Προς το περιεχόμενο

Alto TS112A κανείς ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνοντας γι αυτα διαβασα απο αρκετους οτι για ΚΙΘΑΡΑ προτιμουν τα 112 απο τα 115 γιατι το 15" γουφερ ακουγεται αρκετα boomy σε σχεση με το 12"...και μαλιστα ειπαν οτι καλο ειναι να ανασηκωνονται περιπου 1ft απο το εδαφος για αποφυγη 100hz fizz.Eιδα διαφορα βιντεακια και μου αρεσαν για τα λεφτα τους παντα αλλα στο βιντεακι που ποσταρες τα 15" δεν μου φανηκαν καθολου boomy ισα ισα μου φανηκαν σα να εχουν περισσοτερο ογκο...χωρις να ενοχλει.Δεν Ξερω....θα ηθελα κ εγω να τα ακουσω πριν γινει οποιαδηποτε αγορα...

 

Μιας που εχεις το κεμπερ που ειναι ΜΑΤΖΑΦΛΑΡΑΡΑ!!!! μηπως θα ηταν καλυτερα να παρεις κατι καλυτερο ετσι ωστε να το υποστηριξεις αναλογα? (οχι οτι με αυτα δεν θα βγαλεις ηχαρα αλλα λεμε τωρα)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια φόρουμς διαβάζουμε .

Εάν ο ήχος έχει μεγάλη διαφορά οκ αλλά τα atomic CLR's κοστίζουν πολλά και δεν είμαι σίγουρος .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας μπρίζωσα για τα καλά ε; Δυστυχώς δεν υπάρχει πουθένα για ακρόαση το Alto (ίσως το πάρει στο κοντινό μέλλον ένας φίλος μου)! Αλλά, μπορείτε να πάρετε μια ιδέα ακούγοντας το Yamaha DXR 10 (ή το 12ρι) το οποίο είναι εκπληκτικό αλλά κοστίζει σχεδόν τα διπλάσια από το Alto, 600 ευρώ δηλαδή (έχω διαβάσει βέβαια πως η διπλάσια αυτή τιμή δεν ανταποκρίνεται και σε 2 φορές καλύτερη απόδοση αλλά σίγουρα το Yamaha είναι καλύτερο και πιο ευκρινές από το Alto). Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πας γι'αυτό θα στο πρότεινα, μιας και έχεις το Kemper, κι εγώ που το έχω μάλλον για αυτό θα πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θα ρωτήσω βασικά το φίλο αν μπορεί να έρθει και κάποιος ή κάποιοι άλλοι που θέλουν επίσης να το ακούσουν και αν δεν έχει πρόβλημα έρχεται μαζί μου όποιος γουστάρει και μπορεί :) Μιλάω για Αθήνα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω βασικά το φίλο αν μπορεί να έρθει και κάποιος ή κάποιοι άλλοι που θέλουν επίσης να το ακούσουν και αν δεν έχει πρόβλημα έρχεται μαζί μου όποιος γουστάρει και μπορεί :) Μιλάω για Αθήνα πάντα.

 

Είσαι φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου