Προς το περιεχόμενο

FENDER EC Tremolux 12W


deltafuzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ειναι ενα πολυ απλο κυκλωμα...και αν θες τον κανεις και...Lazy J... ;D...εγω το εχω κανει στον δικο μου,εχει μεγαλυτερα transformers & μπορει να παρει και 6L6 & GZ3 rectifier....

 

Αν ειναι να περιμενεις 2 χρονια για εναν glorified  tweed deluxe φαντασου για Twin Reverb ποσο θα περιμενεις... ;D

 

Αν εισαι Αγγλια τσεκαρε και τους CORNELL βγαζουν κατι ωραια Tweedaκια.. ;) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για Lazy πρέπει να βάλεις παραγγελία στον ίδιο με μία προκαταβολή

και περιμένεις 25 βδομάδες.

 

 

2 χρόνια  :o

 

Φακ μι να πούμε...

 

Μισό χρόνο  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό χρόνο  ;D

 

 

Ναι, τις βδομάδες τις έκανα μήνες... κάαααααπως πιο λογικό τώρα ;D

 

Αν εισαι Αγγλια τσεκαρε και τους CORNELL βγαζουν κατι ωραια Tweedaκια.. ;) 

 

Όντως!

http://www.dc-developments.com/

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε τον πήρες τον Jaz?? Δεν είναι discontinued? Ti χρώμα? Εγώ πήρα τον κρεμ. Σου φέρθηκε καλά ο proguitar.de? Εμένα μου φάνηκε λίγο ψηλομύτης.

Στο θέμα μας, για tweed πας σε VICΚΥ με κλειστά τα μάτια!

(ΚΑΙ του SF τα σπάει δεν μπορώ να πω!)  ;)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά περίεργος τύπος και σε φορτώνει όπως πχ το Attenuator καθός και το κάλυμμα του Z με το έτσι θέλω . Τους Victoria τους άkουσα πρώτη φορά ζωντανά στην συναυλία των Calexico και πραγματικά έμεινα . Οι συμφορουμίτες μου άλλαξαν αρκετά την άποψη περί των Fender CS γιατί από αυτα που είχα συζητησει με διάφορους είχαν πολλά κατά να πουν  . Εγώ έχω τον μαυρο Jaz 1Χ12 , την εποχή εκείνη (2009) είχα διαβάσει εξαιρετικά σχόλια στο Gear Page .

 

DR Z  Jazz 20/40 - Don Grosh Vintage T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά περίεργος τύπος και σε φορτώνει όπως πχ το Attenuator καθός και το κάλυμμα του Z με το έτσι θέλω . Τους Victoria τους άkουσα πρώτη φορά ζωντανά στην συναυλία των Calexico και πραγματικά έμεινα . Οι συμφορουμίτες μου άλλαξαν αρκετά την άποψη περί των Fender CS γιατί από αυτα που είχα συζητησει με διάφορους είχαν πολλά κατά να πουν  . Εγώ έχω τον μαυρο Jaz 1Χ12 , την εποχή εκείνη (2009) είχα διαβάσει εξαιρετικά σχόλια στο Gear Page .

   

 

Νομίζω τότε πήρα και γω τον 2x10 και είναι καταπληκτικός! Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να τον χαρώ live γιατί δεν μπορώ να κουβαλάω... είναι ΠΟΛΥ βαρύς με τα δύο δεκάρια (Φαντάζομαι και με το ένα δωδεκάρι). Πάντως έιχα Victoria και ο ήχος ήταν από άλλο ανέκδοτο. Έφυγε στον matawan λόγω ανάγκης αγοράς άλλου τύπου εξοπλισμού, αλλά όπως και ο ίδιος θα σου επιβεβαιώσει είναι φτιαγμένος τέλεια με super υλικά και ο ήχος είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς ότι είναι τόσο καλός.... και μιλάω για τον 518 φαντάσου τι γίνεται με τον 45 άρη bassman ας πούμε...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιβεβαιωνω, βασικα καθε μερα επιβεβαιωνεται μονο του, αυτος ο ενισχυτης τα κανει ολα να ακουγονται πολυ καλυτερα. ελαφρως οφτοπικ : εδω ενα πολυ συντομο κλιπακι απο το ινσταγκραμ, με την τζαζμαστερ και εναν charlie christian μαγνητη, παιγμενη καρφι στον victoria. ακομη και υπο αυτες τις αθλιες συνθηκες νομιζω οτι γινεται αντιληπτο ποσο καλα ακουγεται.

 

http://instagram.com/p/y9kJUIBgb0/?modal=true

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μου βαζεται φωτιές και θα μπλέξω πάλι με τον Γερμανό και θα ψάχνω ηρεμιστικα για να κάνω συναλαγή μαζί του (Τα ξέρεις φίλε argytar) .

 

Η ατάκα που μου έχει μείνει είναι "Εγω φέρνω ότι καλύτερο υπάρχει ότι δεν υπάρχει στο μαγαζί υπάρχει λόγος" και πάρε με κάτω .

DR Z  Jazz 20/40 - Don Grosh Vintage T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου