Προς το περιεχόμενο

How to destroy a simple I-IV-V blues using your trem bar-(Vasmar)


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα είπαν οι προηγούμενοι αλλά... πολύ ωραίο παίξιμο. Tasteful. Μπράβο. Θέλω κι εγώ!

Αυτό που ποστάρει ο SF παραπάνω το δοκίμασα και δουλεύει αλλά στο τρέμολο που το είχα δοκιμάσει είχε χαλαρώσει ο λεβιές ήδη και είχε αρκετό τζόγο οπότε δεν το ευχαριστιέσαι έτσι. (Θέλει και λίγο τζόγο μην είναι stiff τελείως). Να το χαρείς είναι ωραία φάση και με καλό σετάπ ακόμα καλύτερη. Τώρα από κει και πέρα αν με έβαζε κανείς να διαλέξω τρέμολο που να κάνει όντως βιμπράτο θα πήγαινα προς bigsby μεριά...

αλλά αυτή είναι μια άλλη συζήτηση για άλλο θρεντ μιαν άλληνα ώρα...

 

ΕΥΓΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ ΠΟΛΥ για τα λόγια σας παιδιά. Χαίρομαι που σε γενικές γραμμές απ'ό,τι διαβάζω σας άρεσε και το βρήκατε ενδιαφέρον  :)

Απαντήσεις σε έναν έναν ξεχωριστά γιατί..το αξίζετε !  :D

 

@theod: Glad you like it !

@Ray:Χαίρομαι που σου άρεσε.+1 από μένα για κάποιες υπερβολές. Θα ήταν καλύτερο αν έλειπαν.Παρασύρομαι ακόμα καμια φορά.χαχα

@geodimitri: Thanks man. Πάντα με τον καλό λόγο είσαι σε ότι ανεβάζω,το εκτιμώ ιδιαίτερα :)

@gvour: Χαίρομαι που άρεσε σε έναν "αλήτη" σαν κι εσένα ! Ναι η squier είναι η οποία έχει μείνει στην άκρη τους τελευταίους μήνες (πλην αυτού του βίντεο με το τρέμολο) γιατί θέλει τάστα και τα οικονομικά μου δεν το επιτρέπουν προς το παρόν :-\ Rock on !

@fusion: Στράτο ευχαριστώ εσένα και τον ποπό σου για την ακρόαση! Σιγά μη δε γούσταρες εσύ τέτοιο βίντεο ,αληταρά :D Το δα το βίντεο. Γαμώ. Θεωρώ ότι δεν το έχω επουδενί το θέμα του τρέμολο μεταξύ μας. 2 μέρες το χα βάλει,και την τρίτη έγραψα το video φαντάσου. Απλά τελευταία ακούω πολύ τα μόρια στο κεφάλι μου και μιας και άταστη δεν παίζει είπα να τα αποδώσω χοντρικά(πολύ όμως :P) κάπως έτσι !

@freerock:Σταύρο,δεν  έχω τι να σου πω.. Θα αρχίσω περί αμοιβαίου θαυμασμού και θα γίνουμε γραφικοί. Χίλια ευχαριστώ.Να είσαι πάντα καλά !! Rock on !!

@AD: άσε μας ρε Τάκη ! Το πολύ πολύ να ρωτούσαν από που ψωνίζω φανέλες :D Να σαι καλά man ! Mιλάμε..

@SF και kkmspm: Thanks. NAI,το floating έχει σεταριστεί με βάση αυτό το video του verheyen για να μπορέσω να παίξω έτσι!

 

@ΕΖ: honored τουλάχιστον.. Τι να πώ :o

 

@lakis: ασε το παίξιμο,αφού "πέρασε" η φανέλα είμαι ήσυχος :D

 

@argytar: THANKS man.κατα verheyen το σέταρα και η classic vibe κρατάει γερά :)

 

@hyperpanos:χάρηκα που γούσταρες!

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη δε γούσταρες εσύ τέτοιο βίντεο ,αληταρά :D Θεωρώ ότι δεν το έχω επουδενί το θέμα του τρέμολο μεταξύ μας. 2 μέρες το χα βάλει,και την τρίτη έγραψα το video φαντάσου

Αυτό έλειπε ρε Βασίλη να μην το γούσταρα (είμαι αλητήριος αλλά αυτός είμαι  :D). ;)

Δεν ξέρω αν το έχεις το θέμα του τρέμολο ή όχι, αλλά το ρημάδι το phrasing το έχεις σίγουρα (γι' αυτό έβαλα το video).

Μα είναι καραμπίνα Scotty το φραζάρισμα, αν έφευγες και λίιιιγο περισσότερο ...  :-X

 

Φοβερό παίξιμο! :)

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου