Προς το περιεχόμενο

Διατάραξη Κοινής Ησυχίας


Blakkheim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ναι, γιατί τα δικαστήρια εκδίδουν; ;)

Μάλλον αλλού το πας , αλλά, ναι, εκδίδουν.

Και είναι και τα μόνα αρμόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον αλλού το πας , αλλά, ναι, εκδίδουν.

 

Μετά από μια δεκαετία αν είσαι τυχερός. Οπότε για θέματα σαν αυτά του thread για να καταλήξεις στο δικαστήριο ή είσαι καμμένος ή αργόσχολος ή τρελός.

 

Και είναι και τα μόνα αρμόδια.

 

Αυτό εννοείται.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μετά από μια δεκαετία αν είσαι τυχερός.

 

Υπερβάλεις τώρα. Μια τέτοια υπόθεση (Διατάραξη Κοινής Ησυχίας ) , θα ταν τελειωμένη σε 8 μήνες το πολύ.

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, απο ότι κατάλαβα, οι περιπτώσεις ειναι δυο.

 

1. Δεν μπορούμε να παιζουμε σε ώρες κοινής ησυχίας,

 

2. Και ώρες κοινής ησυχίας αν δεν ειναι, υπάρχει το όριο των db σωστά;

 

Οπότε...

 

(Ειναι απο τις στιγμές που σκέφτομαι - γιατί δεν ήξερα ζωγραφικη :-\)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

και παντα υπαρχει η λυση του σιγα ρε παιδια.. εγω παιζω ολη μερα, απλα χαμηλα, και δεν κανονιζω ποτε σχεδον προβες στο σπιτι. Δεν ενοχλω κανενα γειτονα, και απολαμβανω και ησυχια απο αυτους (πραγμα απαραιτητο για μουσικο και για να μελετας, αλλα και γιατι αλλιως θα σαλταρεις :) ).

 

το θεμα για μενα ανεκαθεν (γιατι το κανω πολλα χρονια αυτο) δεν ηταν νομικο, αλλα καπως προσωπικο και ηθικο. Δεν θα αισθανομουν δηλαδη καλα με το να γουσταρω εγω τις εντασεις μου, αλλα να ξερω οτι οι αλλοι διπλα (που μπορει να δουλευουν ολη μερα, να εχουν τα δικα τους, να μην αντεχουν θορυβο η μουσικη κτλ) ταλαιπωρουνται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα για μενα ανεκαθεν (γιατι το κανω πολλα χρονια αυτο) δεν ηταν νομικο, αλλα καπως προσωπικο και ηθικο. Δεν θα αισθανομουν δηλαδη καλα με το να γουσταρω εγω τις εντασεις μου, αλλα να ξερω οτι οι αλλοι διπλα (που μπορει να δουλευουν ολη μερα, να εχουν τα δικα τους, να μην αντεχουν θορυβο η μουσικη κτλ) ταλαιπωρουνται. 

 

Αυτο λεγεται κοινωνικη συνειδηση και στην Ελλαδα ειναι σπανιοτερο και απο Gibson Les Paul std του 1959..... ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα για μενα ανεκαθεν (γιατι το κανω πολλα χρονια αυτο) δεν ηταν νομικο, αλλα καπως προσωπικο και ηθικο. Δεν θα αισθανομουν δηλαδη καλα με το να γουσταρω εγω τις εντασεις μου, αλλα να ξερω οτι οι αλλοι διπλα (που μπορει να δουλευουν ολη μερα, να εχουν τα δικα τους, να μην αντεχουν θορυβο η μουσικη κτλ) ταλαιπωρουνται. 

 

+1

 

Όπως έχω γράψει επανειλημμένως, όταν η εξάσκησή μας φτάνει στο σπίτι του γείτονα, αυτός:

- δεν μπορεί να ακούσει μουσική

- δεν μπορεί να διαβάσει κάτι

- δεν μπορεί να κοιμηθεί (ανάλογα με το εργασιακό του ωράριο, μπορεί να χρειάζεται να κοιμηθει σε ώρα ΜΗ κοινής ησυχίας, στην τελική στο σπίτι του βρίσκεται)

- δεν μπορεί να δει τηλεόραση

 

Πρόκειται για ένα είδος "εισβολής" μας στο σπίτι του. Με το "έτσι γουστάρω!".

 

Προσωπικά δεν ανέχομαι ο κάθε γείτονας να μουρμουρίσει "ωχ, πάλι αυτός ο #^(@*&  γρατζουνάει την κιθάρα του..."

 

Κι ας ΜΗΝ έχει νομικό πάτημα να το πει. Το ότι τον ενοχλώ, με ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ας ΜΗΝ έχει νομικό πάτημα να το πει. Το ότι τον ενοχλώ, με ενοχλεί.

 

αυτο λεγεται βαθεια κοινωνικη συνειδηση  και στην Ελλαδα εχεις σαφως μεγαλυτερη πιθανοτητα να κερδισεις 3 φορες στη συνεχεια το TΖΟΚΕΡ παρα να τη συναντησεις .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα για μενα ανεκαθεν (γιατι το κανω πολλα χρονια αυτο) δεν ηταν νομικο, αλλα καπως προσωπικο και ηθικο. Δεν θα αισθανομουν δηλαδη καλα με το να γουσταρω εγω τις εντασεις μου, αλλα να ξερω οτι οι αλλοι διπλα (που μπορει να δουλευουν ολη μερα, να εχουν τα δικα τους, να μην αντεχουν θορυβο η μουσικη κτλ) ταλαιπωρουνται. 

+ κι άλλο 1

 

...κοινωνικη συνειδηση και στην Ελλαδα ειναι σπανιοτερο και απο Gibson Les Paul std του 1959..... ::)

Μην το λες. Έχω τουλάχιστον πέντε φίλους (δεν συμπεριλαμβάνω τον εαυτό μου, απλά και μόνο γιατί δεν τον πολυκάνω παρέα!) που έχουν την ίδια ακριβώς άποψη. Υπάρχουν 5 Les Paul του '59 στην Ελλάδα; ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες. Έχω τουλάχιστον πέντε τέτοιους φίλους 

Είναι τιμή μου να με θεωρεί φίλο του ένας άρχοντας του groove.

 

Για αυτό το έριξα στη πλάκα και θύμωσε ο Οχτάπους.

Για μένα αυτά που λέει ο Alter είναι δεδομένα, στάση ζωής και ευνόητα.

Το κακό είναι ότι απαιτώ (σε λάθος χώρα όπως λέει κι ο SF) και από τους άλλους το ίδιο.

Δύσκολο έως ακατόρθωτο.

Αλλά τα χω πει, τα χουμε ξαναπεί και θα πεταχτεί κάποιος πάλι να μας πει "τι λέει ο νόμος αν .......... γιατί εγώ με μόνο .......... και χωρίς ........... και να πεις ότι ήταν κάποια ώρα που ......... αλλα ο μαlακας από το ................... ήρθε και μου τα σπαγε .......... οπότε κι εγώ .........."

Για αυτό το έριξα στη πλάκα και θύμωσε ο Οχτάπους.

 

Να σας μάθω κι εγώ δύο λέξεις χρήσιμες: ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ - ΣΤΟΥΝΤΙΟ

Απο κει και πέρα, κουβέντα να κάνουμε .......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου