Προς το περιεχόμενο

ενα καλο midi controller keyboard τι να αγορασω ;


nordmaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα γεια σε ολους τους μουσικους φιλους.Εχω μια απορια ( ερωτιση ) . Θα ηθελα παρακαλω να ρωτησω ΄ Ειμαι επαγγελματιας πληκτρας και τωρα τελευταια εκανα μια αγορα Laptop .Αφου αγορασα και εβαλα και τα διαφορα vst ( και καρτα ηχου εξωτερικη ) χρειαζομαι ενα καλο midi controller keyboard .Τι γινεται ομως τωρα , θελω εκτος απο τα βασικα που εχουν ολα ( πανω κατω ) να εχει καλο κλαβιε ( επαγελματικο ) .Θελω να εχει πληκτρολογιο synthesiser τυπου ( M1 , triton ) η κατι τετοιο τελοςπαντον. Θελω να αγορασω 61 πληκτρα ( οχι 49 η 25 ) και να το χρησιμοπιοισω και ως βασικο synthesizer .Το σημαντικοτερο να εχει καλα πληκτρα ( και να συνδιαζει και τα υποληπα ( slider - drowbars κτλ ).Παρακαλω ας απαντησει καποιος που να γνωριζει η να εχει καποιο τετοιο midi controler και να ειναι πληρης καλημενος απο πλευρα κλαβιε  . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω:

 

Novation ReMOTE SL 61

Novation ReMOTE SL 61 MkII

Edirol PCR-800

Fatar VMK-161 Plus (με πλήκτρα πιάνου)

Fatar VMK-161 Plus Organ (με πλήκτρα organ)

 

Εγώ έχω το Novation ReMOTE SL 37 Limited Edition και σχετικά με τα πλήκτρα του είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Επίσης, για faders, encoders, pots κλπ, δεν θα βρεις κάτι καλύτερο από τη σειρά ReMOTE SL της Novation...

A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το novation remote 61 ειναι οτι ακριβως θελω να αγορασω . γνωρισεις κατα ποσο καλο ειναι το κλαβιε του συγκεκριμενου ; Το νουμερο ενα που θελω επαναλαμβανω επειδη ειμαι επαγγελματιας μουσικος ειναι να εχει καλο πληκτρολογιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα το κλαβιέ του είναι εξαιρετικό. Μοιάζει πολύ με του Roland XP30 που είχα πιο πριν. Σου το προτείνω γιατί και το SL61 έχει το ίδιο κλαβιέ με το SL37 που χρησιμοποιώ, ενώ από επιπλέον ρυθμιστικά είναι το τέλειο! Επίσης, μιας και τώρα θα βγει η νέα σειρά SL MkII, το SL 61 θα πέσει σε τιμή. Τώρα να το υπολογίζεις κάπου 400-420 ευρώ αλλά σε λίγο θα πέσει κι άλλο.

A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου