Προς το περιεχόμενο

John Coltrane-Mr PC guitar cover


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

μπραβο για τη δουλεια που εχεις κανει..

 

μια αλλη λυση παρεμφερης με το Band in a box για playalongs, ειναι το ireal pro, ενα προγραμματακι για τηλεφωνα iphone η android. εμενα μ εχει βολεψει για εξασκηση μαθηματα κτλ παρα πολυ..

http://irealpro.com/

 

o coltrane ειναι και εμενα ο αγαπημενος μου μουσικος. ο κιθαριστας που εχω δει να αποδιδει πιο πιστα το υλικο του (τουλαχιστον μιας απο τις παιχτικες περιοδου που περασε ο coltrane), οσο γινεται αυτο στην κιθαρα, ειναι ο rodney jones, επισης ενας απο τους αγαπημενους μου παιχτες

 

www.rodneyjones.com

 

πχ.

https://www.youtube.com/watch?v=veT5KDEwrus

https://www.youtube.com/watch?v=cZ9J6E2KNXE

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζεις πάνω από το ορίτζιναλ, δε γίνεται. Ο μόνος τρόπος είναι να βρεις ένα backing track του κομματιού χωρίς το σαξ ή να φτιάξεις εσύ το backing track ή φυσικά να παίξεις το κομμάτι με την μπάντα σου.

 

Edit: Ξέχασα. Τσέκαρε το Band In A Box αν δεν το ξέρεις. Έχει πολλά jazz standards μέσα και επιλέγεις εσύ ποια όργανα θα παίζουν και τι ενορχήστρωση θα υπάρχει. Η ποιότητα των ήχων είναι πολύ μέτρια αλλά θα σε βολέψει πολύ πιστεύω, ειδικά για μελέτη.

 

thanx a lot φιλε μου.δεν ειχα ιδεα.

 

μπραβο για τη δουλεια που εχεις κανει..

 

μια αλλη λυση παρεμφερης με το Band in a box για playalongs, ειναι το ireal pro, ενα προγραμματακι για τηλεφωνα iphone η android. εμενα μ εχει βολεψει για εξασκηση μαθηματα κτλ παρα πολυ..

http://irealpro.com/

 

o coltrane ειναι και εμενα ο αγαπημενος μου μουσικος. ο κιθαριστας που εχω δει να αποδιδει πιο πιστα το υλικο του (τουλαχιστον μιας απο τις παιχτικες περιοδου που περασε ο coltrane), οσο γινεται αυτο στην κιθαρα, ειναι ο rodney jones, επισης ενας απο τους αγαπημενους μου παιχτες

 

 

 

Ευχαριστώ φιλε,δεν τον ειχα καν ακουστα.πιστευω ομως οτι απο κιθαρίστες,ο μονος που έχει μπει στο πνεύμα του Coltrane,χωρις φυσικα να παίζει σαν τον Coltrane σε φρασεολογία είναι ο Mclaughlin.

 

Μπράβο, πολύ καλή δουλειά.. Άσε που γουστάρω τρελά τις φράσεις του Coltrane..

 

Ξέχασα να πω ότι tabs είναι καλοδεχούμενα, οπότε μην διαστάζεις... Αφού τα μελετάς, που τα μελετάς. Ετοίμασε και τίποτα tabs για τον υπόλοιπο κόσμο...  ;D ;D

 

με σκοτωνεις φιλε μου....θα μου παρει διπλη ωρα απο όσο κανω να το βγάλω ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογος ο gathulis όπως πάντα!

 

gathulis χωρίς να παρεξηγηθώ και χωρίς να είμαι στο ίδιο επίπεδο για να κρίνω, 2-3 πραγματάκια.

α.Κάνε κάτι για τον ήχο σου.Είναι αμαρτία τόση προσπάθεια να μην έχεις καλό ηχητικό αποτέλεσμα.

β.Ανέβασε κάτι εκτός απο διασκευή.Ένα impro.Έτσι να χαρούμε και εμείς.Διαφορετικά ακούω και τα original αφου ξέρω οτι θα το παίξεις ακριβώς.

 

Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κοιταξε και τα playalongs του abersold. Ειναι πανω απο  120 βιβλια /cd με απειρα κομματια και συνθετες παιγμενα απο κανονικη μπαντα χωρις σολιστα, για εξασκηση κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός για ακόμα μια φορά!

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ για τον ήχο όμως. Κάνε μια προσπάθεια να ηχογραφήσεις με κάποιον άλλο τρόπο έτσι ώστε να αναδειχθεί ακόμα καλύτερα ο ήχος και το παίξιμό σου.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε και τα playalongs του abersold. Ειναι πανω απο  120 βιβλια /cd με απειρα κομματια και συνθετες παιγμενα απο κανονικη μπαντα χωρις σολιστα, για εξασκηση κτλ

 

ευχαριστω πολυ.λυνουν χερια αυτα ;)

 

Άψογος ο gathulis όπως πάντα!

 

gathulis χωρίς να παρεξηγηθώ και χωρίς να είμαι στο ίδιο επίπεδο για να κρίνω, 2-3 πραγματάκια.

α.Κάνε κάτι για τον ήχο σου.Είναι αμαρτία τόση προσπάθεια να μην έχεις καλό ηχητικό αποτέλεσμα.

β.Ανέβασε κάτι εκτός απο διασκευή.Ένα impro.Έτσι να χαρούμε και εμείς.Διαφορετικά ακούω και τα original αφου ξέρω οτι θα το παίξεις ακριβώς.

 

Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση :)

 

 

 

τι παρεξήγηση??πες αυτο που σκεφτεσαι.μια χαρα τα λες.βασικα θα ανεβασω οπου να ναι κατι αλλα θα ναι metal ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου