Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Μια χαρά είναι η πρασινάδα και τώρα άκου τύμπανα, δεν ξέρω ποιός μπορεί να έπαιξε, αλλά μαμάει ο άνθρωπας

 

μάστα λαίμαι...αν ο όρος "έντεχνο" ελληνικό τραγούδι έχει κάποιο λόγο ύπαρξης, είναι για κομμάτια σαν αυτό και σίγουρα όχι για τις (κατά κανόνα) σύγχρονες "δηθενιές"... ;)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια χαρά είναι η πρασινάδα και τώρα άκου τύμπανα, δεν ξέρω ποιός μπορεί να έπαιξε, αλλά μαμάει ο άνθρωπας

Πω Σαμυ χθες ηπια μια θαλασσα και κατεληξα σε σκυλαδικο της γειτονιας .Γουσταρω λαικα λαιβ στα φουλ ,η τραγοθυδιαρα ειχε κατι μποτακια ,αλλα πολυ ουισκι πολυ πανξω απο κιλο λεμε .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μια και τον μνημόνευσες... να και μια ξεχωριστή όμορφη στιγμή στον ελληνικό blues χοροχρόνο... 8)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε να ακουσουμε και λιγο Datfunk με τους Μιχαλη Καπηλιδη στα drums και Αστερη Παπασταματακη στο organ. O Αστερης επαιζε και με τους Socrates παλιοτερα, τον ειχα δει live πριν λιγα χρονια μαζι τους και ηταν εξαιρετικος.

Στην ερωτηση μου "ποια ειναι τα ινδαλματα σου στα πληκτρα" μου ειχε απαντησει "Jimmy Smith και Jon Lord". 8) Μαζι τους στην κιθαρα και τα φωνητικα ο Adedeji Adetayo.

 

Σημερα παιζουν Χαλκιδα στο "Κλειδι", οσοι πιστοι προσελθετε, μιση ωρα δρομος ειναι απο Αθηνα. image.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που ακουω τον BB να παιζει και να τραγουδαει "αρρωσταινω",ανατριχιλα οπως την πρωτη φορα!

Εδω λεει κατι επικαιρο,δεν ειν'δικο του,αλλα τελικα ολα δικα του ειναι οταν τα λεει και γινονται και δικα μας:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

 

[flash=200,200]

 

:D

 

(Υπερδισκαρα - τι διαολο γινοταν αυτα τα χρόνια 73 - 75, πολλοι απο τους αγαπημενους μου δισκους κυκλοφορησαν εκει αναμεσα... )

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου