Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - Ni KOMPLETE 10 - Πρώτη επαφή - 2 demo tracks


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραθέτω δυο track που εφτιαξα "γνωρίζοντας-δοκιμάζοντας" το  Κοmplete 10, το νέο πακέτο software μουσικής παραγωγής της ΝΙ που κέρδισα στην κλήρωση του Noiz Jam & G.A.Z. (ζήλεια-ψώρα  ;D ;D ;D ;D ;D)

 

Για ευνόητους λόγους όπως θα ακούσετε τα tracks ονομάζονται ως εξής:

 

1. Τhe Τrance

 

 

2. The Blues

 

 

 

Λιγα λόγια:

Στα κλιπs ολοι οι ήχοι ειναι απο τα διαφορα software synths και τις διαφορες sound libraries που περιέχονται.

 

Το πακετο επισης περιλαμβανει μια μεγαλη γκαμα effects.

Ειναι ατέλειωτο και απο πλευρας synths και πλουσιο απο πλευρας effects.

Πολύ πράγμα, χανεσαι ευχάριστα και δεν ξερεις απο που να αρχίσεις και που να τελειωσεις

 

Μεχρι στιγμης ξεχωρισα το POLYPLEX, το ROUNDS, το ΚΟΝΤΟUR, το FM8

 

Επισης πολυ καλες μου ακουγονται οι  soundlibraries του kontakt που περιλαμβανονται ηχοι τους στο δευτερο μου track,  to blues, η studio drummer, vintage organs,

οι νεες The Grandeur πιανο και Session Horns και φυσικα το guitar rig που το ειχα ουτως η άλλως.

Πολυ πράμα ρε φίλε, σχεδον αισθανεσαι ενοχές που τα εχεις ολα αυτά και μαλιστα χωρις να πληρώσεις δεκάρα χαχαχχααχ

 

Πραγματικα, μετα την εγκατάσταση που τρώει ενα ολοκληρο απόγευμα και βάλε γιατι ειναι τεράστια, δεν υπάρχει δικαιολογία για καποιον που θέλει να φτιάξει μουσική απο αυτό το πακέτο που καλύπτει ηχητικά αλλα και επεξεργαστικά όλα σχεδον τα ήδη μουσικής και ο μόνος περιορισμός ειναι η φαντασία και οι ικανότητες του χρήστη στη μουσική και την παραγωγή.

 

Οι νέες προσθήκες synth και άλλων elements το κανουν πραγματικα να ξεχωρίζει απο μία ήδη πετυχημένη σειρά της ΝΙ

 

Τωρα η ποιότητα ειναι κατι υποκειμενικο, εμενα με ΥΠΕΡκαλυπτει και σιγουρα εγω δεν μπορω να το αναδείξω στο επακρο το πακέτο αυτο, σε εμπειρότερα-επαγγελματικότερα "χερια" το αποτέλεσμα θα ειναι σιγουρα πολυ καλυτερο απο οτι κανω εγω.

 

Εγω ειμαι πολυ ευτυχισμένος που το έχω, αν και το πηρα !#!@#φαρδα, για τα λεφτα του πιστευω οτι ειναι πολύ καλή πρόταση για οποιον το σκεφτεται.

Παλι ευχαριστώ το noiz!!!

 

Αυτα!

 

Οτι θελετε να παρατηρήσετε, ελεύθερα... :-)

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερουδια!

 

Αξιζε να το παρεις ρε φιλε,σκεψου οτι του λογου μου ειχα ριξει πεντε χαρτακια μεσα στη γυαλα και παρ'ολα αυτα κερδισες. ;D ;D ;D ;D

Περα απο πλακα να παιζεις,να γουσταρεις,να το χαρεις και να του δωκεις λαμψη,σε καλα χερια πηγε.

Ωραια τα τρακια αν και δεν ειμαι ουτε του τρανς ουτε του μπλουζ. ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου κάνει περισσότερη εντύπωση είναι ότι με 499 Eu (Κοmplete 10), με ένα PC και με τίποτα άλλο!!!! μπορεί ένας μουσικός, σήμερα, να φτιάξει μουσική, με πολύ καλή παραγωγή και με αξιολογότατους ήχους. Φυσικά πρέπει να το έχει, όπως το έχεις εσύ cos_dr και μάλιστα σε μεγάλες ποσότητες ;) :o ;D.  Εύγε νέε μου.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι θελετε να παρατηρήσετε, ελεύθερα... :-)

 

Σίγουρα δεν παίζει κάτι με εξωγήινους έτσι? ;D

 

Συγχαρητήρια Κώστα γιά το δώρο σου!!

Ακούγεται φοβερό το δείγμα καί θα περιμένω με ενδιαφέρον νέες σου συνθέσεις..

Το αξίζεις.. 8)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνάω με τους προλαλίσαντεζζζζζζζζζ, δεν θα μπορούσε να βρεθεί σε πιο ευφάνταστα χέρια απ του άνθρωπα με τη μοναδική λάμψη

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνάω με τους προλαλίσαντεζζζζζζζζζ, δεν θα μπορούσε να βρεθεί σε πιο ευφάνταστα χέρια απ του άνθρωπα με τη μοναδική λάμψη

 

εντάξει, θα μπορούσε, μην τρελαθούμε κι όλας (λολ), γνωρίζουμε οτι υπαρχουν πολλοί ευφάνταστοι και ταλαντουχοι συμφορουμίτες μας  στο noiz και στην Αθηνα και σε ολη την επικρατεια, ακομα και εκτός συνόρων που θα το αξιοποιούσαν και καλύτερα.  Απλα..... ετυχε.

 

και δεν ειμαι ουτε του τρανς ουτε του μπλουζ. ;D

 

 

Δεν εισαι του τράνς? Και πώς αντέχεις χαχαχαχααχα

Thanks!

 

Αυτό που μου κάνει περισσότερη εντύπωση είναι ότι με 499 Eu (Κοmplete 10), με ένα PC και με τίποτα άλλο!!!! μπορεί ένας μουσικός, σήμερα, να φτιάξει μουσική, με πολύ καλή παραγωγή και με αξιολογότατους ήχους. Φυσικά πρέπει να το έχει, όπως το έχεις εσύ cos_dr και μάλιστα σε μεγάλες ποσότητες ;) :o ;D.  Εύγε νέε μου.......

 

  :D

 

Εύγε Κώστα! :)

Ωραία τα δείγματα! Πρέπει να είναι πολύ τούμπανο το πακέτο. :)

 

Ειναι, είναι.......... ;D

 

Σίγουρα δεν παίζει κάτι με εξωγήινους έτσι? ;D

 

Φιλε, παιζονται πολλά..............  ;D ;D ;D

Ενα θα σου πω, οι Γερμανοι εφτιαξαν το πακετο αυτο με εξωγηινη τεχνολογία, αλλα δεν μπορω να πω περισσότερα, μας παρακολουθούν  σσσσσσσσσ ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου