Προς το περιεχόμενο

Η 'Α'γενεια στο μεγαλειο της...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dark Oblivion δεν θες να καταλάβεις ότι είναι άλλο να βάζω ο ίδιος τα στοιχεία μου στο internet και άλλο τα ίδια στοιχεία να τα παίρνει ένας τρίτος και να τα χρησιμοποιεί αλλού. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ιδιωτική συζήτηση μέσω mail. Ο ομολογουμένως αγενής φίλος που σου έστειλε το εν λόγω mail μπορεί άνετα να κινηθεί νομικά εναντίον σου αλλά και του noiz αν το mail έμενε στο thread αυτό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Dark Oblivion δεν θες να καταλάβεις ότι είναι άλλο να βάζω ο ίδιος τα στοιχεία μου στο internet και άλλο τα ίδια στοιχεία να τα παίρνει ένας τρίτος και να τα χρησιμοποιεί αλλού. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ιδιωτική συζήτηση μέσω mail. Ο ομολογουμένως αγενής φίλος που σου έστειλε το εν λόγω mail μπορεί άνετα να κινηθεί νομικά εναντίον σου αλλά και του noiz αν το mail έμενε στο thread αυτό.

 

Μολις είπε αυτό που δε θες να καταλάβεις DarkOblivion. Δε μιλάμε μόνο για έκθεση του μεηλ αλλά και του ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα?? Είναι συλλογισμός αυτος?

 

Μου λες :

Η αποκάλυψη του περιεχόμενου του mail μαζι με τα στοιχεια του αποστολέα αποτελούν παραβίαση προσωπικών πληροφοριών

 

Και σου λεω οτι ετσι και αλλιως υπαρχουν και φενοντε ... αρα δεν εβγαλα στην φορα κατι που δεν ειναι ηδη κρυφο.

 

Απο την στιγμη ομως που με 'κατηγορεις' οτι βγαζω στην φορα κατι 'κρυφο' και 'προσωπικο' ..... οι ιδιες κατηγοριες δεν επιβαρυνουν και οποιον/οτι αλλο κατι το ιδιο πραγμα?!

 

Οσον αφορα το ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ του mail , θα μπορουσα και γω ανετα να αμυνθω στην εκαστοτε νομικη κατασταση ... οτι ηταν προσβλητικο.

 

 

Ειδικά ο yameth,έχει επισημάνει άπειρες φορές σε ανάλογα thread ότι άλλο αγγελίες και άλλο forum.

 

Σεβαστον αυτο που λες... τοτε γιατι μου παρεθετει κανονες του φορουμ???

 

 

Και δεν μιλησε κανεις για διορθωτη τιμης!!! Αλλα για πιθανον ενδιαφερομενο αγοραστη...

 

Περυσι πηρα εναν Bugera 6260 300 ευρω απο ενα παληκαρι. Μεχρι και 2 μερες πριν (στο Thomann δεν υπηρχε ουτε για δειγμα) στο Musicstore ειχε 460. Οποτε λεω καλη τιμη ειναι.... τον αγορασα και μετα ειδα οτι ειχε πεσει στα 333 καινουριος.

 

Ξερεις ποσο θα ηθελα να υπηρχε ενας 'διορθωτης' οπως λες και συ ... να του εκανε μια φιλικη - ανθρωπινη επισυμανση της παρουσας τιμης?!?!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Oblivion δεν θες να καταλάβεις ότι είναι άλλο να βάζω ο ίδιος τα στοιχεία μου στο internet και άλλο τα ίδια στοιχεία να τα παίρνει ένας τρίτος και να τα χρησιμοποιεί αλλού. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ιδιωτική συζήτηση μέσω mail. Ο ομολογουμένως αγενής φίλος που σου έστειλε το εν λόγω mail μπορεί άνετα να κινηθεί νομικά εναντίον σου αλλά και του noiz αν το mail έμενε στο thread αυτό.

 

 

Οκ... δεκτον οτι λες.

 

Να σε ρωτησω και γω κατι πανω σε αυτο?

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση από: Johnzo στις 20:30 - 11/06/14

2. Ο νόμος της αγοράς είναι πολύ απλός και παγκόσμια αποδεκτός: ο πωλητής προσφέρει προς πώληση το αγαθό ή την υπηρεσία σε ό,τι τιμή γουστάρει. Ο αγοραστής είτε αποδέχεται είτε αντιπροτείνει, με ή χωρίς επιχειρήματα. Την αντιπρόταση είτε την αποδέχεται ο πωλητής είτε με τη σειρά του ανθ-αντιπροτείνει, και ούτω καφετζής, μέχρι τελικώς να επιτευχθεί ή όχι συμφωνία.

 

Αυτός είναι ο νόμος της αγοράς,απλά να τονίσω ότι στην περίπτωσή μας δεν έχουμε καν σχέση πωλητή-αγοραστή,

αλλά πωλητή-αυτόκλητου διορθωτή τιμής..

Δεν υπαρχει τετοιος νομος

 

οπως δεν υπαρχει και νομος να σε υποχρεωνει να πουλας οσο πραγματικα αξιζει κατι και να μην ψαχνεις για τετραπληγικους, ουτε σου απαγορευει κανεις να πουλας νερο στη μεση της ερημου, τροφιμα στην μεση του πολεμου, φαρμακα σε περιπτωσεις ζωης και θανατου κτλ οι νομοι ποτε δεν ειναι αρκετοι

 

Ενα δημοσιο προσωπο ειχε πει καποτε μια μεγαλη βλακεια  ‘’οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο’’ για να δικαιολογησει μια νομιμη λαμογια που ειχε κανει

 

Αν συμπεριφερεσαι ετσι μπορει να μην πας φυλακη αλλα τουλαχιστον πρεπει να εισπραξεις ενα κουβα #$%# απο τον περιγυρο σου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λες :

Και σου λεω οτι ετσι και αλλιως υπαρχουν και φενοντε ... αρα δεν εβγαλα στην φορα κατι που δεν ειναι ηδη κρυφο.

 

Απο την στιγμη ομως που με 'κατηγορεις' οτι βγαζω στην φορα κατι 'κρυφο' και 'προσωπικο' ..... οι ιδιες κατηγοριες δεν επιβαρυνουν και οποιον/οτι αλλο κατι το ιδιο πραγμα?!

 

Οσον αφορα το ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ του mail , θα μπορουσα και γω ανετα να αμυνθω στην εκαστοτε νομικη κατασταση ... οτι ηταν προσβλητικο.

 

Το mail σε ποιούς ακριβώς είναι διαθέσιμο; Και θα στο ξαναπώ κι αν θες κάνε μια προσπάθεια να το καταλάβεις, το ότι κάποιος έχει σε κοινή θέα στοιχεία του δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δίνει και άδεια για χρήση αυτών από τρίτους. Τελεία και παύλα. Ο νόμος προβλέπει για τέτοια θέματα είτε εσύ το κατανοείς είτε σου φαίνεται ακατανόητο. Δέξου το.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λες :

Και σου λεω οτι ετσι και αλλιως υπαρχουν και φενοντε ... αρα δεν εβγαλα στην φορα κατι που δεν ειναι ηδη κρυφο.

 

Απο την στιγμη ομως που με 'κατηγορεις' οτι βγαζω στην φορα κατι 'κρυφο' και 'προσωπικο' ..... οι ιδιες κατηγοριες δεν επιβαρυνουν και οποιον/οτι αλλο κατι το ιδιο πραγμα?!

 

 

Που φαίνεται το περιεχόμενο χριστιανέ μου? Κοπυ πεηστ από το μεηλ δεν έκανες? Πως στο καλό μπορούσαμε να το δούμε εμεις?

 

 

 

 

Οσον αφορα το ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ του mail , θα μπορουσα και γω ανετα να αμυνθω στην εκαστοτε νομικη κατασταση ... οτι ηταν προσβλητικο.

 

 

Όχι δεν μπορείς...εκεί είναι η αυταπάτη σου. Νομίζεις ότι ,επειδή εσυ θεωρείς ανήθικη την πράξη του, μπορείς να καλύψεις την ανηθικότητα της δικιάς σου με τη δικιά του. Αμ, δεν είναι έτσι... Επειδή μας κλέβουν οι πολιτικοί, δε νομιμοποιεί τη δική μας κλοπή.

 

Εντωμεταξύ, προσβλητικές λέξεις αυτούσιες δεν είδα. Ούτε μαλάκα σε είπε,ούτε βλάκα,ούτε σου έβρισε οικογένεια. Δεν τον υπερασπίζομαι αλλά νομικά δεν καλύπτεσαι ούτε με τσιμέντο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω και γω κατι πανω σε αυτο?

 

Παρακαλώ, ελεύθερα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει τετοιος νομος

 

οπως δεν υπαρχει και νομος να σε υποχρεωνει να πουλας οσο πραγματικα αξιζει κατι και να μην ψαχνεις για τετραπληγικους, ουτε σου απαγορευει κανεις να πουλας νερο στη μεση της ερημου, τροφιμα στην μεση του πολεμου, φαρμακα σε περιπτωσεις ζωης και θανατου κτλ οι νομοι ποτε δεν ειναι αρκετοι

 

Ενα δημοσιο προσωπο ειχε πει καποτε μια μεγαλη βλακεια  ‘’οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο’’ για να δικαιολογησει μια νομιμη λαμογια που ειχε κανει

 

Αν συμπεριφερεσαι ετσι μπορει να μην πας φυλακη αλλα τουλαχιστον πρεπει να εισπραξεις ενα κουβα #$%# απο τον περιγυρο σου

 

 

+ 1000000

 

Το mail σε ποιούς ακριβώς είναι διαθέσιμο;

 

Πανω σε αυτο ειναι η ερωτηση μου κιολας.

 

Σε ολα τα κοινωνικα δικτυα , τσατ , φορουμ και κτλ κτλ... εχω δει οτι σου λενε να συμπληρωσεις τα στοιχεια σου (nick η ονομα , mail και κτλ κτλ) , αλλα ειτε σου εχουν επιλογη να τα εχεις 'αορατα' ειτε δεν φενοντε καν.

 

Στην εγγραφη στις αγγελιες σου λεει να βαλεις nick η ονομα , απο κατω mail αλλα σε υποχρεωνει σε καθε πμ που ανταλλαζεις στις αγγελιες να φαινοντε.... δεν θα ηταν ΠΙΟ 'νομιμο' να το αφηνει στην επιλογη του χρηστη?!

 

Ερχεται δλδ το εκαστοτε site αγγελειων σαν δευτερος - τριτος και σου λεει ειτε θες ειτε οχι εγω θα εχω φανερα τα στοιχεια σου...

 

Αρα το mail τουλαχηστον (μαζι με το εκαστοτε nick - ονομα) ειναι φανερα σε ολους.

 

 

 

 

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεκτον και σεβαστον αυτο που λετε.

 

Αλλα ακομα δεν απαντατε συγκεκριμενα αλλα γενικευμενα:

 

1. γιατι αυτη την παραθεση πιο πανω δεν την ποσταρετε οποτε κανει καποιος thread στην ομαδα ονοματι ΑΓΟΡΑ που εχει να κανει με τις αγγελιες?

 

2. ακομα δεν εχω δει καποιον κανονα που να λεει οτι απαγορευοντε συγκεκριμενα μυνηματα και τροποι μυνηματων που μπορει να θεωρουντε ενοχλητικα.

 

 

Στις αρχες οταν πρωτογραφτηκα στο φορουμ πριν καλα καλα ασχοληθω σε βαθος και πριν καταλαβω πως λειτουργει... ειχα μια 'προσωπικου' επιπεδου συζητηση με ενα μελος που ηταν πολυ αγενεστατος σε υβριστικα επιπεδα (δεν ειχε να κανει με αγγελια η κατι αλλο).

 

Πηρα στο τηλ επικοιωνιας του φορουμ ,μιλησα με καποιον υπευθηνο ... μπορει και με εσας τον ιδιο.

 

Και μου ειπατε οτι αυτου του ειδους τα μυνηματα μεταξυ μελων ειναι καθημερινο και συνηθες φαινομενο και οτι δεν μπορειτε να ασχολειστε με αυτα. Οτι ειναι καθαρα μεταξυ μελων ολο αυτο...

 

Σας εκανα τηλεφωνικη (πιο προσωπικη) αναφορα ενος προσβλητικου σκηνικου και σχεδον αδιαφορησατε και τωρα δινετε τοση προσοχη σε μενα που τουλαχηστον ειμαι 'ανθρωπινος'?!?!

 

Δεν ξερω αν πρεπει να κολακευτω η να νοιωσω οτι κανετε προσωποποιημενες εξαιρεσεις μεταξυ μελων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου