Προς το περιεχόμενο

Empty rooms cover


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρόνια και χρόνια πολλα σε όλους σας .Αν και βλέποντας τα τελευταία κλιπ λεω που πας ρε να ποσταρεις.....χαχα  ;D  τελος πάντον μια προσπάθεια να παίξω ενα αγαπημενο αγαπημενο κομματι .... απο τον φοβερο κατα με Gary Moore.

https://soundcloud.com/vasilis-georgousis-1/gary-moore-empty-rooms

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Βασίλη έχουμε και λέμε: στα δικά μου αυτιά, γενικά ο ήχος σου μου άρεσε πολύ (για πες με τι έγραψες), εκεί στο 2,30 με 3,10 κεντάει. Βιμπράτο και bends βελτιωμένα (σε μερικά bends ψιλοφεύγεις αλλά ψιλά γράμματα), λίγη περισσότερη προσοχή στον timing και στις χρονικές αξίες των νοτών (στα λέω όλα αυτά για να τα ακούω κι εγώ, γιατί σε αυτά πάσχω χρόνια τώρα ::) ;D), κατά τ'άλλα άξιος.... ;)  Καλά βρε θηρίο, 6,23 λεπτά κομμάτι;:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά ο ήχος σου μου άρεσε πολύ (για πες με τι έγραψες), εκεί στο 2,30 με 3,10 κεντάει

Φώτη χρόνια πολλα φιλαράκι μου και καλη χρονιά .Παίζω με τον blackstar ht5r στο overdrive κανάλι με το gain στο 2  για να εκμεταλευτό το isf (βρετανικό η αμερικανικο ήχο)αλλά και το reverb του ενισχυτή μου και το joyo vintage ovedrive πετάλι. Στο 2,30 απλά ... ;D πατησα το ποδοδιακοπτη στο καθαρο κανάλι με το joyo on. Η κιθάρα είναι η στρατ μου και η εγγραφή εγινε με μικρόφωνο και την focusrite skarlett 2i4. Σε ευχαριστώ προσπαθω να μάθω και μου αρεσει ποιο πολύ να παίζω ολόκληρα τα τραγουδια με την φωνή και τα σόλα γιατι εγω απο φωνή  :-[.Με βοηθάει ενα βιβλίο πολύ του Troy Stetina ... ;D ;D

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασιλη,θα συμφωνησω με το Φωτη οτι η βελτιωση ειναι πολυ μεγαλη.

Περισσοτερο νομιζω τους χρονους πρεπει να προσεξεις.

Ετσι η αλλιως ομως ειναι καλο.

Μπραβο ρε φιλε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασιλη,θα συμφωνησω με το Φωτη οτι η βελτιωση ειναι πολυ μεγαλη.

Περισσοτερο νομιζω τους χρονους πρεπει να προσεξεις.

Ετσι η αλλιως ομως ειναι καλο.

Μπραβο ρε φιλε!

 

Ευχαριστώ  :)το ξέρω που ...πονάω αλλά όλο και καλύτερα

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη θα συμφωνήσω κι εγώ με τους αγαπητούς Φώτη και Γιώργο για την βελτίωση στο παίξιμο αλλά και για τον ωραίο ήχο! Θα συμφωνήσω επίσης ότι θα πρέπει να δώσεις μεγάλη προσοχή στους χρόνους γιατί λίγο φεύγεις σε κάποια σημεία. ;)

 

Μπράβο!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη θα συμφωνήσω κι εγώ με τους αγαπητούς Φώτη και Γιώργο για την βελτίωση στο παίξιμο αλλά και για τον ωραίο ήχο! Θα συμφωνήσω επίσης ότι θα πρέπει να δώσεις μεγάλη προσοχή στους χρόνους γιατί λίγο φεύγεις σε κάποια σημεία. ;)

 

Μπράβο!!! :D

Ευχαριστω jimy  :)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα είναι η στρατ μου
Έτσι εξηγείται η ηχάρα σου..... ;)
Σε ευχαριστώ προσπαθω να μάθω και μου αρεσει ποιο πολύ να παίζω ολόκληρα τα τραγουδια με την φωνή και τα σόλα γιατι εγω απο φωνή  :-[
  Εμένα με έχεις ακούσει να τραγουδάω; :P :-[ :-X.  Αν θυμάμαι καλά έχεις μιά κοράκλα με φωνάρα, δεν της αρέσει ο Gary?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι εξηγείται η ηχάρα σου..... ;)  Εμένα με έχεις ακούσει να τραγουδάω; :P :-[ :-X.   Αν θυμάμαι καλά έχεις μιά κοράκλα με φωνάρα, δεν της αρέσει ο Gary?

Τις αρεσει αλλα τργουδαει τα δικα τις ::) Η ποιο μικρη εχει εκπληκτικη φωνη-χροια...καποια στιγμη θα τις ποσταρω εχουν φωναρες και οταν παιζει η μεγαλη και τραγουδανε ειναι απολαυστικες.

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου