Προς το περιεχόμενο

Vintage gear


vastrange

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρωτιέμαι πόσοι συνφορουμήτες έχουν vintage (προ 1980) gear. Κιθάρες, μπάσα, ενισχυτές, πετάλια...κλπ

 

Τα χρησιμοποιείτε σε live? πρόβες?

 

όσοι γουστάρουν ας ποστάρουν και φωτογραφίες έτσι να τρελαινόμαστε :P

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τα χρησιμοποιείτε σε live? πρόβες?

O Κακανιάρης πάντως που έχει μία Τele του 57, τη χρησιμοποιεί και σαν τραπεζάκι. Βάζει το ποτήρι του επάνω....όταν έχει πολλά πράγματα στο μαγαζί του ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχαχα.....ναι αλλα ο κακανιαρης αν θελει της κανει ενα φουλ εργοστασιακο restore στο χρωμα :P

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω δυο Fender κεφαλια: '66 Bandamaster & '73 Bassman 50. Toυς πηρα γιατι αυτό τον ηχο εψαχνα (Fender καθαρο), γιατι ηταν σημαντικα φθηνότεροι από ενισχυτες που θελω (Tone King) και πιο φθηνοι από καινουριους Fender. Eχει μια γοητεια το παλιο αλλα το κολλημα με τα vintage μου τελειωσε καπου στα 20. Αν ειχα μια κιθαρα που αξιζε πολλα χρηματα όχι μονο δε θα την ακουμπαγα αλλα θα προσπαθουσα να τη δωσω και να παω διακοπες, permanent vacation!

 

Προτιμω κιθαρες, ενισχυτες και εφφε της εποχης μου. Σε γενικες γραμμες τα θεωρω πολύ καλυτερα φτιαγμένα και ηχητικα μπορεις να κανεις τα παντα με τη σημερινη τεχνολογια.

 

ΥΓ: Ξεχασα ότι εχω και ένα ΕΗΧ Small Stone v1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμω κιθαρες, ενισχυτες και εφφε της εποχης μου. Σε γενικες γραμμες τα θεωρω πολύ καλυτερα φτιαγμένα και ηχητικα μπορεις να κανεις τα παντα με τη σημερινη τεχνολογια.

 

+1000

 

Καποια στιγμη ειχα φτασει να εχω 20+ vintage κιθαρες (πολλες tele & strat πριν το 1968)  και καμμια 15αρια ενισχυτες (κυριως bf & sf Fenders παλι πριν το 68)...απο ολα αυτα εχω κρατησει πλεον μονο μια Fender Tele του 1966 & μια  προσφατα αγορασμενη Fender Mustang του 1966 μονο και μονο επειδη ειναι το ετος γεννησης μου... ;D (ενταξει ειναι και πολυ καλες κιθαρες οχι ομως καλυτερες απο τις Partscasters μου και τις καινουργιες Fender οι οποιες ειναι ΙΜΗΟ οι καλυτερες κιθαρες στην ιστορια της εταιρειας αυτης)

 

vintage_fender_mustang_1966-2.jpg

 

IMG_0432.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει (ή καλύτερα ΘΑ πάρω) προίκα από τον πατέρα μου διάφορα παλιά όργανα.

 

Μεταξύ άλλων μία ακουστική Ibanez Concord του '72 (νομίζω) και μία ρεμπετοκλασσική του Παναγή, τέλη 60ς-αρχές 70ς (θα το διευκρινίσω).

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και φωτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου