Προς το περιεχόμενο

Τι σας θυμίζει αυτό το κομμάτι;


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ρε παιδιά.

 

Έγραψα αυτό το θέμα και δε ξέρω τι σκατά ειναι; Νομίζω ότι από κάπου το έχω "κλέψει" αλλά δε μπορώ να θυμηθώ από πού. ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ, όχι λίγες μέρες. Μήνες δε λέει να φύγει από το κεφάλι μου...

 

Έχετε καμμιά ιδέα, μήπως, ή κάποιο τρόπο που να μπορώ να το ελέγξω μόνος μου κάπως...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω να το κάνω χωρίς smartphone!

 

Αλλά μήπως βοηθάει κάτι από αυτά; :)

 

http://www.wikihow.com/Identify-Songs-Using-Melody

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, καταρχην πολυ ωραιο το θεμα σου, περιμενω να το ακουσω ολοκληρωμενο.

Κατα τη γνωμη μου το θεμα αυτο ανηκει στη κατηγορια να θυμιζει αδιορατα διαφορα κομματια αλλα τιποτα συγκεκριμενα.

Τι θελω να πω, το πρωτο κομματι που μου ειρθε στο μυαλο ηταν το Sarabande του Handel

βοηθησε ο ρυθμος των συγχορδιων, η αλλαγη στο 0'58 μου θυμισε Σοπεν, πιο κομματι? θα σε γελασω, πιο πολυ η αισθηση που σου αφηνει ειναι αυτη που σε κανει να λες, ρε συ τι μου θυμιζει αυτο?

Δεν ξερω αν βοηθησα ή σε μπερδεψα......συνεχισε το. 

 

το ''πάσο'' τρώει το λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρείς ότι κλέβεις αλλά κανείς δεν μπορεί (ούτε και εγω...) να βρει το ορίτζιναλ τότε μάλλον είσαι... πολύ καλός!

 

Σαν επένδυση σε δραματική σκηνή γαλλικής ταινίας με περιεχόμενο κοινωνικό - δραματικό. Πολύ μου άρεσε πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σοβαρά, τώρα, έχω ρωτήξει όλο το Ιντερνετ και κανείς δε βρίσκει τι ειναι... άρα είναι δικό μου! ΥΑΥ!

 

Τώρα, αφού το βρήκα αυτό, θα του πετάξω τα μάτια έξω! ;D γιατί παραείναι φυσιολογικό για τα μέτρα μου... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου