Προς το περιεχόμενο

George L's καλωδια για 4CM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει περιπτωση να περασουν απο τελωνιο και να εχω αλλα ? Αν αποφασισω να τα αγορασω απο το site της Γερμανιας που μου εστειλες.

 

Η Ελλαδα ανηκει ΑΚΟΜΑ στην ΕΕ,  ;)

 

ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ - sorry Η.

 

Το SOMMER ειναι ΤΡΕΛΛΟ deal παντως.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η Ελλαδα ανηκει ΑΚΟΜΑ στην ΕΕ,

 

Το SOMMER ειναι ΤΡΕΛΛΟ deal παντως.

 

Χαχαχαχα. Κομπλε λοιπον, χαρηκα πολυ που με βοηθησατε, καλη συνεχεια ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mogami 2524 και βύσματα neutrik χρησιμοποιώ εδώ και πάρα πολύ καιρό και είμαι μια χαρά.

ούτε μεταφορικά ούτε τπτ. δυστυχώς δεν είναι plug n play, θέλουν κολλήσεις, ευκαιρία να μάθεις να κολλάς. Αν βεβαία δεν είσαι τέτοιος τύπος πάρε ότι σου πρότειναν τα παιδιά πριν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mogami 2524 και βύσματα neutrik χρησιμοποιώ εδώ και πάρα πολύ καιρό και είμαι μια χαρά.

ούτε μεταφορικά ούτε τπτ. δυστυχώς δεν είναι plug n play, θέλουν κολλήσεις, ευκαιρία να μάθεις να κολλάς. Αν βεβαία δεν είσαι τέτοιος τύπος πάρε ότι σου πρότειναν τα παιδιά πριν.

 

 

Ναι, καλυτερα να μην ρισκαρω ακομα, οταν μεγαλωσω λιγο ακομα θα δουμε :P . Ευχαριστω για την απαντηση παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτός ο Γιώργος Λ έτσι μηχανικές ενώσεις κάνει?

και τα αγοράζει ο κόσμος?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτός ο Γιώργος Λ έτσι μηχανικές ενώσεις κάνει?

και τα αγοράζει ο κόσμος?

 

Οχι για τη παρτη του τα βγαζει....hobby κανει.... ;D

 

http://www.georgelsstore.com/links.html

 

Τα καλωδια αυτα "επανασχεδιαστηκαν"  απο τον μεγαλο Bill Lawrence (η εταιρεια του  ακομα πουλαει παρομοια καλωδια) μια και η original σχεδιαση ηταν του ΘΕΟΥ LEO FENDER (ΟΛΕΣ οι Fender πριν το 1966 ειχαν στη θηκη τους ενα τετοιο ΓΚΡΙ καλωδιο,μαλιστα και σημερα ολες οι vintage RI & CS εχουν τετοιο καλωδιο στη θηκη τους)   και χρησιμοποιουνται εδω και δεκαετιες απο πολυ κοσμο,το πολυ χαμηλο capacitance & η ευκολια που φτιαχνονται τα εχει κανει πολυ δημοφιλη και φυσικα για pedalboards (οπου τα πεταλια δεν κουνιουνται) ειναι η ιδανικη λυση για καποιον που εχει προβλημα χωρου μια και εχουν μικρα βυσματα αλλα μπορεις να τα κοψεις ακομα και σε πολυ μικρα μηκη.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλέγω....καλά στημένη φαίνεται η επιχείρηση...

 

αλλά δεν θα τα εμπιστευόμουνα, εδώ σε αφήνουνε οι κολλήσεις δεν θα σ αφήσουν τα σφιξίματα βίδας?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε αφησει απλα κοβεις και ξαναβιδωνεις....αν το εχεις φτιαξει ΣΩΣΤΑ το καλωδιο δεν θα εχεις προβλημα,δεν εχω δει κανεναν να "μενει" απο τετοιο καλωδιο αν το εχει φτιαξει σωστα (εχω ενα 20 χρονια τωρα και δεν εχει παθει τιποτα) το προβλημα ειναι οτι δυστυχως ειναι πολυ ακαμπτο & μπερδευεται στα μεγαλα μηκη,βγαζει βεβαια και πιο χοντρο μεγεθος που μπερδευεται λιγοτερο αλλα ειναι και αυτο πολυ ακαμπτο.

 

φυσικα τετοια καλωδια (χωρις κολλησεις) βγαζουν και αλλες εταιρειες (GFS,LAVA,PLANETWAVES)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε αφησει απλα κοβεις και ξαναβιδωνεις....αν το εχεις φτιαξει ΣΩΣΤΑ το καλωδιο δεν θα εχεις προβλημα

+1

Πολύ καλά καλώδια.Τα έχω χρησιμοποιήσει σε πεταλιέρα μέχρι και με 13 πετάλια.Έχω 6μετρο, 9μετρο, με βύσματα ίσια, με γωνίες , και στα δυο πάχη (τα λεπτά στη πεταλιέρα) και γενικά όλους τους συνδιασμούς.

Το θετικό είναι οτι υπάρχει μεγάλη διαφορά ήχου απο φθηνοκαλώδια και ουσιαστικά αυτό που λεέι και ο SF...δε χαλάνε ποτέ!Το ένα δικό μου πρέπει να μετράει κοντά στα 13 χρόνια.

Το αρνητικό είναι οτι όντως δεν είναι τόσο εύκαμπτα όσο άλλα...αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά δεν θα τα εμπιστευόμουνα, εδώ σε αφήνουνε οι κολλήσεις δεν θα σ αφήσουν τα σφιξίματα βίδας?

+1

 

Καλή μηχανική επαφή μαζί με σωστή κόλληση και συνοδεία σωστού strain relief είναι απαραίτητα συστατικά για όσους είναι έστω και λίγο ανήσυχοι πάνω στη σκηνή.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου