Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι μου προτείνετε γύυρω στα 150 ευρά?Προτιμώ circumaural , απο κει και πέρα δεν ξέρω τι να προτιμήσω, ανοιχτού ή κλειστού τύπου...Δεν θέλω θόρυβο απο το περιβάλλον (όχι το ανάποδο)..το οτι θα ναι circumaural είναι αρκετή εγγύηση γι αυτό ή θα πρέπει να πάρω κλειστού τύπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται να ηχογραφείς φωνή και να φοράει ο τραγουδιστής τα ακουστικά, ούτε για αστείο τα ανοικτού τύπου, θα έχεις feedback (από τα ακουστικά θα γυρνάει σήμα στο μικρόφωνο).

 

Επίσης, αν γράφεις όργανα και χρησιμοποιείς πυκνωτικά μικρόφωνα, πάλι να αποφύγεις τα ανοικτού τύπου στους οργανοπαίκτες, γιατί ενδέχεται το πυκνωτικό να πιάνει θορύβους από τα ακουστικά.

 

Ωστόσο, τα ανοικτού τύπου είναι πιο ξεκούραστα για άλλες δουλειές, μελέτη, editing, μίξεις (...χμμμ :) ) κλπ.

 

Γεράσιμος

 

Υ.Γ. Τώρα που το ξαναβλέπω, feather γιατί αισθάνομαι ότι του λέμε αντίθετα πράγματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά, μάλλον θα πάρω ανοιχτού τύπου.Τα θέλω για editing αλλά και μίξη.. αν και διάβασα το άρθρο, δεν έχω προβλέψει λεφτά για μονιτορ, και έχω μόνο κάτι ελεεινά ηχεία υπολογιστή. (υπάρχει μόνο ένα μικρό μπάτζετ για τις κιθαριστικές μου ανάγκες... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου