Προς το περιεχόμενο

Πως θα αφαιρεσω το Fender logo απο μια παλια stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα φορουμ..Εχω στα χερια μου μια παλια στρατοκαστερ κ εχω ξεκινησει σιγα σιγα την αναπαλαιωση της, καθως δεν ηταν σε πολυ καλη κατασταση…Αλλαξα μαγνητες, pickguard,την εβαψα, εκανα ταστοδουλεια κ τωρα θελω να την σεταρω με καινουριες χορδες, αλλα πριν θελω να αφαιρεσω εντελως το fender λογοτυπο απο την κλειδιερα καθως εχει ξεθωριασει κ εχει ψιλοφυγει απο τα χρονια κ την κακη χρηση κ αποθηκευση της πριν την παρω…Ο σωστος τροπος ποιος ειναι? Με γυαλοχαρτο? Δεν εχω ξανακανει κατι αναλογο…Κ αν επιθυμησω αφου το βγαλω εντελως, πως μπορω να βαλω ενα καινουργιο? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν ξερω ποσο παλια…ειναι σβησμενοι οι αριθμοι, + που αμα την εβλεπες πως ηταν, θα πηγαινε για προσαναμμα…Την εχω παει για βαψιμο σε σοβαρο μαστορα κ εχει γινει σαν καινουρια τωρα..οποτε στο θεμα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν ξέρεις την χρόνια πρέπει να μας πεις αν το decal είναι πάνω από το βερνίκι η από κάτω.

Το νούμερο στο neck plate τι γράφει?

Καμία φωτογραφία παίζει?

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει "χαλασει" το logo τοτε σιγουρα ειναι ΠΑΝΩ απο το φινιρισμα οποτε το μονο που εχεις να κανεις ειναι με ενα βρεγμενο πανακι να το αφαιρεσεις (οπως θα αφαιρουσες μια χαλκομανια μια και περι...χαλκομανιας προκειται).

 

 

ω αφου το βγαλω εντελως, πως μπορω να βαλω ενα καινουργιο?

 

ο μονος ΝΟΜΙΜΟΣ τροπος ειναι να επικοινωνησεις με τη Fender & να τους στειλεις φωτο και serial nrs. της κιθαρας σου οποτε και θα σου στειλουν ενα ΝΟΜΙΜΟ decal.

 

Αλλοιως ψαχνεις στο net για ΠΑΡΑΝΟΜΑ Fender decals (βρωμαει ο τοπος... ;D),το τοποθετεις ακριβως οπως τοποθετεις μια χαλκομανια.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει βερνικι, φανταζομαι οτι ηταν απο κατω απο το βερνικι οταν ηταν καινουργια… Ουτε κ neck plate…Με αυτην την κιθαρα ηθελα να πειραματιστω στο αν θα πετυχαινα το restoration κ μεχρι στιγμης ολα βαινουν καλως…Φωτογραφια μπορω να βγαλω αλλα δεν εχω ουτε μηχανη, ουτε κιν. με καμερα αυτη τη στιγμη αλλα στο αμεσο μελλον οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει βερνικι, φανταζομαι οτι ηταν απο κατω απο το βερνικι οταν ηταν καινουργια

 

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ,ειναι αδυνατον να αφαιρεθει το βερνικι απο το headstcok χωρις να φαγωθει εντελως το decal.

 

Δυστυχως χωρις φωτο δεν μπορω να σε βοηθησω,πρεπει να δω ΠΟΙΑ ακριβως κιθαρα ειναι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα, αν τα πράγματα είναι όπως τα λες, είχες μια κιθάρα μεγάλης αξιας και την…δεν υπάρχει κομψή λέξη.... κατέστρεψες.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα, αν τα πράγματα είναι όπως τα λες, είχες μια κιθάρα μεγάλης αξιας και την…δεν υπάρχει κομψή λέξη.... κατέστρεψες.

 

Φοβαμαι πως θα συμφωνησω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας εγω ειπα οτι ειναι στρατοκαστερ δεν ειπα οτι ειναι φεντερ, που μπορει κ να ειναι, δευτερον η κιθαρα ηταν σε πολυ χαλια κατασταση κ μονο αναπαλαιωσης εχρηζε, τριτον την εβαψα κ αλλαξα μαγνητες γιατι δεν επαιζε κ τεταρτον ενας να απαντησει σε αυτο που ρωτησα δεν βρεθηκε…Κ αν την κατεστρεψα οπως λετε, γουσταρα κ το κανα κ την βαζω κ φωτια στα καπακια αμα θελω…ας διαγραφει το θεμα να τελιεωνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου