Προς το περιεχόμενο

Αν σου έγραφα ένα ποίημα.Τζονι.Τ


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο πολυ καιρο που ουτε καν ασχολιομουν με τπτ μουσικο,μονο ψιλοεπαιζα,βρεθηκαμε με ενα φιλαρακι και ειπαμε να κανουμε κατι παλιο.Μουσικη δικη μου με δικους του στιχους και φωνη δικη του.

Ξερω ειναι τελείος διαφορετικο απο οτι εχω ανεβασει παλια,αλλα νταξει αφου το εφτιαξα ειπα να το ανεβασω.

Βαρατε χωρις ελεος.

Στο Κουτι !

 

https://app.box.com/s/mlt8jcp17o62rzx47niy

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Γιώργη με τα ωραία σου! Καιρό είχαμε να σε ακούσουμε.

 

Κατά τη γνώμη μου επιστρέφεις πολύ δυναμικά!  8)

 

Μ' άρεσε πάρα πολύ το κομμάτι! Καταπληκτική καθαρή κιθάρα στην αρχή με πολύ μελωδικό σόλο. Και μετά όταν μπαίνει η βρώμικη πανικός (με την καλή έννοια ;D)!!!

 

Το σόλο δε που παίζεις κάτω απ' τα λόγια είναι υπέροχο με ελάχιστα σημεία να βγαίνουν εκτός χρόνου (λίγο πιο γρήγορα απ' ότι θα έπρεπε).

 

Μπράβο Γιώργη!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα διαφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Η "συνοδεία" μπερδεύει τα πάντα και με τις επιλογές των ήχων αλλά και του τρόπου που παίζει. Και στο ήσυχο αλλά και στο hard.

Το δε σόλο δεν προσθέτει τίποτε πίσω απ' τη φωνή.

Θα σου πρότεινα να το εξετάσεις από την αρχή.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κι εγώ το σόλο ξεχωριστά. Γιατί έτσι ούτε στη φωνή μπορείς να δώσεις βάση ούτε στο σόλο. Όπως είπε και ο Νέστορας μπερδεύονται λίγο τα πράγματα.

 

Θα μπορούσες ίσως να το βάλεις όταν τελειώνουν τα φωνητικά το σόλο.

Βέβαια δικό σου είναι το κομμάτι και όπως σου αρέσει το φτιάχνεις. Απλά ρίχνουμε κι εμείς καμιά ιδέα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικά και στιχουργικά μου έφερε πολύ σε πυξ-λαξ. Γενικώς 90's εντεχνορόκ ας πούμε.

 

Υπάρχουν διάφορα χρονικά θεματάκια στην ακουστική κιθάρα αλλά για μένα το κυριότερο μείον είναι η φωνή που φεύγει αρκετά σε σημεία.

 

Πάντως με μια καλύτερη εγγραφή/παραγωγή, με προσοχή στο τάιμ και προσεκτικότερη ερμηνεία, δεν είναι κακό.

 

Ουδεμία σύγκριση με τα αγγλόφωνά σου βέβαια Γιώργο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, sorry, αλλά επειδή το συγκεκριμένο είδος μουσικής το απεχθάνομαι, δεν θα προβώ σε "κριτική" :P      Γιωργάρα δεν σε ξέχασα, αλλά έχω "τραβήγματα" τώρα τελευταία, γι αυτό και "χάθηκα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ξερω για το υφος και το στυλ,ουτε εμενα ειναι τα αγαπημενα μου.Απλα προσπαθησα να το δουλεψω ετσι και για πειραματισμο.Μαλον το παρακανα λιγο στις κιθαρες παντου,απλα ηθελα να δω πως θα παει.Το σολο στο τελος δεν θα το εγραφα καθολου αν δεν με πριζωνε το φιλαρακι που γραφαμε να βαλω.

Ξερω ειμαι λιγο Αουτ απο τα συνηθισμενα αλλα ηθελα λιγο να δω τι μπορω να κανω και εκει.Ουτως ή αλλως περναω και μια φαση ανομβριας και το θεωρησα μια καλη ευκαιρια να δω τι γινεται λιγο με το στουντιακι.

  Αυτα και ευχαριστω για τα σχολια ,κατι τετοιο περιμενα για να πω την αληθεια .Επομενως βαρατε.χεχεχε

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ ωραιο.

Αντικειμενικα και εγω θα το ηθελα λιγοτερο φορτωμενο σε καποια σημεια γιατι τα πολλα ρυθμικα ταυτοχρονα μπερδευουν στο πρωτο μερος και καλο θα ηταν να υπαρξει ενας διαχωρισμος του σολο με τη φωνη στο δευτερο μερος το γρηγορο.

Ωραια φωνη εχεις, στο εχουν ξαναπει βεβαια.. χαχα

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπής Γιώργη, εγώ απ αυτά που έγραφαν, περίμενα στο τέλος να ακούσω καμια κιθάρα αλά Stooges  κι εσύ με βγήκες μέταλλο. Φτου σου Πυξ Λαξ, ντροπή και όνυδος.

Ξαναγράψτο με ακουστική και μια ηλεχτρική και χώσε στο τέλος ΠΑΝΩ στα φωνητικά έναν ashton να μικροφωνίζει λαίμαι  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου