Προς το περιεχόμενο

Προσπαθώ να μου αρέσει μια μπάντα αλλά δεν...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατέληξα λοιπόν στο ότι, ναι πρέπει να δίνεις μια ευκαιρία στο οτιδήποτε γνωρίζοντάς το σχετικά πριν το απορρίψεις, αλλά δεν μπορείς (και δεν πρέπει) να βιάζεις την πραγματική ανάγκη του θυμικού σου... είναι αντιδημιουργικό και ανούσια καταπιεστικό για μένα... Smiley

 

Αυτο ακριβως

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 151
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα φυσικα.Δεν ειπα οτι ειναι κακο να ακουμε νεες μουσικες (γνωριζουμε αλλα ατομα)

Ειπα οτι αν δεν μας κανει καποια μουσικη κλικ (καποιο αλλο ατομο) ας ασχοληθουμε με αυτο που μας κανει,Αν παλι αργοτερα αλλαξω και αισθανομαι οτι κατι εχει να μου πει πλεον αυτη η μουσικη (εχω κατι κοινο η κατι να πω με καποιον που πριν δεν ειχα) τοτε μπορω να ανατρεξω σε αυτην (μπορω να αναπτυξω μια σχεση με εκεινη-ο) και αν για τους ανθρωπους δεν ειναι παντα εφικτο αυτο ευτυχως για τη μουσικη ειναι....στο παραδειγμα σου καθομαι σε μια παρεα με 5 καινουρια ατομα....με τους 2 εχω πραγματα να πω και τους παω με 1000 ο ενας μου ειναι αδιαφορος και στους αλλους δυο θα ηθελα πολυ ευχαριστως να κατεβασω την κατω γναθο με κανα ντιρεκτ!!! (πλακα κανω) ε....με ποιον θα επιδιωκα να ξαναβρεθω για καφε ΣΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ?Σωστα το μαντεψες...με τους αλλους ΙΣΩΣ (δεν αποκλειω) στο μελλον που ΙΣΩΣ εχουν σμιλευτει και αυτοι και εγω γινει κατι....κ αν προηγουμενως δε μου εχουν κατεβασει αυτοι καμια σιαγονα!!!!

Αρα συμφωνουμε και δεν καταλαβα τι ειπες στο προηγουμενο post.Μπραβο μου  :P

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεντριξ, σιγουρα πρωτοποριακος αλλα hasn't aged well. Για μενα, σε συγκριση με τα συγχρονα ακουσματα, ενας μετριος το πολυ κιθαριστας.

 

Με συγχωρείς μέρες που είναι κιόλας...

Το κουφή στο nick σου,σου ταιριάζει απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς μέρες που είναι κιόλας...

Το κουφή στο nick σου,σου ταιριάζει απόλυτα.

 

 

Χωρίς να θελω να προσβάλλω κανέναν, συγγνωμη αλλα δάκρυσα απο τα γελια με το ποστ :)

 

Ντάξει, απόψεις είναι αυτές, ψυχραιμία :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς μέρες που είναι κιόλας...

Το κουφή στο nick σου,σου ταιριάζει απόλυτα.

 

Επειδή είσαι μάλλον καινούργιος, να ξέρεις ότι το "κουφή" στο νικ του ταιριάζει περισσότερο με όλους τους υπόλοιπους, λόγω αυτών που έχουμε ακούσει εδώ μέσα από τον εν λόγω. Γι'αυτό δεν βλέπεις να υπάρχει μεγάλη αντίδραση. ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιαβασε αυτο:

"σε συγκριση με τα συγχρονα ακουσματα, ενας μετριος το πολυ κιθαριστας."

Χωνεψε το, γιατι ειναι πραγματικοτητα, και μην τρελαινεσαι. To να συγκρινουμε τον Hendrix με τους σημερινους κιθαριστες ειναι ασχετο. Ο Hendrix δεν εμεινε στην ιστορια για την τεχνικη του.

Την εποχη του Hendrix_και κατι δεκαετιες πριν_υπηρχαν κιθαριστες στην Jazz που ηταν κατι ετη φωτος καλυτεροι απο αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιαβασε αυτο:

"σε συγκριση με τα συγχρονα ακουσματα, ενας μετριος το πολυ κιθαριστας."

Χωνεψε το, γιατι ειναι πραγματικοτητα, και μην τρελαινεσαι. To να συγκρινουμε τον Hendrix με τους σημερινους κιθαριστες ειναι ασχετο. Ο Hendrix δεν εμεινε στην ιστορια για την τεχνικη του.

Την εποχη του Hendrix_και κατι δεκαετιες πριν_υπηρχαν κιθαριστες στην Jazz που ηταν κατι ετη φωτος καλυτεροι απο αυτον.

 

Ενταξει ενα δικιο το χεις, περισσοτερο για τον ηχο του εμεινε στην ιστορια που ηταν οντως μπροστα απο την εποχη του και για την μιξη ψυχεδελειας με πιο σκληρες κιθαριες, αλλα δεν αλλαζει το γεγονος, παραμενει τεραστιος σαν μουσικος  8)

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσια ειναι οτι αν δεν υπηρχε αυτος,η κιθαρα θα παιζοταν εντελως διαφορετικα.

Προχωρησε,αλλαξε(το λεει οπως θελει κανεις )το πραγμα,ηταν καταλυτης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου