Προς το περιεχόμενο

HELP.. Ανάκτηση αρχείων απο Micro Sd


Mondegreen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε όλους..

 

οτι λεει ο τίτλος φίλοι..καλα λενε τελικά οτι σαν

τις παλιές φωτογραφίες στα άλμπουμ

δεν υπάρχει...

 

Πλέον το κινητό μου δεν αναγνωρίζει την Micro sd.. και ειχα μέσα φωτογραφίες που δε θελω να πιστέψω οτι έχασα...

οι κινήσεις που εχω κανει είναι format το κινητό (τζίφος)

και η αγορά card reader... παλι(τζίφος)

 

Θέλω να πιστευω οτι υπάρχει μια λύση

δε με ενδιαφέρει η καρτα η ίδια..

μονο τα αρχεία.. μετα πέταμα...

 

Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

File Scavenger, το χρησιμοποίησε φίλος μου πριν χρόνια που είχε κάνει φορμάτ στο σκληρό του - δε ξέρω αν δουλεύει για κάρτα - και είχε επιτυχία. Ψάξε στο google "Data recovery micro sd" και θα βρεις αρκετά. Καλη τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αν δεν μπορείς να διαβάσεις την κάρτα με ένα cart reader η κάρτα έχει αχρηστευτεί. Βέβαια αυτό που λες είναι αρκετά περίεργο, πρώτη φορά ακούω κάρτα να χαλάει από μόνη της.

Καλωσήρθες στο κλάμπ "Χτυπάω-το-κεφάλι-μου-που-δεν-έκανα-backup". Είμαστε πολλοί. :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η ζημιά ειναι φυσικη (αλλοιωση υλικου) το  θέμα ειναι οπως λες και συ το  πως θα τη διαβάσεις , ισως εκει πρεπει να ρωτησεις καποια εταιρια που να ειδικευεται σε ανακτηση δεδομενων. Παντως αν αν καταφερεις να βρεις reader που να τη διαβασει,  με κάποιο recovery προγραμμα και ισως σταθεις τυχερός

 

Το οτι δεν τη βλεπει και το card reader δε σημαινει απαραιτητα οτι εχεις χάσει ολα τα δεδομένα. Υπάρχει μια πιθανοτητα να εχει αλλοιωθει ενα υπο-μερος των δεδομενων αλλά να μην βλεπεις τιποτα γιατι εχει αλλοιωθει το file table.

 

Ολη η θεωρια του error detection και error correction αποσκοπει σε αυτό ακριβώς το πραγμα - βεβαια και αυτά λειτουργουν συνηθως υπο προυποθεσεις πχ τα σφαλματα να ειναι τυχαία και ανεξάρτητα κτλ και εντος καποιων οριων ανοχής.

 

 

Καλή τύχη, εν πάση περιπτώσει :)

 

Αυτα με κάθε επιφύλαξη καθώς εχουν περάσει μια ντουζινα χρόνια απο τοτε που ημουν εγω πανεπιστημιο και τα πραγματα εχουν προχωρήσει.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αν δεν μπορείς να διαβάσεις την κάρτα με ένα cart reader η κάρτα έχει αχρηστευτεί. Βέβαια αυτό που λες είναι αρκετά περίεργο, πρώτη φορά ακούω κάρτα να χαλάει από μόνη της.

Καλωσήρθες στο κλάμπ "Χτυπάω-το-κεφάλι-μου-που-δεν-έκανα-backup". Είμαστε πολλοί. :)

 

Αφου υπάρχει τέτοιο κλαμπ, να φανταστώ οτι δεν υπάρχει λύση? ολα καλα μ αυτη την τεχνολογία..καλα και εύκολα.. Παρτα τωρα όμως...  >:(  θελω να πιστευω οτι υπάρχει λύση.. θα είμαι αισιόδοξος.. δε τη πετάω την κάρτα.. αν καταφέρω ομως και παρω τα αρχεία θα μπει στο τζάκι.. και ειναι και Kingston..

 

Να αναφέρω οτι η καρτα δούλευε κανονικά

την αφαίρεσα γιατι ήταν φουλ. και εβαλα μια άλλη..

και μολις την εβαλα ξανα στο κινητό για ναπαρω αρχεία... (να μη πω τι πήρα)  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η ζημιά ειναι φυσικη (αλλοιωση υλικου) το  θέμα ειναι οπως λες και συ το  πως θα τη διαβάσεις , ισως εκει πρεπει να ρωτησεις καποια εταιρια που να ειδικευεται σε ανακτηση δεδομενων. Παντως αν αν καταφερεις να βρεις reader που να τη διαβασει,  με κάποιο recovery προγραμμα και ισως σταθεις τυχερός

 

Το οτι δεν τη βλεπει και το card reader δε σημαινει απαραιτητα οτι εχεις χάσει ολα τα δεδομένα. Υπάρχει μια πιθανοτητα να εχει αλλοιωθει ενα υπο-μερος των δεδομενων αλλά να μην βλεπεις τιποτα γιατι εχει αλλοιωθει το file table.

 

Ολη η θεωρια του error detection και error correction αποσκοπει σε αυτό ακριβώς το πραγμα - βεβαια και αυτά λειτουργουν συνηθως υπο προυποθεσεις πχ τα σφαλματα να ειναι τυχαία και ανεξάρτητα κτλ και εντος καποιων οριων ανοχής.

 

 

Καλή τύχη, εν πάση περιπτώσει :)

 

Αυτα με κάθε επιφύλαξη καθώς εχουν περάσει μια ντουζινα χρόνια απο τοτε που ημουν εγω πανεπιστημιο και τα πραγματα εχουν προχωρήσει.

 

Το ανασυνταξα γιατι το χα κανει μανταρα.

 

Αν χαλασε ετσι (επειδη γεμισε δλδ) ειναι πιθανον να εγινε overwrite στο file table λογω overflow. Σ αυτην την περιπτωση εχεις καλες πιθανοτητες να ανακτησεις τα περισσοτερα απο τα δεδομενα σου. Οταν βαζεις την κάρτα στο card reader, δε συμβαίνει τπτ απολύτως? Ειναι σαν να μην το βαλες δλδ?

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανασυνταξα γιατι το χα κανει μανταρα.

 

Αν χαλασε ετσι (επειδη γεμισε δλδ) ειναι πιθανον να εγινε overwrite στο file table λογω overflow. Σ αυτην την περιπτωση εχεις καλες πιθανοτητες να ανακτησεις τα περισσοτερα απο τα δεδομενα σου. Οταν βαζεις την κάρτα στο card reader, δε συμβαίνει τπτ απολύτως? Ειναι σαν να μην το βαλες δλδ?

 

AuditoryDriving ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου..

Δυστυχώς δε κάνει τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AuditoryDriving ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου..

Δυστυχώς δε κάνει τίποτα..

 

Χρησιμοποιείς ανταπτορα για να στο φέρει σε μέγεθος ssd? Ο ανταπτορας δουλευει σίγουρα;

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου