Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με πετάλι digitech


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα!

 

Έχω στην κατοχή μου το digitech jamman delay και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

ενώ, μέχρι τις προάλλες, λειτουργούσε μια χαρά, σήμερα, που το συνέδεσα, για να παίξω, δεν ακούγεται τίποτα.

Τα led και οι ενδείξεις ανάβουν κανονικά, ωστόσο το σήμα της κιθάρας φαίνεται να μην περνάει.

Άλλαξα καλώδια, δοκίμασα την κιθάρα μόνη της, έβαλα το τροφοδοτικό του digitech σε άλλη πρίζα, αλλά τζίφος.

Στο manual δε βρήκα κάποια σχετική αναφορά.

 

Κάποια ιδέα ή πάει κατευθείαν για τεχνικό;

 

υγ το πεταλάκι είναι σε άριστη κατάσταση, ελάχιστα δουλεμένο (κυρίως) στο σπίτι και σε καμιά 20ριά πρόβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μπορεί να πάει στα λυμένα..Τώρα, που δοκιμάζω το πεταλάκι, λειτουργεί μια χαρά..

 

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μπορεί να πάει στα λυμένα..Τώρα, που δοκιμάζω το πεταλάκι, λειτουργεί μια χαρά..

 

 

:)

 

Το προβλημα δεν παει στα λυμένα καθότι δεν λύθηκε τπτ - πάει στον ψυχιατρικό φάκελο με τις παραισθήσεις σου :) :)

 

Μεγάλη ανακουφιση πάντως όταν κάτι παιρνει μπρος ξανα :)

 

Καλά παιξίματα Γιάννη :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα δεν παει στα λυμένα καθότι δεν λύθηκε τπτ - πάει στον ψυχιατρικό φάκελο με τις παραισθήσεις σου :) :)

 

;D ;D ;D

 

δε θυμάμαι, αν έπρεπε να πάρω το μπλε ή το κόκκινο χαπάκι, χθες βράδυ...  :P

 

Μεγάλη ανακουφιση πάντως όταν κάτι παιρνει μπρος ξανα :)

 

Όντως!

 

Είναι σίγουρο ότι κάτι έκανα εγώ λάθος. Ωστόσο, μου είναι αδύνατο να προσδιορίσω τι ακριβώς..  :-\

 

Καλά παιξίματα Γιάννη :)

 

Τενκ γιου, μίστερ!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσταφα ασε τα πεταλια και λεγε για το ταξιδι.Ολο στη χλιδα εισαι τελευταιως.χεχεχεχε

 

Μίλησε και η μπουζουκομάνα που ανοίγει τας φυάλες  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησε και η μπουζουκομάνα που ανοίγει τας φυάλες  ;D ;D ;D

Mητσο τις προαλες ημανε σε σκυλαδικο γαμα εθνικη στη σαλονικη ,μονος με την νεαρη τραγουδιαρα να μου κουναει τα μπουτακια.Ο μπουζουκσης δε μαλστιν ο πουστης.Αντερα λεμε.Μια ομορφη βραδια παλι.Να εχω μπλεξει σου λεω και δεν μπορω να παρω ανασα γιαυτο δεν ειμαι στα λιβαδια της ανατολης μαζι σου χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

mustafank εισαι ικανοποιημενος με το πεταλι γενικα??

γιατι εγω καθολου.μονο στο καθαρο καναλι ακουγεται ωραια,στα βρωμικα ο ηχος σκεπαζει την λουπα η το αντιθετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mustafank εισαι ικανοποιημενος με το πεταλι γενικα??

γιατι εγω καθολου.μονο στο καθαρο καναλι ακουγεται ωραια,στα βρωμικα ο ηχος σκεπαζει την λουπα η το αντιθετο

 

Nαι, δεν έχω πρόβλημα με τις στάθμες του ήχου (ρυθμίζω, κατά περίπτωση, το loop level και την ένταση από κιθάρα και πεταλάκια), ενώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και από την ποιότητα των ψηφιακών delay της.

 

Ωστόσο, να σημειώσω, εδώ, ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλο looper, για να έχω μέτρο σύγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου