Προς το περιεχόμενο

Νεο μωρο!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eτοιμαζόμουνα να γράψω εκεί που ρώταγε ο Iasonas για τα βαψίματα αλλά τελικά προτίμησα εδώ..βασικά για να σου ευχηθώ και εγώ καλορίζικη' date='όταν με το καλό και συγχαρητήρια για το γούστο:-)Στο θέμα μας τώρα..έχω μια Jazzmaster του '62,pre CBS και θέλω να της αλλάξω το χρώμα..ή σε αυτό σαν της δικιά σου Superfunk,κανένα lake placid blue,fiesta red κάτι τέλος παντων διαφορετικό από το τρομερά βαρετό sunburst που είναι τώρα..παρεπιπτόντως είναι ήδη ξαναβαμμένη και ΤΕΛΕΙΑ μάλιστα,σαν καινούργια,ένας ακόμη λόγος που με ξενερώνει!:-)Λοιπον..τι προτείνεις Superfunk?Ή φυσικά οποιοσδήποτε άλλος..μπορώ να επιχειρήσω κάτι μόνος μου ή να την πάω σε κάποιο επαγγελματία?Τελος κάτι που μου είπανε ότι θα αλλάξει ο ήχος με τα ξυσίματα,κλπ,ισχύει?

 

Τhanx προκαταβολικά και sorry αν κούρασα ή αν γράφω σε λάθος ενότητα..[/quote']ωστε ετσι ε? :twisted: χεχε

 

μαματη κιθαρα superfunk αντε σου ευχομαι να τις εκατοστησεις τις κιθαρες σου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιος σου λεει οτι θα αλλαξει ο ηχος επειδη θα αλλαξεις χρωμα ειναι απλα καραγκιοζης :lol:

Ουδεμια σχεση εχει το φινιρισμα με τον ηχο :wink:

 

Αρα:

1.ειμαι καραγκιοζης

2.κ ο τζιμης ειναι καραγκιοζης στη χαριλαου τρικουπη *

3.ολοι οι κατασκευαστες οργανων ειναι καραγκιοζηδες

 

* Ο Τζίμης κάτι ξέρει παραπάνω για να λέει αυτά τα πράγματα γιατί εκτός απο το πολύ καλό service που κάνει στις κιθάρες είναι και κατασκευαστής.Έχει φτιάξει μερικά κομμάτια διαμάντια που πατάνε κάτω στον ήχο και στο φινίρισμα πολλές επώνυμες μάρκες πολλών χιλιάδων ευρώ.Και όταν λέω έχει φτιάξει δεν εννοώ σε καμία περίπτωση (συναρμολόγιση).Μιλάω ότι ξεκινάει μια κιθάρα απο το μηδέν.Όποιος έχει παίξει με κάποια από τις "Voice" που έχει φτιάξει θα καταλαβαίνει τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρου θελοντος & θεου επιτρεποντος το μωρακι αυτο θα ειναι στα χερακια μου σε λιγες μερες!!

 

jazzy1.bmp

 

 

Mεγειά Superfunk!! Να την χαίρεσαι, και να θυμάσαι ότι η κιθάρα αυτή είναι σταλμένη από τον Θεό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο ωραίο τελικά με αυτήν την κιθάρα είναι ότι όλοι οι προαναφερθέντες την χρησιμοποίησαν ο καθένας με τον δικό του τρόπο για να βγάλουν τελικά έναν μοναδικό, ξεχωριστό και εντελώς προσωπικό ήχο

 

ps: να αναφέρω και τους εικονιζόμενους στο παραπάνω μου post

με τη σειρά: J Mascis, Kevin Shieds, Thurston Moore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια γιατι εμενα παντα οι jazzmaster μου φαινονταν σαν αποτυχημενη προσπαθεια να φτιαξει κανεις λουκουμα???????????? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ( το χρωμα παντως ειναι οντως πολυ ωραιο.......αν και το lake placid blue της 2ης σελιδας θα ειναι παντα απωθημενο μου....ισως στην επομενη κιθαρα)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ αυτό ελεγα και εγώ πριν πολύ καιρό που δεν μου άρεσε....Μάλιστα...Έχοντας κολλητό με κόλλημα στους Nirvana και ώς επέκταση κόλλημα με την Jagstang, τον δούλευα συχνά λέγοντας ότι είναι σαν σραβοχυμένος λουκουμάς....

 

Μετά απο τα χρόνια σοβάρεψα ωρίμασα και μου αρέσει και η Jaguar....:lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια γιατι εμενα παντα οι jazzmaster μου φαινονταν σαν αποτυχημενη προσπαθεια να φτιαξει κανεις λουκουμα?

 

ΧΕΧΕΧΕΧΕ κι εμένα πάντα μου φαινόντουσαν λίγο...στραβοχυμένες αυτές οι κιθάρες... :lol: :lol: :lol:

 

Παρόλα αυτά ΜΕ ΓΕΙΕΣ Superfunk και καλόπαιχτη!!! Το χρώμα πολύ ωραίο ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου