Προς το περιεχόμενο

KRK RP5 G3 Συμβατότητα τάσεων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, μόλις ήρθαν στα χέρια μου τα συγκεκριμένα μόνιτορ και έχω μια απορία όσον αφορά τη συμβατότητα της τάσης των ηχείων και την πρίζας :

 

έχω συνδεδεμένα και τα δύο ηχεία σ' ένα πολύμπριζο ασφαλείας με τα εξείς χαρακτηριστικά:

Voltage: 250V~

Frequency: 50/60 Hz

Nominal current: 16A~

3680W maximum

 

στα ηχεία από πίσω γράφει:

220-240V~

T0.5AL

50/60Hz

 

Στο user guide λέει συγκεκριμένα για την τάση:

Warning: Incorrect AC voltage may damage the studio monitor. Make sure that the AC power outlet matches the studio monitor (should state 100V~, 110-120V~ or 220-240V~.)

δηλαδή με λίγα λόγια ότι πρέπει να συνδέω τα ηχεία σε πρίζες με κάποια από τις τάσεις αυτές αλλιώς παίζει να χαλάσουν.

 

Η απορία μου είναι αν τελικά μπορώ άφοβα να συνδέσω τα ηχεία στο πολύμπριζο ή πρέπει αγοράσω καινούριο το οποίο θα είναι συμβατό με τις τάσεις των ηχείων που προτείνει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολύπριζο δεν θα σου πειράξει το ρεύμα όσον αφορά τα volts και τα ampere, δεν είναι voltage regulator, ότι βγαίνει απ' τον τοίχο αυτό θα έχεις. Οπότε μην ανησυχείς, μια χαρά θα είσαι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου