Προς το περιεχόμενο

Vintage gear


vastrange

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχω παιξει με διαφορα vintage οργανα, κυριως Jazzmasters / Jaguars , Teles και σε γενικες γραμμες, μαλλον υπηρξα ατυχος γιατι κανενα απο αυτα, στα δικα μου αυτια, δε δικαιολογουσε την τιμη του... Προφανως, αν ειχα πολυ χρημα και χρονο για αναζητηση, θα αγοραζα περισσοτερο για συλλεκτικους λογους υποθετω, vintage οργανα. Η 50's Silvertone archtop που εχω ομως, ειχε και την σωστη τιμη και ηχο που καμια απο τις καινουριες archtops που ειχα μεχρι τωρα δεν ειχε. Σε συνδυασμο δε με τον Dearmond "monkey on a stick" που της εχω βαλει, ειναι απιθανη!

IMG_20140928_181653.thumb.jpg.74a2a4fe6105fa8c5533a3da5a38dbda.jpg

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1973. Αγοραστηκε το 79. Μια από τις ελάχιστες (λένε) με τρέμολο...

 

20140928_191904.thumb.jpg.339e01ac5de1e4389d788325e4bb9315.jpg

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας 100άρης Marshall Super Bass του 1976, με πολλές πολλές ώρες και χιλιόμετρα. Τον έχω μόνο για studio, ποτέ live, αναξιόπιστος γαρ, αλλά έχει απίστευτο ήχο σε αδιανόητες εντάσεις. Τον πέτυχα σε κάποιο προβάδικο, τον είχαν για μπάσο, στην πλάκα έβαλα την κιθάρα και έπαθα ΤΗΝ πλάκα. "Αν τον πουλήσεις ποτέ, πες μου..." Μετά από καναδυο χρόνια τον πήρα. Τον έφεραν δεκαετία 80 κάτι πανκιά από Αγγλία και τον πούλησαν Θεσσαλονίκη για να κάνουν διακοπές. Παίζει ελάχιστα πια. Δεν μου έχει αρέσει κάποιος άλλος Marshall περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναξιόπιστος γαρ,

 

καποιος τον εχει πειραξει,κανονικα θα επρεπε να ειναι τανκς...να τον πας σε εναν καλο μαστορα να τον μαζεψει

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και η δική μου!

Δεν είναι ακριβώς vintage αλλά είναι γριά..  ;D

Gibson Les paul custom μάλλον του 1972..

Αγοράστηκε για να καλύψει την ματαιοδοξία μου για παλιές κιθάρες.

 

Βγάζει κλασσικό ροκ ήχο!

Είναι και λίγο βαριά όμως,με αποτέλεσμα να το σκέφτομαι διπλά κάθε φορά που την επιλέγω για να παίξω...  ;D

DSCN1949.thumb.jpg.8c8c0e084130ff14f447efe8512cda9b.jpg

DSC_4251.thumb.jpg.8a79dda2fa3877406977bb0d4f27fdda.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου