Προς το περιεχόμενο

Πως θα αφαιρεσω το Fender logo απο μια παλια stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

καταρχας εγω ειπα οτι ειναι στρατοκαστερ δεν ειπα οτι ειναι φεντερ, που μπορει κ να ειναι, δευτερον η κιθαρα ηταν σε πολυ χαλια κατασταση κ μονο αναπαλαιωσης εχρηζε, τριτον την εβαψα κ αλλαξα μαγνητες γιατι δεν επαιζε κ τεταρτον ενας να απαντησει σε αυτο που ρωτησα δεν βρεθηκε…Κ αν την κατεστρεψα οπως λετε, γουσταρα κ το κανα κ την βαζω κ φωτια στα καπακια αμα θελω…ας διαγραφει το θεμα να τελιεωνουμε

θελω να αφαιρεσω εντελως το fender λογοτυπο απο την κλειδιερα καθως εχει ξεθωριασει κ εχει ψιλοφυγει απο τα χρονια κ την κακη χρηση κ αποθηκευση της πριν την παρω…

Δεν πας να παιξεις σε καμια παιδικη χαρα που ηρθες να μας δουλεψεις κιολας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εκτυπωτες και χαζαμαρες ???? Μπαινεις ebay, πληκτρολογεις headstock decal και καθαρισες (και thank me later)

 

http://www.ebay.com/itm/Custom-Waterslide-Decals-Stickers-Guitar-Headstock-/291169765540?pt=Guitar_Accessories&hash=item43cb1208a4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εκτυπωτες και χαζαμαρες Huh?? Μπαινεις ebay, πληκτρολογεις headstock decal και καθαρισες (και thank me later)

Tα `παμε και αυτα ,οι εκτυπωτες κτλ ειναι για το diy/εναλλακτικη.

Αντε αμεσως να μας πεις χαζουληδες  :'(

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βρεις χαρτι εκτυπωσης (χαλκομανια)στα καταστηματα μοντελισμου.

Εγω τα παιρνω απο το model one στο Μαρουσι.Τα εκτυπωνω σε laser printer και μετα τους ριχνω ενα χερι ακρυλικο βερνικι για να τα κανω αδιαβροχα.Θελει καποια διαδικασια για να μπει κατω απο το βερνικι,οταν φτασεις μεχρι εκει τα ξαναλεμε.

P280512_19.41_01.thumb.jpg.d54597e3865c19c69b7121c74343849f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν πας να παιξεις σε καμια παιδικη χαρα που ηρθες να μας δουλεψεις κιολας

 

+1000

 

Αχ κι εγώ έχω μια παλιοGibson με κάτι μαγνήτες ρε παιδί μου μες τη σκουριά. ΠΡέπει να είναι ενός αιώνα και βάλε. Τι να παίξει το παλιόξυλο. Θέλει κανείς να ανταλλάξουμε με καμιά γυαλιστερή Ibanez ; Ψάχνω αυτή με τη λαβή .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και ένας πολύ ευκολος και ξεκούραστος τρόπος, να βγάλεις φωτοτυπία το logo που θές καθρεπτικά (δλδ αναποδα) και μετά με ασετόν και ένα πανάκι να το πιέσεις στο Headstock  και είσαι έτοιμος. Παίρνει μια vintage εμφανιση.  Δες αυτό που έκανα σε μια squier.

 

Ελπίζω το post σου να μην έχει στόχο να πουλήσεις μια τύπου strat για original και βοηθάμε όλοι σε αυτό. Sorry για την καχυποψία αλλά πολλά έχουν δει τα μάτια μας

DSC_0159.jpg.4aa98cac64e4b174fe116e5c47871a09.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες! Θα το κάνω μόνος μου όπως προτείνατε...θα έλεγα κάτι τώρα για τον ριτσι 77 αλλα σέβομαι το φόρουμ

αν μπορεις πες να δω αν θα διαγραψουν με φασιστικο τροπο και το δικο σου σχολιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου