Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Ravity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον.Αφου εχω κανει import το midi και επιλεγω ηχο απο το ravity,το κανω export.Moλις τελειωσει λοιπον το export ο ηχος γυριζει σε μια προεπιλογη του προγραμματος (άσχετος με αυτον που εχω επιλεξει) και οταν παω να ακουσω το κομματι ειναι με αλλον ηχο.Το ιδιο μου κανει οταν πατισω το στοπ στο cubase.Με λιγα λογια μονο οταν εχω πατημενο το play μπορω να ακουσω τουσ ηχους που θελω γιατι μετα αλλαζουν αναλογα με τις ορεξεις του ravity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκιτζίδικη απάντηση και λύση. Κάνε ένα καινούργιο κανάλι με το όργανο που θές και κάνε copy paste. Σε εμένα δουλεύει. Αλήθεια ε;χουν τα midi κάποιο κλείδωμα?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκιτζίδικη απάντηση και λύση. Κάνε ένα καινούργιο κανάλι με το όργανο που θές και κάνε copy paste. Σε εμένα δουλεύει. Αλήθεια ε;χουν τα midi κάποιο κλείδωμα?

 

Διστυχως δε μου κανει τη τιμη...εγκατεστησα και το Nuendo και μου κανει ακριβως τα ιδια...ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα με τα έτοιμα midi. Αλλ΄όπως σου είπα ανοίγω ένα καινούργιο layer, φορτώνω το vst που θέλω, παίζω κάτι οτιδήποτε να "γράψει" και μετά κάνω copy-paste το υλικό από το ένα layer στο άλλο. Και δουλεύει μετά κανονικά. Νομίζω -χωρίς να είμαι σίγουρος- ότι κάποια έτοιμα midi έχουν κάποιο είδος protection...sorry αλλά είμαι κιθαρίστας και μέχρι εκεί μπορώ να βοηθήσω

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβήσε τα program change από τα midi files που φορτώνεις.

 

ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΟ??????ΜΕ ΣΩΝΕΙΣ.

 

Υ.γ Κανω εξπορτ μιντι απο γκιταρ προ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας εύκολος τρόπος είναι να ανοίξεις ένα, ένα τα midi parts, και εκεί που σου δείχνει το velocity (κάτω) να επιλέξεις να σου δείχνει το program change και να το σβήσεις. Εναλλακτικά από τον list editor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας εύκολος τρόπος είναι να ανοίξεις ένα' date=' ένα τα midi parts, και εκεί που σου δείχνει το velocity (κάτω) να επιλέξεις να σου δείχνει το program change και να το σβήσεις. Εναλλακτικά από τον list editor.[/quote']

 

 

 

+100000000...!!!!αυτο με τους στανταρντ ηχους που φορτωνει καθε φορα συμβαινει γιατι ειναι standard midi files...αυτα λοιπον τα standard midi files εχουν φτιαχτει για να μπορει κανεις να ακουσει καποιο midi file se opoiodhpote μηχανημα αναπαραγωγης ηχου εχει general midi bank ηχους..σε συγκεκριμενες θεσεις αυτης της bank antistoixoyn sygkekrimenoi ηχοι ωστε να παιζει ενα τραγουδι ''σωστα'' σε συμβατα μηχανηματα...φανταστειτε το μερος του πιανου να το επαιζε μπασο π.χ και του φλαουτου...drums!!! :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου