Προς το περιεχόμενο

Δυναμικά Μικρόφωνα λεπτομέριες, που και πόσο??


theopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοείται ότι αυτό εννοώ...σίγουρα θα χρειαστώ τέτοια έξοδο όμως μπορώ να έχω και το καρφί για ορισμένες κονσόλες εννοείται όπως πχ στο korg pa50 που το input είναι καρφί! :)

 

Αν και σε αυτα τα θεματα ειμαι ασχετος (οπως και σε πολλα αλλα) εχω ακουσει οτι υπαρχει adaptor που το μετατρεπει σε καρφι.

Το αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να αγορασεις ενα καλωδιο, ενα plug XLR, και ενα καρφι και να κολλησεις (και ενα κολλητηρι αν δεν εχεις!!)

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά!!στην ύστατη περίπτωση θα καταφύγω και σ'ενα μαστορικό τρικ! :D

αλλά μιας και το ανέφερες θα ψάξω και για αντάπτορα!!μηπως όμως υπάρχει καλώδιο με θηλυκό XLR και αρσενικό καρφι???

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται ότι αυτό εννοώ...σίγουρα θα χρειαστώ τέτοια έξοδο όμως μπορώ να έχω και το καρφί για ορισμένες κονσόλες εννοείται όπως πχ στο korg pa50 που το input είναι καρφί! :)

 

Αν και σε αυτα τα θεματα ειμαι ασχετος (οπως και σε πολλα αλλα) εχω ακουσει οτι υπαρχει adaptor που το μετατρεπει σε καρφι.

Το αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να αγορασεις ενα καλωδιο' date=' ενα plug XLR, και ενα καρφι και να κολλησεις (και ενα κολλητηρι αν δεν εχεις!!)[/quote']

 

λοιπόν!!εν τέλει δε χρειάζονται ούτε κολλητήρια(τα οποία διαθετω...να μην το κρύψομεν αλλωστε!! :twisted: ) το μόνο που χρειάζεται είναι με δυο κλικ να παραγγελθεί ενας αντάπτορας η ένα καλωδιο με θηλυκό XLR και αρσενικό καρφι!! :D

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν!!εν τέλει δε χρειάζονται ούτε κολλητήρια(τα οποία διαθετω...να μην το κρύψομεν αλλωστε!! :twisted: ) το μόνο που χρειάζεται είναι με δυο κλικ να παραγγελθεί ενας αντάπτορας η ένα καλωδιο με θηλυκό XLR και αρσενικό καρφι!! :D

 

Μπορείς να το κάνεις αυτό με τον αντάπτορα αλλά προφανώς μετά χαιρετάς την balanced συνδεσμολογία... πόσα μέτρα θα είναι το καλώδιό σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λόγο τη χάνω??για ρίξε μια εξήγα!!!το καλώδιο 2μετρο λογικά!στανταρ δεν είναι αυτα? :?:

 

Για balanced audio διάβασε εδώ:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio

 

2 μέτρα; Όχι, φυσικά και δεν είναι στάνταρ! 8O

 

Συγνώμη νόμισα ότι ήθελες να τραγουδάς στη σκηνή. :?: Μήπως θέλεις να πεις 20 ή 12 μέτρα;

 

Εν πάσει περιπτώσει μπορείς να έχεις όσα μέτρα καλώδιο χρειάζεσαι. Επίσης υπάρχουν και καλώδια από XLR σε καρφί, έτοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δε το θελω για σκηνη...αν και μερικες φορες θα χρειαστει!αλλα κατα κυριο λογο για στουντιο και μαγαζι μικρο το θελω...thnx for info abraxas :)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου