Προς το περιεχόμενο

Ατμoσφαιρικόν


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Δική μου ιδέα. Ακούτε tele περασμένη από διάφορα delays και mod effects. Εγγραφή σε garageband...

 

Σχολιάστε αν δεν σας κάνει κόπο!

:)

atmf.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tele ξε τελε, αυτό που άκουσα μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ. Εντ οφ στόρυ.

 

Υ.Γ. (Με στρατ θα ήταν καλύτερο)

 

Υ.Γ. 2 Κόβεται απότομα. Ήθελα και παρακάτω

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όμορφο, και ταξιδιάρικο...

 

Δεν θα έπρεπε, όμως, να έχει ένα πιο ξεκάθαρο θέμα, έστω επαναλαμβανόμενο; Εκεί νομίζω ότι υστερεί, γιατί γίνεται λίγο "ασαφές" το πράγμα...

 

ΥΓ: Κόβεται όντως πολύ απότομα... Η αίσθηση που σου αφήνει στο τέλος είναι η ανακοπή, και δεν του αρμόζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Jazzjoker: Χαίρομαι που σου άρεσε... Η αλήθεια είναι ότι έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να γράψω τέτοιου είδους πιο ambient κλιπάκια, αυτό νομίζω ότι μου ψιλοπέτυχε. Ναι, κόβεται απότομα (έκοψα το looper απότομα ρε γμτ και μετά δεν μπόρεσα/ πρόλαβα) να το φτιάξω σωστά κάνοντας cut paste ή ξαναπαίζοντας από πάνω/ δίπλα στη βασική λούπα.

 

Με strat θα ακουγόταν ίσως πιο "γλυκό", πράγματι. Από την άλλη η tele "κόβει" καλύτερα μέσα στο mix, πράγμα που βοηθάει για να μην βγει υπερβολικά θολό το αποτέλεσμα.

 

@kultura: Θεώρησα βασικό του θέμα τις επαναλαμβανόμενες delayed συγχορδίες...ίσως όμως να ήθελε και άλλο μουσικό "κέντρο". Θα το ξαναπαλέψω, γιατί η βασική του ιδέα με εμπνέει.

 

Σας ευχαριστώ για τα σχόλιά σας!

 

ΥΓ. Αυτό που ακούτε...εκτός από τη nocaster και τον vox ac15h, είναι μια m13 την οποία στην ουσία την πήρα τσάμπα. Κέρδισα τα χριστούγεννα μια δωροεπιταγή 400 ευρώ στον Νάκα ενός εμπορικού κέντρου και την εξαργύρωσα αποκλειστικά για την αγορά της.

 

Δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη ακόμα. Τις πρώτες μέρες σκέφτηκα να την πουλήσω...ούτως η άλλως live δεν παίζω ούτε πολλά εφέ χρησιμοποιώ και τα πεταλάκια που έχω μου κάνουν μια χαρά...  Αλλά για τέτοιου είδους πειραματισμούς/ παιξίματα είναι ό,τι πρέπει. Επιφυλάσσομαι να κάνω ένα πιο εκτενές testing 1,2 και να γράψω εντυπώσεις στο άμεσο μέλλον.

 

Αν δεν την πουλήσω τελικά, γιατί ανάγκη από χρήματα υπάρχει και παραυπάρχει αυτόν τον καιρό...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ χαοδες

Ταξιδιαρικο

Προσεχμενο

Ακουγες ξεχωριστα το καθε καναλι

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ;D (πιστευω οτι εχει ξεκαθαρο θεμα,οσο μπορει αυτο να υφισταται)

Μπραβο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kultura: Θεώρησα βασικό του θέμα τις επαναλαμβανόμενες delayed συγχορδίες...

 

Σύμφωνοι, αλλά δεν κεντρίζει τόσο το αυτί...

 

ήθελε και άλλο μουσικό "κέντρο".

 

Το 'πες μόνος σου... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ατμοσφαιρικό, πρωτότυπο και παιχνιδιάρικο σε ήχο. Συνέχισέ το με κάποιο τρόπο, είναι κρίμα να το αφήσεις έτσι, εξέλιξέ το κι άλλο, έχει πολύ ζουμί η υπόθεση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου