Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση καινουριου ενισχυτη


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα για κάτι με 6L6 στα 40-50W

 

Για κάτι καλό όμως θα πρέπει να ανεβάσεις λίγο το ποσό. Διαφορετικά σε κανα χρόνο θα ψάχνεις πάλι...

 

Πόσα κανάλια θέλεις?

Να έχει λούπ?

Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα για κάτι με 6L6 στα 40-50W

Δεν λέω ότι δεν είμαι biased (pun intended  ;D) και το ξέρω πως επαναλαμβάνομαι αλλά ένα καλά υλοποιημένο κύκλωμα με 6V6, cathode biased χωρίς feedback και με λαμπάτη ανόρθωση όπως αυτό του Tweed Deluxe (5Ε3) με τα 12W του και το κατάλληλο μεγάφωνο, τα κάνει όλα (αυτά που με ενδιαφέρουν) και, όπως θα συμφωνήσουν όλοι όσοι ειδήμονες έχουν παίξει μαζί του, τα κάνει καλά.

Είναι λίγο τσιμπημένοι βέβαια αλλά ......

 

Στο Γερμανικό ebay υπάρχει ένας τέτοιος τώρα, κοντά στο χιλιάρικο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν λέω ότι δεν είμαι biased (pun intended  ;D) και το ξέρω πως επαναλαμβάνομαι αλλά ένα καλά υλοποιημένο κύκλωμα με 6V6, cathode biased χωρίς feedback και με λαμπάτη ανόρθωση όπως αυτό του Tweed Deluxe (5Ε3) με τα 12W του και το κατάλληλο μεγάφωνο, τα κάνει όλα (αυτά που με ενδιαφέρουν) και, όπως θα συμφωνήσουν όλοι όσοι ειδήμονες έχουν παίξει μαζί του, τα κάνει καλά.

 

:) ;) :D 8)

bowing.jpg.bbd1295885c79c3940302464282b6ea1.jpg

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη ιστορία ο 5e3. Δηλώνω φαν, αν και μόνο σε δοκιμές έχω ακούσει τον 20112 της Victoria. Δεν είχα προσωπικά.

 

Άν κατάλαβα καλά όμως θέλει μεγαλύτερο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και αυτόν:

 

http://www.ebay.de/itm/Rivera-chubster-40-/131408450368?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1e988dd340

 

Είχα ακριβώς τον ίδιο. Κατα τη γνώμη μου ο πιο underrated ενισχυτής. Δεν ακούστηκε πολύ στην αγορά.

 

Έχει ξεχωριστό preamp,master volume και boost σε κάθε κανάλι και ειναι πολύ ευέλικτος.

Αν δεν σε ενδιαφέρει ένας ήχος (π.χ. μόνο καθαρό) και θέλεις κάτι ποιο ολοκληρωμένο και ευέλικτο, στο προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Κυκλοφορει ενας Boogie studio 22+.

 

παροτι μεγαλος φαν των fender, επαιζα για χρονια με αυτον τον ενισχυτη. Σε βγαζει ανετα σε λαιβ, φοβερο μηχανημα, ειναι πολυ πιο δυνατος απο τους 15ρηδες fender, αλλα ειναι εντελως αλλος ηχος.

 

Οι περισσοτεροι που θελουν ελαφρυ fender παντως (και εγω στο ιδιο ψαξιμο ειμαι αυτη την εποχη), καταληγουν στον deluxe reverb. 22 watt και κουβαλιεται ευκολα. Εγω κοιταω και για Princeton

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου