Προς το περιεχόμενο

Vertex Effects : Νέο Σκάνδαλο με "δήθεν" boutique πετάλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάστε και ... γελάστε ή κλάψτε :) :)

 

http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=1476885

 

2o major σκάνδαλο (αν και μάλλον θα μου έχουν διαφύγει κάμποσα). Κρίμα γιατί τέτοια άτομα δυσφημούν σοβαρούς επαγγελματίες... ευτυχώς όμως μας υπενθυμίζει να προσέχουμε ποιον εμπιστευόμαστε...

 

(ΥΓ: με τη δικαιολογία / ερμηνεία του τι σημαίνει NOS λύθηκα... :) )

 

Α, ψηστε κανα Pop corn πριν ξεκινήσετε το διάβασμα :)

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζόρικα τα πράματα για τον κύριο Mason...

 

Τα νήματα είναι καλό υλικό για ποπκορν και κωλοβάρα Παρασκευής που δεν υπάρχει και πολύ μυαλό για δουλειά.

 

Holy fuck τωρα είδα πόσο πουλαγε το wah...ρε παιδιά ποιός κοινός θνητός πληρώνει τόσα για ένα wah?

 

Thanks very much to CodeMonk for all the hard work he put into the degoop and trace.  I think most of you will know this story already.  Basically Vertex have been selling their Axis Wah for $349.99 and it turns out that it's a verbatim $149 BBE Ben Wah which has been gooped and relabelled despite Vertex claiming they were hand made in the USA with custom wound inductors.  They even sell a NOS version which is $50 more, and which has absolutely no NOS components in it, just the same BBE board with a different pot.

από http://tagboardeffects.blogspot.gr/2014/08/vertex-axis-wah-bbe-ben-wah.html

 

Εμπιστευτείτε τα αυτιά σας και ακούστε και το πορτοφόλι σας συγχρόνως  ;D

 

 

edit: Νομίζω το γεγονός ότι ένα πετάλι $350-400 με "NOS" εξαρτήματα είναι gooped μέσα είναι απαράδεκτο από μόνο του κι ας είναι και αυθεντικά...βέβαια δεν έχω εμπειρία από boutique πετάλια...εσείς τι λέτε;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τοσους ελληνες κατασκευαστες πλεον ηρθε νομιζω η ωρα να τους γραψουμε ολους στα.... :-X..μας...αντε γιατι πολυ τραβηξε το παραμυθι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τοσους ελληνες κατασκευαστες πλεον ηρθε νομιζω η ωρα να τους γραψουμε ολους στα.... :-X..μας...αντε γιατι πολυ τραβηξε το παραμυθι...

 

Μπα, δεν είναι θέμα "καλού Έλληνα vs κακού ξένου" και είμαι σίγουρος ότι το καταλαβαίνεις. Πρέπει να θυμόμαστε ότι η αγορά μουσικού gear είναι ένας προνομιακός χώρος για όσους έχουν τις ικανότητες για επικερδές...overselling του προϊόντος τους. Αναπόφευκτα, όπου υπάρχει περιθώριο κέρδους υπάρχει και χώρος για τον απατεώνα που πουλάει άμμο στους βεδουίνους.

 

Εμπιστευτείτε τα αυτιά σας και ακούστε και το πορτοφόλι σας συγχρόνως  ;D

 

Αυτό.  8)

 

 

EDIT: Εδώ παλιότερο σήριαλ με πολλά επεισόδια.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βεβαια  δεν υπαρχει ''καλος ελληνας-κακος ξενος''. συμφωνω απολυτα. αλλα οπως ειπες..να ειμαστε βεδουινοι και να μας πουλανε ..αμμο... ε..παει πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το

δεν είναι θέμα "καλού Έλληνα vs κακού ξένου"

 

(με το οποίο συμφωνώ απόλυτα), νομίζω πήγαινε στο

 

με τοσους ελληνες κατασκευαστες πλεον ηρθε νομιζω η ωρα να τους γραψουμε ολους...

 

το θέμα είναι να μη μας πουλάνε άμμο. η εθνικότητα δε νομίζω οτι σχετίζεται κάπως με αυτο. εκτός αν υπάρχει κάποια πεποιθηση οτι οι έλληνες είμαστε όλοι άγιοι και καλοί και δεν υπάρχουν έλληνες απατεώνες.  :)

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός αν υπάρχει κάποια πεποιθηση οτι οι έλληνες είμαστε όλοι άγιοι και καλοί και δεν υπάρχουν έλληνες απατεώνες.  :)

 

Που ισχύει , εξ'ού και οι αλλοδαπές επιχειρήσεις  έχουν ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ πωλήσεις στην Ελλάδα                                          ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Παρ'όλα αυτά, η ιστορία Vertex έχει πολύ ζουμί. Και δεν είναι απλώς για λαϊκά δικαστήρια.

 

Έχω διαβάσει τις πρώτες 6 σελίδες και έχω ήδη ανάμεικτες σκέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω αυτο είναι υλικό μεγέθους Λάμψης, έχει και θρεντ 50+ σελίδων αφότου ο τύπος ομολογεί με νεα επιστολή:

http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=1477492

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου