Προς το περιεχόμενο

Προσπαθώ να μου αρέσει μια μπάντα αλλά δεν...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι καλοί, το θρεντ δεν είναι για το τι μας αρέσει και το τι δεν μας αρέσει.

 

Το θρεντ είναι για μουσικές που θεωρήσαμε για κάποιον λόγο ότι θα (έπρεπε να) μας αρέσουν, τις ακούσαμε, τις ξανακούσαμε, αλλά τελικά δεν μας έκατσαν.

 

Πέραν του πρώτου ποστ, να δώσω και ένα άλλο παράδειγμα:

 

Φανατικός των Floyd και τρελλαμένος με την τετράδα που είχαν δώσει πριν DSOTM, WYWH, Animals, The Wall, αγόρασα το The Final Cut με ιερή συγκίνηση. Το άκουσα, το ξανάκουσα, σκέφτηκα "κάτι δεν καταλαβαίνω, δεν μπορεί να είναι τόσο σούπα", το ξαναάκουσα καμιά δεκαριά φορές, και στο τέλος το έβαλα στο ράφι, σίγουρος ότι δεν μου άρεσε όπως και σίγουρος ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα. Έκτοτε έχω συνειδητοποιήσει ότι ήταν απλά σούπα. Αλλά προσπάθησα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 151
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Φανατικός των Floyd και τρελλαμένος με την τετράδα που είχαν δώσει πριν DSOTM, WYWH, Animals, The Wall, αγόρασα το The Final Cut με ιερή συγκίνηση. Το άκουσα, το ξανάκουσα, σκέφτηκα "κάτι δεν καταλαβαίνω, δεν μπορεί να είναι τόσο σούπα", το ξαναάκουσα καμιά δεκαριά φορές, και στο τέλος το έβαλα στο ράφι, σίγουρος ότι δεν μου άρεσε όπως και σίγουρος ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα. Έκτοτε έχω συνειδητοποιήσει ότι ήταν απλά σούπα. Αλλά προσπάθησα.

 

TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ!!! AΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ!!!

Τι σουπα θεεε μου!!!!!!!!!!!!!

(και είμαι φανατικός των φλόυντ....)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπαθώ να ακούσω τον εαυτό μου να παίζει, αλλά δεν, προσπαθώ ξαναπροσπαθώ αλλά δεν μου αρέσω ο άτιμος …..σούπα….μούπα αλλά δεν καταλαβαίνω .…τα παρατάω….καλές γιορτές σε όλους!!

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπαθώ να ακούσω τον εαυτό μου να παίζει, αλλά δεν, προσπαθώ ξαναπροσπαθώ αλλά δεν μου αρέσω ο άτιμος …..σούπα….μούπα αλλά δεν καταλαβαίνω .…τα παρατάω….καλές γιορτές σε όλους!!

Μεγαλη κουβεντα ειπες και ποσο σε καταλαβαινω.

Καλες γιορτες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπαθώ να ακούσω τον εαυτό μου να παίζει, αλλά δεν, προσπαθώ ξαναπροσπαθώ αλλά δεν μου αρέσω ο άτιμος …..σούπα….μούπα αλλά δεν καταλαβαίνω .…τα παρατάω….καλές γιορτές σε όλους!!

 

Τεράστιο θέμα. Άνοιξε θρεντ ΤΩΡΑ!!!!

Καλές γιορτές!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη κουβεντα ειπες και ποσο σε καταλαβαινω.

Καλες γιορτες!

 

Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για τα γκρουπς που θα θέλαμε (ίσως και πολύ) να μας αρέσουν αλλά δεν μας αρέσουν.

 

Κάτι σαν τα γκρουπ μας την ώρα της αυστηρής αυτοκριτικής μας (βλ. ξεμέθυστοι).  8) 8)

 

Κανείς δεν με προσέχει;

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μίλησες για γκρουπς φίλος. Εμείς είμαστε bedroom players.

Καλά Χριστούγεννα (εδώ στην Καλαμάτα).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, να προσθέσω σε αυτούς που προσπάθησα, θα ήθελα, αλλά δεν..τον SRV..not my cup of tea, που λένε και στο χωριό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω σοβαρό θέμα με το Final Cut αλλά δεν χολοσκάω, γιατί αν υπάρχει μια Χ "πίεση" για να μου αρέσουν οι PF, αυτή σίγουρα δεν αποτελεί απόρροια άλμπουμ όπως το Final Cut αλλά μερικών άλλων, οπότε... ψυχραιμία.

 

Επίσης, να προσθέσω σε αυτούς που προσπάθησα, θα ήθελα, αλλά δεν..τον SRV..not my cup of tea, που λένε και στο χωριό μου.

 

Συμμερίζομαι και το δικό σου "θέμα", ο SRV δε μου κάνει κλικ ως προσωπικότητα κι αυτό αναπόφευκτα χαλάει τη μαγιονέζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα οι Tool, by far. Τους έχω δει και live και παρότι πολύ καλο σαν live, η γνώμη μου παραμένει η ίδια.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου