Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με pedalboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά !! Έχω ένα pedal board και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε 2 πράγματα !

 

1) Αν τα έχω συνδέσει σωστά. Ο τρόπος που τα έχω συνδέσει είναι : Wah-fuzz-overdrive-distortion-chorus. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη σύνδεση ? Χρειάζεται να αλλάξω ?

 

2) Αν έχετε κάποια ιδέα πως μπορώ να βάλω το τροφοδοτικό γιατί το έχω βάλει πάνω στο board.Από κάτω δεν έχω βρει πως μπαίνει.  :P :P

 

Έχω επισυνάψει και τη φωτό αν θέλετε να δείτε κάτι παραπάνω.

 

Ευχαριστώ !!  ;D ;D ;D

DSC_0099.thumb.JPG.b1baf6e5005548a4a2232bc104ce0ae3.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα εχεις βαλει. Πειραματισου με αλλαγη σειρας των πρωτων δυο πεταλιων και διαλεξε τι σου αρεσει περισσοτερο. Για το δευτερο ερωτημα δεν εχω ιδεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα βλέπω και γω! Μόνο στο Llama πρέπει να ανοίξεις κανένα volume/drive!  ;D

 

Για το δεύτερο ερώτημα, αν δεν χωράει από κάτω, δεν έχεις άλλη επιλογή. Σκέψου καμιά πατέντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα παρέλειψα να γράψω ότι το pedal board είναι ένα gator. Δεν ξέρω .. έχει κάτι βίδες από κάτω .. μήπως παίρνουν μόνο τα gator τροφοδοτικά ? :P :P

 

Εννοείς φίλε το wah με το fuzz ?? οκ θα τα τεστάρω να δώ διαφορά !! thanks ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα βλέπω και γω! Μόνο στο Llama πρέπει να ανοίξεις κανένα volume/drive!  ;D

 

Για το δεύτερο ερώτημα, αν δεν χωράει από κάτω, δεν έχεις άλλη επιλογή. Σκέψου καμιά πατέντα....

 

 

χαχαχα θ'ανοιξω !! :D :D απλώς τώρα τα σύνδεσα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραματισου με αλλαγη σειρας των πρωτων δυο πεταλιων και διαλεξε τι σου αρεσει περισσοτερο.

 

Και εγω αυτο θα σου προτεινα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχω το ίδιο fuzz (μάλλον το μεγάλο γιατί εσύ νομίζω έχεις το mini) και το cry baby όταν έμπαινε πριν το fuzz ακουγόταν πολύ ανεπαίσθητα ως εφέ, σα να είχε πολύ μικρό sweep range καθώς επίσης έκανε κ ένα ενοχλητικό θόρυβο σαν σφύριγμα στην θέση tow up. Αντιθέτως όταν έμπαινε το fuzz πρώτο όλα ήταν ok. Δες πως θα δουλέψουν στο δικό σου σετ απ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φίλε εγώ έχω το mini ... όντως έτσι όπως είναι τώρα δεν καταλαβαίνεις πολύ wah ,μαζί με το fuzz.Θα το δοκιμάσω ανάποδα .. το πρόβλημα είναι να δω και πως θα βολέψει πάνω στο board !!!  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου