Προς το περιεχόμενο

Schecter Stealth


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καινούργια κιθάρα λοιπόν.

Πρώτες εντυπώσεις:

Δεν ξαναείχα κιθάρα από την Κορέα και δηλώνω εντυπωσιασμένος με την ποιότητα κατασκευής, ειδικά σε σχέση με την τιμή απόκτησης.

Φοβερό ματ φινίρισμα που δεν κολλάει καθόλου στο μπράτσο, το οποίο είναι ούτε πολύ παχύ, ούτε όμως λεπτό, θα βολέψει δηλαδή και τους γρήγορους.

Απίστευτη ευκολία πρόσβασης στο 24 τάστο, εάν δεν το δεις δεν το πιστεύεις. 

Μαγνητες passive, με μεγάλο output, από ότι καταλαβαίνω, τουλάχιστον σε σχέση με τους di marzio fred και paf pro της ibanez js 1000 που έχω, σπιλτάρουν χωρίς όμως να πέφτει πάρα πολύ η ένταση.

Αυτά προς το παρόν, θα επανέλθω με ηχητικά κλιπ.

20150111_132446.jpg.8f421665280a3ab2951d765b5d816a37.jpg

20150111_132504.jpg.1827335625a26d177f10d3ef6387adf4.jpg

20150111_132517.thumb.jpg.c991199857626d76e0502ad1c3b23f9b.jpg

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοπαιχτη!απ'οτι ειδα στην ιστοσελιδα εχει ιδιο μανικι με τη hellraiser.μηπως εχεις παιξει

και με αυτην για να εκανες μια συγκριση για το μανικι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοπαιχτη!απ'οτι ειδα στην ιστοσελιδα εχει ιδιο μανικι με τη hellraiser.μηπως εχεις παιξει

και με αυτην για να εκανες μια συγκριση για το μανικι;

Ναι έχω παίξει με την hellraiser, αλλά αυτή παρόλο που φαίνεται ότι έχει τα ίδια specs, είναι νομίζω άλλο σχήμα το μπράτσο από την πίσω μεριά, σε μένα πάντως φαίνεται πιο λεπτό και πιο ευκολόπαιχτο.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερον!αν θυμαμαι οι παλιοτερες hellraiser και blackjack ειχαν ακομη πιο χοντρα

μανικια και μετα μαλλον τα καναν πιο λεπτα.λεω πριν τα κανουν ακομα πιο λεπτα το 2014.

το ειχα διαβασει και απο αλλον που το εγραφε.εγω ειχα μια blackjack που το μανικι ηταν χοντρο και δεν με βολεψε,ενω η hellraiser c7 που εχω τωρα εχει φοβερο μανικι και μου φανηκε περιεργο γιατι περιμενα να με δυσκολευε ακομα περισσοτερο.οποτε κατι τετοιο πρεπει να εχει

γινει γιατι να μεγαλωσαν τα χερια μου αποκλειεται.αμα την βγαλεις και καμια φωτογραφια το προφιλ στο μανικι θα ειμουν ευγνωμων.απο βαρος πως ειναι;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερον!αν θυμαμαι οι παλιοτερες hellraiser και blackjack ειχαν ακομη πιο χοντρα

μανικια και μετα μαλλον τα καναν πιο λεπτα.λεω πριν τα κανουν ακομα πιο λεπτα το 2014.

το ειχα διαβασει και απο αλλον που το εγραφε.εγω ειχα μια blackjack που το μανικι ηταν χοντρο και δεν με βολεψε,ενω η hellraiser c7 που εχω τωρα εχει φοβερο μανικι και μου φανηκε περιεργο γιατι περιμενα να με δυσκολευε ακομα περισσοτερο.οποτε κατι τετοιο πρεπει να εχει

γινει γιατι να μεγαλωσαν τα χερια μου αποκλειεται.αμα την βγαλεις και καμια φωτογραφια το προφιλ στο μανικι θα ειμουν ευγνωμων.απο βαρος πως ειναι;

 

 

θα προσπαθήσω να ανεβασω και άλλες φωτό.

Για μάονι είναι αρκετά ελαφριά.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλόπαιχτη Πάνο! Αναμένουμε ηχητικά ντοκουμέντα! :)

Ευχαριστώ Δημήτρη, θα ανεβάσω όσο πιο γρήγορα μπορώ.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω Schecter, έχω δει όμως ματ φινιρίσματα να χαλάνε με τον καιρό. Αυτό που είχα δει ήταν σε φτηνή Epiphone. Υπάρχουν διαφορές στην ποιότητα? Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω Schecter, έχω δει όμως ματ φινιρίσματα να χαλάνε με τον καιρό. Αυτό που είχα δει ήταν σε φτηνή Epiphone. Υπάρχουν διαφορές στην ποιότητα? Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

 

Τι εννοείς χαλάνε; Συνήθως γυαλίζει το μανίκι με τον καιρό όπως και κάτω από τους μαγνήτες αν ακουμπάει ο κιθαρίστας κάποιο δάχτυλο για στήριγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς χαλάνε; Συνήθως γυαλίζει το μανίκι με τον καιρό όπως και κάτω από τους μαγνήτες αν ακουμπάει ο κιθαρίστας κάποιο δάχτυλο για στήριγμα.

 

Αυτό έννοω. Όχι για την εμφάνιση αλλά για την αίσθηση. Πάλι γινεται γυαλιστερό δηλαδή αλλά το αποτέλεσμα είναι χειρότερο από κανονικό γυαλιστερό φινίρισμα (και στα όρια της φθοράς είναι χάλια). Η Epi που είχα δεί ήταν 2 χρόνια με μέτριο παίξιμο και είχε γυαλίσει πολύ.

 

Φαντάζομαι όμως ότι υπάρχουν διάφορα είδη satin φινιρίσματος με άλλες αντοχές, αφού χρησιμοποιείται σε όλες τις κατηγορίες τιμής. Είμαι ανοιχτός στα φώτα σας και τα 2 σεντ σας - πρίν γίνουν 2 λεπτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου