Προς το περιεχόμενο

Γιατί καλή μου Fender;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μονη μεγαλη βλακεια που εχει κανει η Fender ειναι οτι επιμενει να μη βαζει τα υπεροχα vintage κλειδια και στις νεες Highway,αυτα τα diecast μοντερνα που βαζει και πανασχημα ειναι και λιγοτερο αποτελεσματικα :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν το κλασσικο 50's headstock ειναι η Monica Bellucci τοτε το μεγαλο 70's headstock ειναι η Naomi Cambell.........ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ....... :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το κλασσικο 50's headstock ειναι η Monica Bellucci τοτε το μεγαλο 70's headstock ειναι η Naomi Cambell.........ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.......

 

ΔΙπλωμάαατηηηη.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

naomi δαγκωτο!!!! :lol: (και περα απο την πλακα το 70' headstock μου αρεσει και εμενα παρα πολυ!εχει μεγαλυτερο βαρος και επιρεαζει το sustain)

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει μεγαλυτερο βαρος και επιρεαζει το sustain

Μπα, έχουν κι από αυτό οι φέντερ; Βρε τι μαθαίνει κανείς..

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως ΔΕΝ εχουν.... :wink:

Κιθαρες ειναι...αν θελεις...σουστεϊν παρε ΒΙΟΛΙ!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα οκ... είπα και εγώ...

Χωρίς πλάκα, την πρώτη φορα που δοκίμασα φέντερ, νόμιζα ότι κάτι δεν πήγαινε ΚΑΘΟΛΟΥ καλά... μέχρι που με διαβεβαίωσε ο ιδιοκτήτης του ότι "μιά χαρά είναι"... Ε, δεν έδωσα συνέχεια... θα τον στεναχωρούσα και ήταν κρίμα... 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,αυτη ειναι παντα η φυσιολογικη αντιδραση των ...βιολιτζιδων οταν πιανουν κιθαρα... :lol: τους λειπει το... σουστεϊν :lol: :lol:

 

παντως απο οτι μου εχουν πει τωρα τελευταια...εχουν βγει και κατι εξωτικα πεταλακια :D που λεγονται compressors τα κοτσαρεις σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κιθαρα και εχεις οσο...σουστεϊν θες.. :roll: :lol: (και αν παιζεις με Fender τοτε εχεις και καλο ΡΥΘΜΙΚΟ καθαρο ηχο & τρελλο ...σουστεϊν για 10λεπτα ..σολιδια.. :lol: :lol: ) γιατι να το ΒΑΛΕΙΣ σε μια κιθαρα το..σουστεϊν μπορεις... να το ΒΓΑΛΕΙΣ δεν μπορεις :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα οκ... είπα και εγώ...

Χωρίς πλάκα' date=' την πρώτη φορα που δοκίμασα φέντερ, νόμιζα ότι κάτι δεν πήγαινε ΚΑΘΟΛΟΥ καλά... μέχρι που με διαβεβαίωσε ο ιδιοκτήτης του ότι "μιά χαρά είναι"... Ε, δεν έδωσα συνέχεια... θα τον στεναχωρούσα και ήταν κρίμα... 8)[/quote']

 

Έτσι είναι, αν έχεις συνηθίσει στα... παιχνίδια με τη λάσπη (Gibson neck pickups) τότε δυσκολεύεσαι στην αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου