Προς το περιεχόμενο

HELP.. Ανάκτηση αρχείων απο Micro Sd


Mondegreen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω απο sd card και micro sd εχω βρει κανονικα αρχεια που ειχαν σβηστει με αυτο το προγραμμα:

 

http://www.lc-tech.com/pc/sandisk-rescuepro-and-rescuepro-deluxe/?lang=el

 

το Pc σου εβλεπε την καρτα γενικα? σε μενα αυτο ειναι το προβλημα...  οτι δε την  βλεπει

για να κανω κατι απο κει και περα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν μου ετυχε κατι παρομοιο ,,,,, η λυση δοθηκε με  linux που αναγνωρισε την καρτα  αμεσως και ολα τα αρχεια-- μα ολα--  σωθηκαν με το Photorec   (προγραμμα του linux)  ..Σε μαγαζι μου ζητησαν 50ρικο.

 

 

μονο κανε με λιγο οινοπνευμα τις ακρες της καρτας για να ειναι καθαρες ..   

 

καψε μια live διανομη ( ubuntu) σε ενα dvd  bootαρε  και στην πρωτη οθονη πατα  ctrl+alt+T 

στο παραθυρο που θα εμφανιστει γραψε  :      lsusb  για να δεις αν σου αναγνωριζει το reader με την καρτα    ,,, επειτα στην μπαρα που υπαρχει στην πρωτη οθονη  πατα το 2ρο  εικονιδιο (το συρταρι) ,,στην οθονη που θα βγει θα δεις την καρτα στην αριστερη στηλη  σε περιπτωση που δεν γινει τιποτα βαλε τo PhotoRec εκει θα τα δεις ολα :) :) dokimase kai edo eimaste :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μου ετυχε κατι παρομοιο ,,,,, η λυση δοθηκε με  linux που αναγνωρισε την καρτα  αμεσως και ολα τα αρχεια-- μα ολα--  σωθηκαν με το Photorec  (προγραμμα του linux)  ..Σε μαγαζι μου ζητησαν 50ρικο.

 

Σωστό αυτό, παρότι βέβαια τρέχω linux full time σχεδον μου φάνηκε λίγο απίθανο. Δοκίμασε όμως, ισως να μην χρειαστει να πας καν σε εγκατασταση, αν δεν εχει καποιος φιλος σου δοκιμασε με ενα live cd / usb

 

Καλή τύχη!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου