Προς το περιεχόμενο

Οκ, πας για νεα κιθαρα...Πού θα δοκιμασεις;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Με αφορμη σκεψη για επομενη αγορα κιθαρας και φυσικα καλυτερης δυνατης τιμης, εφτασε και ενας προβληματισμος...

 

Και ειναι κατι που τις περισσοτερες φορες αγνοουμε ολοι εμεις που κανουμε ηλεκτρονικες αγορες πχ απο thomann.

 

Ζαχαρωνω για καινουργια αποκτηση μια Fender classic player 60's strat.

Ωραια μεχρι εδω...

 

 

 

Εγω ομως που θελω να δοκιμασω τη κιθαρα πριν την παρω, και λογω διαφορετικου radius (12) που με βολευει περισσοτερο, αλλα γιατι το καλυτερο ειναι να δεις αν σου καθεται κιθαρα απο κιθαρα στα χερια...

 

"Το αυτο"...

 

Ποιος εχει ρε παιδια αρκετες κιθαρες να τις δοκιμασεις (κανοντας αυτο που προτεινουν εκτος Ελλαδας περι δοκιμης σε guitar center)?

 

Δηλ, αν κατεβω κεντρο ποιο μαγαζι εμεινε που μπορεις να το θεωρησες GC?

 

Και να πιασεις μερικες και να δεις ποια σου κανει;;;;;

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος εχει ρε παιδια αρκετες κιθαρες να τις δοκιμασεις (κανοντας αυτο που προτεινουν εκτος Ελλαδας περι δοκιμης σε guitar center)?

O Faltsoo...έχει ένα δωμάτιο με πάνω απο 100 κιθάρες, στειλτου ένα pm

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) σωστος, αλλα θα ηθελα απο μαγαζι, που αν μου κατσει καλα στα χερια να του πω "φερ'τη"

 

Δυστυχως, αν και πιστευω οτι απο εδω θα βγει πιο ακριβα, δεν εχω την πολυτελεια για παρε-δωσε με κιθαρες, οποτε αυτη θα πρεπει να ειναι η σωστη επιλογη για τα χερια και τα αυτια μου... :(

 

(Σημ.: ρε σεις, δεν προκειται να ξεχασω την αισθηση οταν επιασα μια fender strat σε στουντιο/ προβαδικο στους Αγιους Αναργυρους το 1995-96 αν δεν κανω λαθος.

Το ελεγαν νομιζω Live, και το ειχαν τα παληκαρια του "Τσομπανα Ρειβ".

 

Αυτη την αισθηση θελω να ξαναβρω...

 

Ουτε θυμαμαι τι μοντελο, κτλ... Σιγουρα δεν ηταν american standard κτλ κανενα ακριβο οργανο, γιατι το ενοικιαζαν για προβα, αλλα μιλουσε στα χερια μου...)

 

Τεσπα με τα δακρυβρεχτα... ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

:)

 

(Σημ.: ρε σεις, δεν προκειται να ξεχασω την αισθηση οταν επιασα μια fender strat σε στουντιο/ προβαδικο στους Αγιους Αναργυρους το 1995-96 αν δεν κανω λαθος.

Το ελεγαν νομιζω Live, και το ειχαν τα παληκαρια του "Τσομπανα Ρειβ"

 

Ναι, Live το έλεγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:

 

(Σημ.: ρε σεις, δεν προκειται να ξεχασω την αισθηση οταν επιασα μια fender strat σε στουντιο/ προβαδικο στους Αγιους Αναργυρους το 1995-96 αν δεν κανω λαθος.

Το ελεγαν νομιζω Live, και το ειχαν τα παληκαρια του "Τσομπανα Ρειβ".

 

Αυτη την αισθηση θελω να ξαναβρω...

 

 

το ιδιο επαθα κ γω,μονο που η κιθαρα ηταν kramer (μαλλον music yo era)...αρχες του 2000 ηταν, στο στουντιο 4χ4 στην Παπαναστασιου στην Θεσ/κη,οταν εσπασε χορδη απο την δικη μου κ αναγκαστηκα να παιξω την υπολοιπη προβα με κεινη την kramer που ειχαν τα παιδια του στουντιο...αν κ low budget κιθαρα ηταν απιστευτη η αισθηση κ ευκολια που ενιωσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο επαθα κ γω,μονο που η κιθαρα ηταν kramer (μαλλον music yo era)...αρχες του 2000 ηταν, στο στουντιο 4χ4 στην Παπαναστασιου στην Θεσ/κη,οταν εσπασε χορδη απο την δικη μου κ αναγκαστηκα να παιξω την υπολοιπη προβα με κεινη την kramer που ειχαν τα παιδια του στουντιο...αν κ low budget κιθαρα ηταν απιστευτη η αισθηση κ ευκολια που ενιωσα....

 

Τι γινεται ρε σεις;;;;;

Μηπως παιζουμε τελικα με λαθος οργανα;;;

 

Για να παρουμε σβαρνα και κανενος γνωστου μπας και βρουμε την υγεια μας!!!

:D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτυχως fender πλεον εχει ο νακας και το κεντρικο στην αθηνα εχει μεγαλη ποικιλία για δοκιμη. Επισης οι τιμες ειναι αναλογες thomann και με διακανονισμο....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτυχως fender πλεον εχει ο νακας και το κεντρικο στην αθηνα εχει μεγαλη ποικιλία για δοκιμη. Επισης οι τιμες ειναι αναλογες thomann και με διακανονισμο....

 

Για να κατεβαινω προς κεντρο σιγα σιγα...

 

Thanx man ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου