Προς το περιεχόμενο

Axe Fx Ultra,μια πρώτη ιδέα.


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ορίστε ένα μικρό clip με το νέο μου παιχνίδι! ;D

 

Κιθάρες και μπάσο με το Axe Fx Ultra.

Drums από το Superior Drummer.

 

Βαράτε!

 

https://soundcloud.com/billtrantos/axe-fx-ultra-demo-buckethead-redeem-team

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

not bad little boy ,maybe one day we will play together! but it sounds like crap! get a Marshall yjm100!

 

Είσαι τρέλα Yngwie!!! 8)

 

Μια χαρά ακούγεται Βασίλη! Πολύ ωραίος ήχος και το παίξιμο βελτιωμένο απ' την τελευταία φορά.  ;)

 

Σ'ευχαριστώ Δημήτρη!!Ακόμα δεν έχω μπορέσει να το εξερευνήσω πολύ,αλλά δεν είναι και τίποτα φανταστικά πολύπλοκο.Ακολουθείς τις βασικές αρχές ενός rock/metal rig και μετά προσθέτεις διάφορες πινελιές που θέλεις.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Mπιλλυ μπραβο ξες δεν ειναι το στυλ μου γενικα αλλα καθε φορα και καλυτερο.Σε αυτο μαλιστα δεν εχω κατι να πω ,ισως καποιες νοτες προς το τελος λιγο ελαχιστα φαλτσαρανε στα βιμπρατο,αλλα ουτε το καλυτερο αυτι εχω επομενως ,μην δινεις πολυ σημασια.Μου φανηκε σχεδον τελειο.Ηχος παιξιμο ολα αψογα.Εχεις κανει αλματα σε σχεση με καποια παλιοτερα και μπραβο σου.

  Τα τυμπανα αυτα τι λενε by the way.Προγραματιζονται ευκολα,Ο ηχος μου αρεσε αρκετα.Αξιζει να τα ψαξω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

  Mπιλλυ μπραβο ξες δεν ειναι το στυλ μου γενικα αλλα καθε φορα και καλυτερο.Σε αυτο μαλιστα δεν εχω κατι να πω ,ισως καποιες νοτες προς το τελος λιγο ελαχιστα φαλτσαρανε στα βιμπρατο,αλλα ουτε το καλυτερο αυτι εχω επομενως ,μην δινεις πολυ σημασια.Μου φανηκε σχεδον τελειο.Ηχος παιξιμο ολα αψογα.Εχεις κανει αλματα σε σχεση με καποια παλιοτερα και μπραβο σου.

  Τα τυμπανα αυτα τι λενε by the way.Προγραματιζονται ευκολα,Ο ηχος μου αρεσε αρκετα.Αξιζει να τα ψαξω.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη!!Όχι,όχι θα το κοιτάξω το θέμα με το vibrato,αν και το κοιτάζω καθημερινά εδώ και μήνες!Προσέχω και την παραμικρή λεπτομέρεια!

 

Ο ήχος θέλει πολλή δουλειά ακόμα,αλλά αυτό ήταν ό,τι άκουσα κι εγώ όταν έπαιζα/ηχογραφούσα.Ούτε Post Eq,ούτε mastering,ούτε σοβαρό mix,ούτε τίποτα!

 

Το Superior Drummer είναι εξαιρετικό πρόγραμμα,ρίξε μια ματιά στο youtube,υπάρχουν δεκάδες μουσικοί που το χρησιμοποιούν πολύ καλύτερα από μένα!Βέβαια τα πιο πολλά videos είναι metal,αλλά σίγουρα θα βρεις ενδιαφέροντα πράγματα!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο παίξιμο και ήχος, μπράβο Βασίλη! Όντως η βελτίωση φαίνεται σε όλα τα επίπεδα, συνέχισε την καλή δουλειά :D Αν και δεν είμαι ιδιαίτερος fan των solo κιθαριστών, o Buckethead μου αρέσει πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο παίξιμο και ήχος, μπράβο Βασίλη! Όντως η βελτίωση φαίνεται σε όλα τα επίπεδα, συνέχισε την καλή δουλειά :D Αν και δεν είμαι ιδιαίτερος fan των solo κιθαριστών, o Buckethead μου αρέσει πολύ!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Μιχάλη!!Ο Buckethead είναι στην 5αδα των ''All Time Favourites'' μου. :)

 

Μπράβο ρε Μπιλάρα πολύ ωραίο το εργαλείο και το παίξιμο.

 

Συνέχιζε έτσι και ανέβαζε πράμα εννοείται.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ συνονόματε!!Σε κάνα μήνα θα πέσουν πολλά uploads!!! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου