Προς το περιεχόμενο

Καμερα για βιντεοσκοπηση κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδες. ψαχνω για μια μια φθηνη κ καλη! να ειναι αξιοπρεπης η ποιοτητα..  . με κανα 100 ρικο κανω δουλεια η τσαμπα θα τα δωσω? αυτα !

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλημερα παιδες. ψαχνω για μια μια φθηνη κ καλη! να ειναι αξιοπρεπης η ποιοτητα..  . με κανα 100 ρικο κανω δουλεια η τσαμπα θα τα δωσω? αυτα !

 

Υπάρχουν πλέον καινούριες HD σε αυτά τα λεφτά , πάνω - κάτω, οι οποίες με καλό φωτισμό, θα σε ικανοποιήσουν.

 

Τωρα για τον ήχο, καλλιτερα από το daw σου (όχι από το build in Mic της κάμερας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κοιταξω για συγκεκριμενα χαρακτηριστικα η να ειναι απλα HD? ναι για τον ηχο μαλλον θα χρησιμοποιησω mic στον ενισχυτη...

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ναι κοιταξω για συγκεκριμενα χαρακτηριστικα η να ειναι απλα HD?

 

Σε αυτά τα λεφτά,πάνω κάτω τα ίδια είναι. HD στα  720p/30fps.

Το θέμα είναι πως θα κάνεις import το audio στο video.

Εκεί θα χρειαστείς software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πλέον καινούριες HD σε αυτά τα λεφτά , πάνω - κάτω, οι οποίες με καλό φωτισμό, θα σε ικανοποιήσουν.

 

Αν θυμάμαι καλά έχεις καταλήξει στις Sony Cybershot...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν θυμάμαι καλά έχεις καταλήξει στις Sony Cybershot...?

 

George, εγώ έχω (αν και σπανια πλέον χρησιμοποιώ camcorder-προτιμώ το video των dslr) την  Sony HDR-CX130E  (πολύ τίμια σειρά για τα λεφτά της).

 

'Εχω κάνει όμως και αρκετά videos με μια Toshiba Camileo S20 (κάπου εκεί είχε και αυτη τότε 100,00 €), η οποία είναι αξιοπρεπέστατη γι' αυτό που είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω κι εγώ την camileo. Καλή είναι αν είναι καλός ο φωτισμός για τα λεφτά της. Θα προτιμούσα κι εγώ να τραβάω με dslr βίντεο γιατί το κάνει η αδελφή μου με εξαιρετικό αποτέλεσμα και σε περιορισμένο φωτισμό, αλλά δεν μπορώ να διαθέσω λεφτά αυτή τη στιγμή. Θα περιμένω την ανάπτυξη και ως τότε.....  θα τα έχω καλά με την αδελφή μου.λολ

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όλα θέλουν καλό φως. Και οι dslr (αν μιλάμε για εσωτερικό χώρο).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα θέλουν καλό φως. Και οι dslr (αν μιλάμε για εσωτερικό χώρο).

 

 

 

μην το λες.

Ετσι ελεγα κι εγω μεχρι που ειδα καποιες digital cameras και την dslr της αδελφης μου με ορθες ρυθμίσεις. Μοντελα δεν τα εχω προχειρα, γιατι δεν ασχολουμαι και πολυ, ουτε της αδελφης μου δεν θυμαμαι το μοντελο τωρα για να δωσω παραδειχμα

Φυσικα υπαρχει εξαρτηση με το φως (αναλογα την ληψη κλπ, και στις φωτο), αλλα π.χ. σε σχεση με την camileo η αλλες τετοιες ή και καμερες καλων κινητων, δεν υπάρχει καμμια σχεση, μιλαμε για τη μερα με τη νυχτα.

 

Αν θελεις δωσε μου λεφτα να παρω μια να σου κανω επιδειξη (λολ)

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μην το λες.

αλλα π.χ. σε σχεση με την camileo η αλλες τετοιες ή και καμερες καλων κινητων, δεν υπάρχει καμμια σχεση, μιλαμε για τη μερα με τη νυχτα.

Νταξ , αυτό είναι εκ των ων ουκ άνευ.

 

Παρόλα αυτά η σχέση κάμερας - φωτισμού, είναι τηρουμένων των αναλογιών, σχέση μικροφώνου προενίσχυσης.

 

Σε συνθήκες studio (εσωτερικός χώρος) , δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις σωστή δουλειά με τον συνήθη φωτισμό δωματίου (είτε για φώτο- είτε για video) ό,τι κάμερα και αν έχεις .

 

Θα πρότεινα λοιπόν, με αφορμή αυτό, να "κόβουν" κάτι από το μπάτζετ της κάμερας και να αγοράζουν φωτιστικά συνεχούς ροής, όσοι θέλουν να κάνουν video στο σπίτι.

 

Πλέον με 120,00 € και κάνα 40,00 το light stand, βρίσκεις καλό φως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου