote']

 

Εννοείται!!! Έχω 8 Fender (προς το παρόν για όλα τα γούστα! :lol: ) Το large headstock Είναι Ήταν Και θα ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ σήμα κατατεθέν για μένα!! Όταν διάβασα το ποστ Αλχημιστή ... νόμιζα ότι ΔΕΝ έβλεπα καλά!!! Απαπαπαπαπαα...... θα σε μαλώσω! Αυτός ο κόνδορας που συνοδεύεται από ωραιότατο βερνίκι και γράφει κάτω από το βερνίκι Fender Stratocaster με Ωραιότατα ΜΕΓΑΛΑ γράμματα είναι η ονείρωξη του κάθε αυθεντικού στρατοκαστεράκια .... μή μου τα χαλάς...... :wink: μόνο στις Higway new series είναι "ματ" η βαφή αλλά ΤΡΩΓΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!! Σύν ότι οι νέες higway είναι στην ουσία μία "φρεσκάδα" των 1969 strat δηλαδή large headstock, τετράβιδες, ΣΩΣΤΗ γέφυρα, καλοί μαγνήτες! Η μόνη διαφορά είναι ότι το trussrod ρυθμίζεται από το headstock και όχι από την ενωσή του με το σώμα... (που πιστεύω ότι απλά είναι πιό "πρακτικό")

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου